Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] Jante aliaj Silverstone 17" cu jante 16"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
audiofilu'
Am un set de jante Silverstone 17" cu anvelope Pirelli Zero DOT 2010 (mai merg un an) si din motive obiective (am de facut naveta pe drumuri ceva mai proaste, cu gropi) as dori sa revin la 16". Jantele sunt vopsite in culoarea bandourilor, in poze sunt anvelopele de iarna, acum am seturi dedicata vara/iarna.
Pe drumuri bune se simte avantajul anvelopei mai late insa eu nu mai am nevoie.

In esenta, sunt interesat de schimb cu jante pe 16", tot de origine Reanult.

[attachmentid=1627905044] [attachmentid=1627905045] [attachmentid=1627905046]
audiofilu'
Nelovite, nesudate. Mici urme de pietricele care au mai indepartat lacul...
FlameZJe
salut. vreau eu un set ca al tau. pe masina am un set pe 16 oridinale renault din magneziu. ele arata ca cele din tabla dar sunt din aliaj. sunt echipate cu cauciucuri de vara in stare rezonabila. mai merg cel putin un an. nu am senzori pe ele. daca ai fi interesat de asa ceva zi`mi ce diferenta ai vrea pentru ele. mersi
audiofilu'
Prea departe...
FlameZJe
platesc si curierul dus-intors daca vrei.
audiofilu'
Trimite-mi pe PM poze reale cu jantele si anvelopele care sunt pe ele.
FlameZJe
ma ocup maine de poze. imi dai o adresa de mail?
audiofilu'
UP...
audiofilu'
UP...
audiofilu'
UP.
audiofilu'
Mai incercam o data... UP.
audiofilu'
up
audiofilu'
Sau vand jantele, acum sunt la sablat si vopsit, vor fi tot antracit dar as vrea lac mat, ceva in genul Megane RS. Vor fi ca noi, nu-s crapate/sudate/indreptate...
audiofilu'
Le vand nu le mai schimb. Raman cu jantele de 16 si anvelope vara si iarna.
moto rx4
QUOTE(audiofilu' @ 6 Oct 2013, 15:39)
Le vand nu le mai schimb. Raman cu jantele de 16 si anvelope vara si iarna.
*


Salut, la ce pret vrei sa le dai ?
audiofilu'
Habar n-am, am avut si anvelopele dar le-am dat jos, nu prea mai mergeau.
Am intrebat pe cineva si spunea pe la 9-1000 lei in functie de cat de bine arata; ma mai interesez, nu ma ocup cu asa ceva... Sa vad si cum ies (eu intentionez antracit).
audiofilu'
Jantele sunt in lucru, urmeaza sa le iau in viitorul apropiat. Daca vrea cineva sa ma anunte prin PM.
audiofilu'
Jante Silverstone 17" ireprosabile. Inclusiv capacele cu sigla Renault.
Vopsite antracit.
audiofilu'
Contact doar prin PM, emailul nu e valid.
audiofilu'
UP.
audiofilu'
Imbulzeala mare... radmasa.gif
audiofilu'
Ultima strigare...
georgebix
pune poze si pret
audiofilu'
Vezi posturile #1 si #16. Negociabil.
georgebix
in postul 1 sunt in culoare bandourilor,apoi sunt la sablat si vopsit pe urma spui ca pretul il faci dupa cum o sa arate,sa inteleg ca au iesit foarte bine?
audiofilu'
Momentan sunt la aelier insa nu stiu daca s-a apucat cineva de ele; maine sun si intreb exact. Faptul ca nu ma grabesc m-a facut sa nu ma interesez zilnic de soarta lor.
Daca se iveste oportunitatea de a fi cumparate in mod cert le voi da in conditie foarte buna, exact cum mi-ar conveni si mie sa le cumpar.
Revin maine cu detalii.
fiffyalbutz
Salut. Niște poze recente și un ultim preț pentru jante?
audiofilu'
Poze actuale nu am, omul care ar trebui sa le vopseasca e plecat o perioada, sunt exact ca in pozele din primul link (ca vopsea).
Cat ai fi dispus sa oferi? Preturile pe net variaza de la 700 la 900-1000 lei. Un set de jante de otel costa cca 4-500 lei...
audiofilu'
Am luat un set de jante de 16" din aliaj. Daca gasesc sa le schimb prin judetele invecinate cu inca un set din aliaj e ok iar daca nu, le voi vinde.
audiofilu'
800 lei, sunt complete, au si valve (nu am senzori si nici nu am avut), au si capacele din centru.
Arata exact ca in poze.
audiofilu'
Ultimul pret, ultima interventie 700 lei. Cumparatorul suporta toate taxele de curierat sau vine sa le ia de la mine.
Pentru judetele vecine ma pot deplasa eu in functie de timpul disponibil.
audiofilu'
Am facut astazi poze cu setul si cu fiecare in parte. Am si capacele din centru.
[attachmentid=1627921620] [attachmentid=1627921619] [attachmentid=1627921618]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.