Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300 frantuzoaica
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Albert Einstein
Intrucat am ajuns la un numar considerabil de Dacii, mai multe decat poate suporta garajul meu si mai multe decat am eu timp sa restaurez si sa folosesc, am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma despart de cateva exemplare.
Prima este o Dacia 1300 fabricata in 1970, cu seria de sasiu 1280. Un singur proprietar de atunci si pana acum.
Masina are atestat de vehicul istoric, ITP valabil pana in 2015, asigurare RCA valabila si este scutita de plata rovignetei. Kilometri parcursi: 127 000. Functionala 100% poate parcurge orice distanta fara probleme. Detin factura originala de achizitie.

Plusuri
- elemente ce au inca vopseaua originala
- un singur proprietar
- pastrata in garaj, nu a circulat iarna
- mecanica foarte buna
- suspensie foarte buna
- motor in stare exceptionala
- frane in stare exceptionala (cele mai bune frane pe care le-am intalnit la o Dacia 1300!)
- radio CD cu MP3 player Sony si 4 boxe Sony
- turometru si ceas suplimentar de temperatura apa Jaeger
- anvelope foarte bune
- interior foarte bun (scaunul sofer are o reparatie)
- instalatie avarie Jaeger
- toba finala inox
- lampa suplimentara de mers inapoi

Minusuri
- aripile fata vor trebui reparate/inlocuite la un moment dat
- i-ar sta bine cu o vopsea noua, are zone cu vopseaua retusata

In concluzie, este o masina care poate circula fara probleme in perioada urmatoare si care poate deveni o bijuterie cu putina munca si investitii minime in viitor.

Pret - 2000 euro


luck33ro
Daca avea radio ala original (Sinaia?) era mai faina.... happy.gif
Albert Einstein
Radioul se poate inlocui fara probleme laugh.gif Ii las aceasta placere celui care o sa o cumpere wink.gif

Inca un detaliu
[attachmentid=1627908085]
danut 69-71
Succes la vanzare, am stiut ca vei ajunge si tu la un anumit grad de saturatie si nu-ti vor mai incapea in hangar. wink.gif
Ov
Cu frana nu te crede nimeni, trebuie testata ca sa pricepi ce se intampla acolo. Eu am frane beton pe purcica, totul nou si de calitate si merge de zici ca am servo. Ei bine cand am mers nitel cu TED-ul si am pus frana era sa dau cu capu' in volan icon_mrgreen.gif

Si desi prima oara nu mi-a placut turometrul ala infipt in bord, recunosc ca-i absolut bestial.

Spor la vanzare (desi eu as fi pastrat-o p'asta si as fi dat eventual alta).
catalin7070
Spor la vanzare (desi eu as fi pastrat-o p'asta si as fi dat eventual alta).
*

[/quote]

Subscriu! cu multa usurinta ar iesi o masina foarte foarte frumoasa!
adrian_gtt
Impecabila!! smile.gif spor la vinzare!
B71KOX
Spor la vanzare, un mare UP!
marius1978
Foarte frumoasa, bafta!
Albert Einstein
Multumesc tuturor!
Intr-adevar cu putina munca va iesi o masina foarte frumoasa. In acest moment ea nu este perfecta, insa este o platforma extraordinar de buna pentru a iesi o bijuterie. In acelasi timp insa si unii dintre voi stiu asta, in garaj ma asteapta de ceva timp un Renault 16, o Dacia 1100, o Dacia Sport, un Fiat 600 si un Mercedes W123, asa ca randul ei ar veni peste vreo doi ani (asta daca nu apare atceva intre timp laugh.gif ). Stiti si voi foarte bine ca masina care sta se degradeaza si atunci prefer sa procedez de felul asta.
Inca odata multumesc pentru aprecieri tuturor!
deceneu32
Foarte frumoasa!Succes la vanzare! smile.gif
MyKe89
Imi place ce vad. smile.gif

Ce sa-ti urez? Sa se vanda repede? tongue.gif Bafta cu ea!
Albert Einstein
Multumesc smile.gif
Albert Einstein
excl.gif
Albert Einstein
Dacia de vanzare... excl.gif
Daciotul_98
Totusi,nu vreau sa par mai laudaros,dar masina e o baza foarte buna pentru restaurat o vopsea si gata+fetele de usi,Si un mare plus ar fi anul,seria,dar si ca e atestata vehicul istoric.Bafta la vanzare eu as zice sa o vopsesti si sa o vinzi in afara wink.gif In orice caz daca as avea banii ti-as da cu ceam mai mare placere dar n'am naughty1.gif Spor la vanzare rolleyes.gif wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.