Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cam papa benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raptordivx
Nu prea imi dau seama de ce deodata dupa ce am curatat carburatorul, am schimbat tot ce era de schimbat , mebrane jicloare, mebrana de la pompa de benzina, a inceput sa pape benzina sad.gif(. Am facut un plin de 40l si am mers in jur de 450-470 km 3 sferturi din drum pe sosea in afara , un sfert prin localitate. Are cineva vreo idee in afara de a regla plutitorul ca pe ala l-am reglat cu sublerul. Nu ma duce mintea ce mai poate fi. Poate fi din cauza ca am schimbat talpa aceea de sub carburator? Aveam inainte din aceea veche cu 2 conducte, acum am luat cu 3 si am infundat una din ele.
ydaniel
membrane jigloare??????plutitorul nu se regleaza cu sublreul!ci o cala metalica!pai ce ai infudant tu este recuperare vaporilor de ulei,si este f simplu:infunzi cu un surrub,preferabil din bronz,da conic,gaura din colectroul de admisie si cumperi un furtun si il bagi in flansa!intrebari?
raptordivx
Mie imi merge si cu ala infundat, dar vreau sa stiu de ce imi papa benzina. Ca nu ma duce mintea, inainte de a curata si a schimba tot, consuma mai putin ,acum consuma mai mult. Asta ma roade pe mine fff tare.
ydaniel
pai ai reglat sau mai bine zis ai umblat la surubul de amestec?
andu911
cum ai curatat ?
Ov
parca ai recunoscut pe alt topic ca n-ai termostat, asa ca pune-ti unul si refa consumul
Nano_nanu
sal.
am inteles ca si din cauza filtrului de aer papa mai multa benzina lai schimbat sau ai suflat filtru de aer.?
lupusor83
Ai grija la retur sa nu fie infundat.Daca nu e din reglaje.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.