Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montare buton pentru CB in maneta standard
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
jeepers
Salutare,

De curand am reusit sa imi instalez si eu un computer de bord, deocamdata doar cu buton separat, insa as vrea sa modific maneta originala pentru a ii pune un buton. Azi am dat jos maneta, si am facut-o bucatele. Acum as vrea sa va rog sa imi dati o idee unde sa monteaza buton, cel fel de buton si unde se leaga firele acestuia la contactele manete.

Multumesc.
alfabit
Uite de exemplu cum am facut eu la o maneta fara buton, am dezmembrat-o si am montat in capat un buton fara retinere din care am tras doua fire.
Este facuta la comanda pentru cineva care nu vrea sa-si ia originala din motive de pret, asta costa jumate decit una SH cu buton CB
X@by
Cel mai estetic este cu un push button montat inauntru. Nici nu se observa ca a fost modificat.
jeepers
QUOTE(X@by @ 14 Aug 2013, 12:10)
Cel mai estetic este cu un push button montat inauntru. Nici nu se observa ca a fost modificat.
*


Da... insu cum si de care buton montam,daca ai puteada niste explicatii.
sorin1983
cel mai estetic e sa cumperi maneta originala...

cu push-ul ala: il montezi la baza manetei (unde intra in partea cu mufa de la volan) ca sa apese maneta cu totul pe el.
ca exemplu:
http://electroconbuild.ro/intrerupatoare-b...tor-lamela.html
catalin-g3
Merge cu un buton de mouse. Am facut treaba asta pentru un prieten.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.