Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Galati-Tecuci
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
mihail75
Buna,
am drum maine la Galati, venind dinspre Tecuci. Pe site-ul drumurilor nationale scrie ca DN 25 in zona Tudor Vladimirescu-Vames ar fi tot inchis, afectat de viitura. Stie cineva daca e circulabil? Daca nu, ce variante am? Sa fac Birlad-Cuca-Galati (am impresia ca si pe acolo a fost viitura) sau Hanu Conachi-Nanesti-Braila-Galati?
multam!
Garett
Hanu-Nanesti. Drumul prin Cuca e varza si fara viitura!
mihail75
asa ma gindeam si eu, ultima oara am fost pe la Cuca in primavara si era plin de gropi serioase. Deci sa inteleg ca pe la Tudor V e inca inchis?
l@u
Aseara am venit din Iasi, drumul cel mai scurt este Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci-Matca---Pechea-Galati

Vineri cand am plecat singurul drum spre Iasi era Galati-Sendreni-Braila-Bacau-Roman-Iasi.
Garett
Tecuci-Valea Marului tot varza e?
De Paste regretam ca n-am luat-o pe drumul de carute! mad.gif
mihail75
gata, m-am si intors de la Galati.

la dus: prin Tecuci-Nanesti-centura Braila-Galati. Ocol mare, de la Nanesti plin de tiruri (iar drumul e cam ingust, pt ca la baza a fost drum judetean, deci... depasiri la limita).

la intors: nu stiu judetenele din Galati (Pechea, Matca?), am evitat si varianta Cuca si am luat-o de la Galati in sus, spre Oancea-Murgeni (surprinzator de bun, e denivelat, dar fara gropi, eu ma asteptam la ce e mai rau), apoi am revenit la Barlad (Murgeni-Barlad e bunisor, fara gropi)-Vaslui... Iasi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.