Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
edug
Cum spune si titlul doresc sa achizitionez un scuter -inmatriculat si cu Carte de Identitate
Ma intereseaza ca posesorul sa detina scuterul pe numele sau. Nu ma intereseaza scuterele inmatriculate pe comuna sau fara acte de provenienta. De preferat din Bucuresti sau judetele alaturate. Bugetul disponibil este de 500-600 E. Va multumesc anticipat.
LucescuC
Asta il am eu: http://www.tocmai.ro/kymco-grand-dink-250-8178060.html , are rarul facut, se inmatriculeaza pe numele cumparatorului. 500 euro pret final.
edug
Multumesc mult LucescuC ...Dar am uitat sa spun ca ma intereseaza doar scutere de 49 .
edug
Sus
edug
Sus
edug
Sus
edug
Sus
edug
Sus


9 Aug 2013, 21:57:
Sus
edug
Sus
vion
Scuze, dar exista scuter mai mic de 50 cmc inmatriculat? Stiam ca astea se inregistrau precum carutele la tara. Pt ce sa-l inmatriculeze cineva?
Robert_Kiran
Salut. Ce spui de scuterul meu: http://mercador.ro/oferta/vand-scuter-linh...-50-IDrWpc.html . Merge perfect, a fost cumparat de nou, are carte de identitate, deci se poate inmatricula cu numere albe la Politie. Si pretul e mai mic decat ceea ce pferi tu.
LE pozele din anunt sunt de asta iarna. In prezent are 4150 km.
edug
Legislatia acutala cere ca si un moped sa fie inmatriculat...Altfel ce dovada m avem ca este sau nu ,,imprumutat'' de la altcineva. Mai nou ca sa il poti inmatricula chiar si pe ,,comuna'' ai nevoie de Carte de identitate eliberata de Rar. Deci nu mai sunt considerate chiar carute.
vion
Asta stiam, dar nu stiu de unde ai putea sa cumperi unul deja inmatriculat deoarece pana acum nu era nevoie.Aici eram nelamurit.Ca il vei inmatricula dupa tranzactie asta e clar. Scuze ca am intervenit.Bafta!
edug
Am achizitionat un scuter. Rog un moderator sa inchida topicul. Va multumesc mult pt gazduire!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.