Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Filtru Motorina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Blitzkrieg
Filtru original Renault , nou , cu senzor de temperatura , referinta : 7701067123.
gotty
Bani?
ciprianaldeabv
filtrele sunt priceless !
gotty
QUOTE(ciprianaldeabv @ 6 Aug 2013, 16:01)
filtrele ie priceless !
*


ciprianaldeabv
corect, nu sunt priceless, ci .....IE , ca ie multe.....peste 50....

ca sa nu se creada ca suntem carcotasi, noi astia care comentam, chiar avem megane si poate chiar am cumpara, daca am stii si cat vrei pe ele....
pitura catalin
Senzor de temperatura la filtrul de motorina.....
Cristi1980
merge si pe logan 1,5?
Blitzkrieg
Din cauza vitezei am uitat sa pun si pretul biggrin.gif . Nu fiti ironici .
120 Ron
@Cristi1980 merge si pe logan doar ca asta are senzorul si suportul de fier pe el cel pentru logan nu are nici senzor nici suport .
@pitura catalin , dezvolta mai departe te rog , nu prea inteleg ce vrei sa spui
ciprianaldeabv
deci, ca sa o lamurim, ca din cate se vede omul nu stie ce vinde:
1. nici un filtru de motorina nu vine cu senzor, ca se poate pune sau nu , e cu totul alta treaba, ca asta are si suportul, iar nu intereseaza, ca suportul nici nu trebuie schimbat, se desface surubul si il pui in locul celui uzat, deci nici senzorul si nici suportul nu e trecut in anunt, doar ca se vinde filtrul de motorina.
2. pentru toti cei care au megane, filtrul de motorina de la megane 2.2 e acelasi cu cel de pe loganul diesel 1.5 euro 3, adica filtrul scurt
3. un astfel de filtru fiind undeva la 80-90 lei pe original, acesta daca are si senzorul si suportul, per total merita 120 lei, avand in vedere ca are si buretele acela pe buza inferioara care absoarbe socurile si nu mai trepideaza acolo unde e fixat, deci .....

un UP si de la mine

PS, senzorul nu e de temperatura ci , senzor pentru prezenta apei in motorina, cand exista apa in filtru cel putin in teorie se aprinde un bec in bord
Blitzkrieg
S-a dat se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.