Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cutie viteza 4x4 Papuc
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
FlorinCFR
Salut ! Am de schimbat grupul fata din gutie. Am desfacut capacul din spate si una din carcasele laterale. Acum problema este la sistemul de cuplare grup fata si la ''planetara'' care intra in el deoarece nu stiu sa le scot. Mentionez ca am desfacut toate suruburile posibile , grupul se misca la fel si sis. de cuplare da parca tine in ceva si nu vreau sa fortez. Daca a mai desfacut cineva asa ceva l-as ruga sa ma ajute !

user posted image
user posted image
FlorinCFR
Am rezolvat , am reusit sa scot grupul. La fiecare sincron vin 3 piese mici , un fel de dinti care prind doua arcuri. Sper ca stiti la ce m-am referit ca doar e similara treaba si la cutiile de dacia 1310. Problema este ca nu stiu cum se monteaza.
FlorinCFR
Se potrivesc coroana dintata si pinionul de atac de la cutiile in 5 trepte care sunt pe dacii la cutia 4x4 de papuc ? Am cautat pe net si gasesc doar cutia intreaga dar mie imi trebuie doar cele doua piese.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.