Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Ionut_cep
Am o dacie 1310 din 2000 injectie. Am schimbat kitul de ambreiaj nou piese de uzina. La plecare de pe loc cupleza dintr-o data de moare motorul. trebuie sa ii dai drumul foarte usor la pedala. are o portiune pana nu face nimic si apoi dintr-o data smucesce si cupleaza , plecand in tremurat. La schimbarea celorlalte viteze nu am probleme. Am incercat sa-l mai patinez am zis ca nu e discul uniform dar tot degeaba. Va rog cei care stiti spune-ti . Nu pot sa plec nici de la semafor. Multumesc.
alexclaudiu2003
Probleme astea apar numai de la placa de presiune de proasta calitate, asa am patit si eu si a trebuit sa dau iar motorul jos pentru a o inlocui.
Ionut_cep
multumesc. am mai auzit ca sã mai pun niste seibi intre placa si volanta si o sa plece mai lin dupa loc, deoarece nu mai dã soarele peste cap.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.