Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] serv de decolantare,mocheta/tavita logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
paradox_utopic
am de scos aprox 40 de litere de pe un logan

ma deplasez eu cu masina unde este nevoie

utilizati PM ul cu incredere



cumpar si o mocheta sau tavita cauciuc pt portbagaj logan

nou sau second
espacern
Cumpara un aparat asemanator cu cel din link si rezolvi singur cu literele....fara deplasare.
http://www.leykom.ro/ro/trusa-feon-profesional-5329-p

@+
paradox_utopic
QUOTE(espacern @ 15 Sep 2013, 19:12)
Cumpara un aparat asemanator cu cel din link si rezolvi singur cu literele....fara deplasare.
http://www.leykom.ro/ro/trusa-feon-profesional-5329-p

@+
*



daca-l iau pe-al sotiei crezi ca fac treaba !?

rolleyes.gif

deci :etapa 1 :dau cu feonul
etapa 2: racai colantul....dar cu ce.?
espacern
Lasa-l pe al sotiei...daca vrei mancare calda si treaba profi.
Cu aparatul ala se incalzeste materialul pana devine maleabil si poti sa tragi de el.....se intinde!
Nu racai nimic...vine singur jos cu un pic de ajutor.

@+
nonic
Gasesti feon si mai ieftin, nu e mare lucru sa cureti acele litere. Spor la treaba!
paradox_utopic
QUOTE(nonic @ 15 Sep 2013, 21:26)
Gasesti feon si mai ieftin, nu e mare lucru sa cureti acele litere. Spor la treaba!
*




merci

acum intrebarea e: cu ce scot eu lipiciu" ala care ramane la final ?!
espacern
Daca lipiciul nu "pleaca" odata cu literele atunci se sterge cu diluant/alcool/etc.

@+
gsalexandru
Alcool izopropilic. Evita diluantul si benzina pe vopsea
adrian_74
Sal! Ai 2 variante, ambele folosite de mine pe masina personala. Strada Ilioara vis-a-vis de cladirea scolii se afla o curte interioara cu mai multe service-ri, dezmembrari, intri pe alee (e cam prost asfaltata), mergi pana in capat si dai de un garaj care se ocupa cu colantari de orice fel si decolantari. Polisare nu-ti face. Iti decolanteaza masina, degreseaza. Daca vrei si polisare, dupa ce termini acolo mai ai de mers 2-3 minute cu masina , pe Nicolae Grigorescu, dupa statuie catre Dambovita pe partea dreapta este o spalatorie construita din prefabricate, de culoare gri si scrie mare cu rosu (nu spun numele ca poate se considera reclama), mergi acolo si-mi spui dupa ce parere ai.
paradox_utopic
am facut rost de un feon industrial
sambata ma apuc de treaba....de data asta serios...
am gasit pe un site "solutie pete dificile auto"la 20 ron,care cica scoate adezivul de coolant,asa mi-a spus vanzatorul
apoi o bag la spalatorie

daca nu reusesc nici de data asta,o duc la profesionisti !!!

26 Sep 2013, 19:41:
am luat azi din vitan si un spray pt "indepartare gudron,smoala,bitum,adezivi"

20 ron

este f tare ! curata tot !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.