Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scaunul de la o supapa de admisie crapat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andutzu
De ceva ceva vreme masinuta mea a inceput sa se comporte cam ciudat.Intrerupea cand o acceleram brusc, dadea rateuri in carburator, trepida...etc Totul pana ieri cand deodata a inceput sa mearga in trei pistoane... Am ajuns acasa si-am dat chiuloasa jos, cand... ce sa vad... un scaun de la supapa de admisie la pistonul nr3 era crapat si-l prinsese cumva intre supapa si chiuloasa iar acum supapa ramanea mereu deschisa.Am avut mare noroc ca nu a picat in cilindru.
Se mai poate face ceva, se poate presa altul in locul celui crapat? A mai patit cineva asa ceva?
Acum am montat alta chiuloasa dar as vrea s-o repar pe cea originala.
axel
scaunele de la supape se schimba
andu911
daca ai chef sa bati un drum pana la Bucuresti ca sa faci chiulasa...iti zic eu unde...numai ca tre' s-o lasi pana a doua zi...
andutzu
Ok, merci!!! Pe mine ma interesa mai mult daca se mai poate face.Banuiesc ca as putea incerca la atelierele care se ocupa cu rectificari, planari de chiuloase, probabil fac si operatinea asta. Stiu cateva, o sa incerc pe-acolo sa vedem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.