Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimb casetofon sau modulator fm?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
fenomen15
Dupa cum spune si intrebarea doresc sa schimb casetofonul ca-i vechi si merge cu caseta si as vrea unul nou care sa mearga cu usb ca sa ascult melodiile mele preferate.Un prieten de-al meu mi-a zis ca ies mai ieftin daca iau un modulator fm.Voi ce-mi spuneti sa aleg?Multumesc smile.gif
Maskatu
NU! In nici un caz modulator fm. Orice model ai cumpara, chiar si unul de 100-150 de lei, tot se va auzi prost, cu vajaieli, si alte interferente. Mai bine iti cumperi o caseta cu fir (vorbesc serios). Am avut si eu si se auzea muuult mai bine decat modulatorul.
fenomen15
am 10 teancuri de casete dealea cu 3sudest,manele din anul 2000...foarte vechi...eu vreau sa ascult melodiile de acum,care-mi plac mie ,deaia vreau alt casetofon...si daca ar fi sa-mi iau altu`,nu stiu de care...bine,sa nu depaseasca de 180 de lei ca nu`mi permit mai mult deocamdata ca vreau sa schimb si bucsaraia la masina. dry.gif
Maskatu
Omule nu intelegi ce vreau sa spun. Am scris CASETA CU FIR...cu jack de 3.5 care il poti infige in orice mp3 modern. Pare ciudata dar se aude de 10 ori mai bine decat un modulator. Evident daca ai CASETOFON nu cd player. Pur si simplu o infigi ca pe o caseta iar jack-ul il conectezi la un mp3 player extern.... ipod, telefon sau orice alt device.

user posted image

PS daca nu ai pretentii gasesti cd playere si la 150 de lei.
Iulikk
Da-le dracu de CD-playere. Cine mai foloseste CD-uri?
Vezi ca gasesti la Carrefour un player USB si cu card reader la 98 de lei. Am pus pe un Clio azi. Se aude super decent pt 100 de lei. Am cumparat si un card de memorie de 4GB si 25 de lei si aia e. Am muzica mereu, le schimb imediat.
fenomen15
Iulikk imi poti da o poza cu playerul sa`l vad?
quick
http://mercador.ro/oferta/radiomp3-player-...uto-IDzrdW.html

este exact ca un cd-player doar ca nu are locas de cd si intra-n el diverse carduri de memorie si stik-uri usb...sunt chiar ieftine si mult mai practice ca un CD-player...bine sunt si cd-playere care ofera posibilitatea de a pune un card de memorie dar sunt mai scumpe.
se poate sterge daca deranjeaza linku.
Iulikk
@fenomen15

Ceva de genul asta.
fenomen15
O sa ma duc maine sa vad ce pot gasi dar indiferent ce casetofon iau imi merge?adica ma refer sa nu fie pentru anumite tipuri de masini dry.gif
Iulikk
Toate merg. Au mufa ISO (standardizata) si daca nu au, vor veni la pachet cu un cablu adaptor smile.gif .
catalinski
Iulikk spune-mi si mie de cati wati e ?4x....
Maskatu
La 98 de lei cam ce ''w'' ai vrea? Pe bune...
catalinski
Pai da tre sa aiba si el wati.
razvan_real
sal!!!
cum pot afla si eu codu la casetofon!!!nu mai gasesc cartea lui si e prima data cand dau bateria jos!!!masina am cumparato la mana a 2 si nu mai dau de fostul propietar!!ms mult!!
Iulikk
Dai casetofonu' jos si ii faci o poza etichetei laterale sau scrii aici tot ce scrie pe eticheta.
quick
QUOTE(razvan_real @ 26 Feb 2014, 18:31)
sal!!!
cum pot afla si eu codu la casetofon!!!nu mai gasesc cartea lui si e prima data cand dau bateria jos!!!masina am cumparato la mana a 2 si nu mai dau de fostul propietar!!ms mult!!
*



posteaza in linku de mai jos datele de pe casetofon si cineva priceput o sa-ti spuna codul.
http://www.daciaclub.ro/decodare-cod-caset...va-t182656.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.