Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
GIC
Ajutor la teme.
iulia_boris
[attachmentid=1627991871]
Squirrel
Tessy
user posted image
Squirrel
Han Solo
pisica blocata in tesla...

user posted imageuser posted image
mellow.gif mellow.gif

biata pisica...
Liviu
Remove cat before flight ...
gabize
Incredibil de calmă, mă așteptam să-l gherăie puțin când duce, la final, mâna spre ea. Oricum, mai are maxim 6 vieți.
Bicicleta galbena
wub.gif

l@u
wub.gif
IRONICK
[attachmentid=1628001413]
radian
Wow, ce lene deconcertanta ...
IRONICK
[attachmentid=1628001415]
l@u
Ne doare la basca!
iulia_boris
Trebuia sa se mute in cos..
l@u
Vara nici nu vrea sa vada cosul , nu mai vorbesc de stat in el!
iulia_boris
Culmea-i c-a mea acum foloseste cosul..
bion
Si matza a primit grin card?
iulia_boris
[attachmentid=1628008130]
Ea este Lola noua achizitie..
l@u
Soarecele si pisica.
AR-18-MOS
Si ei ii cauti? tongue.gif
l@u
slujba, aitista o fac.
Bicicleta galbena
Da, acolo e o pisica.

bion
[attachmentid=1628011957]
Bicicleta galbena
sleep.gif

bion
Bai ce patura turceasca ai. La matza macar un Ambassador rolleyes.gif
Bicicleta galbena
Da' ci-are aia? blink.gif Vb lui Lau, eu pun poze cu matza si voi va lega-ti de patura, ce uameni...



l@u
Ciudosi, individiosi,carcotasi!
bion
Pi bai confortu grija fata de animal ca e si el suflet...
l@u
Pai are si el suflet, da io nu? Are culcusuri facute de madam prin toata casa si ea doarme numai pe unde nu ii voie!Azi dimineata m-a calarit si m-a mieunat la ureche de la 6:00 sa ii deschid usa la baie ca se chisa pe ea, io nu is suflet?
Markos
Lasă ușa deschisă.
l@u
Sa invete sa o deschida si apoi sa o inchida mad.gif , la-s ca o trezesc io de acum de cate ori vreau la baie!
corbex
Poate a simtit ca te pisai si tu pe tine.
gabize
Și io te invidiam că ai mâță educată... era s-o trimit și pe a mea la schimb de experiență...
maho
QUOTE(corbex @ 9 Nov 2015, 23:31)
Poate a simtit ca te pisai si tu pe tine.
*


biggrin.gif I-a soptit la ureche ca vine trenu'.
Squirrel
G20+3
M.C.
QUOTE(Bicicleta galbena @ 10 Nov 2015, 00:12)
Da' ci-are aia?  blink.gif Vb lui Lau, eu pun poze cu matza si voi va lega-ti de patura, ce uameni...
*


Hai ma,ca n-a zis nimeni ca e curtea nematurata..... icon_mrgreen.gif
bion
Io am o matza neagra ( acu e baba si s-a potolit ca are reuma) care deschidea noaptea toate usile. Sarea si se agata de clanta pana reusea sa deschida . Ceilalti 6 samurai asteptau momentu si apoi toti 7 invadau camera.Ma trezeam cu ei in pat deschideau dulapurile se bagau la dormit. Intotdeauna era unu care sa lase o amintire kkcioasa pe undeva de umblam taras sa caut kktul delict. death.gif
iulia_boris
[attachmentid=1628014832]
Lola va saluta..
george_scala_2004
Primarul Barsik... icon_mrgreen.gif
Liviu
Forumul asta e extenuant....

[attachmentid=1628017506]
l@u
Astazi coana matza a iesit din casa prima data dupa 7 ani, bineinteles fortuit ca a trebuit sa mergem la doctor.Se linge ca disperata pe burta pana isi face gauri in blana.Verdictul doftorului a fost ca e din cauza mancarii si se poate sa fi luat nu stiu ce ciuperca.I-a dat alt tip de mancare, tot Royal Canin, plus 5ml./zi de Flawitol Omega complex si frectii cu nu stiu ce substanta(mi-a dat-o intr-o seringa si se prepara 1/50 cu apa).Am chin mare cu ea, nu sta la frectii, picaturile nu le vrea, ma chinui de dimineata sa ii bag pe gat 5ml. dar deja fuge cand ma vede cu seringa.Am belit-o, mai pe romaneste.
kum
Se va obisnui. Gandeste-te ca a trebuit sa-i dau lu' saracu' Leo pastile de 2 ori pe zi si picaturi de 4 ori pe zi in prima luna, de 3 ori in luna a II-a si asa mai departe... timp de 4 luni. A facut el figuri la inceput, dar dup'-aia s-a resemnat.
l@u
Ea trebuie sa faca 6 luni tratamentul.Pastile i-am dat acu cativa ani, ceva de imunitate parca.Dupa ce le lua(fortat bineinteles), facea spume la gura, nici nu puteam sa ma uit la ea asa de mila imi era.Sa speram ca se va obisnui, astazi e prima zi de tratament, dar cred ca deja ma uraste. sad.gif
kum
l@u
Se pare ca tratamentul si fugareala prin casa pentru cei 5ml. incep sa dea roade, a inceput sa ii creasca parul pe burta!Deseara avem program de baie cu solutia minune si Vineri la control.
Bicicleta galbena
dry.gif

prody
viata grea
kum
Ca posesor de animal, nu poate decat sa ma bucure gestu'. Singura intrebare pe care mi-o pun: unde naiba isi fac nevoile matzele alea?
maho
Pe covor; se curata cand dau aia cu capu' de podea, la rugaciune.
Squirrel
Campanie Nissan de protejare a felinelor:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.