Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
l@u
S-a marit fameleonu' cu o englezoaica! wub.gif
Liviu
up.gif cute smile.gif
gabize
Atât a mai rămas din pisică... o tarantulă.
l@u
Doarme invelita? Intreb ca panarama asta a mea nu sta o secunda invelita, doar daca doarme adanc si pun eu ceva pe ea poate apuca 10 secunde.
gabize
Uneori. Asa am gasit-o. S-o retras in dormitor dupa ce a stat o jumatate de ora afara. smile.gif
Victoras2001
QUOTE(l@u @ 19 Mar 2016, 17:41)
panarama asta a mea nu sta o secunda invelita, doar daca doarme adanc si pun eu ceva pe ea
*


radmasa.gif
Pandeste mâța s-o inveleasca. Ce face varsta din om.
l@u
Corect e ,, ce face mata din om".
gabize
up.gif
Victoras2001
Ma, tin minte ca ai prins o toroapa de pisica nehalita la Voineasa. Te-a zgariat aia pe maini de nu e voie. Altul dadea cu ea de pamant. Tu incercai s-o imblanzesti. wink.gif
l@u
Saraca doar a vrut sa se apere, eu am fost tantalaul ce a intins mana la ea, cu ganduri bune dar ea de unde sa stie!

Acu am motan la munca care e exilat de ailalti doi la vecinu in curte unde sta bine mersi cu un ciobanesc mioritic(cred) cu 2 pui.Vine la mine la usa doar cand nu mai apuca sa manance din cauza mancailor de caini si miorlaie sa ii dau drumul in birou.Intra, mananca dar nu sta sa pun mana pe el, daca intind mana imediat scoate ghiarele.
Dan73
QUOTE(l@u @ 19 Mar 2016, 17:41)
Doarme invelita? Intreb ca panarama asta a mea nu sta o secunda invelita, doar daca doarme adanc si pun eu ceva pe ea poate apuca 10 secunde.
*


Lasa mata-n pace ca are in dotare paturica proprie.
Mi-ai adus aminte de lupul meu care uneori proceda ca aia din padure. Prefera sa se faca covrig afara si sa astepte sa il acopere zapada, decat sa il impunga viscolul prin cotet. Prima oara am crezut ca a murit de frig pe undeva..ca nu imi inchipuiam ca a plecat la gagici pe urgia aia. smile.gif
Andy_ACS
Weekendul acesta am trecut pe la parinti pe acasa, ocazie cu care l-am vazut din nou pe Klaus dupa vreo 2 luni. Parca s-a mai implinit putin si tot simpatic a ramas.

Nu, nu e agresiv, doar se intindea de lene smile.gif
Markos
QUOTE(Andy_ACS @ 19 Mar 2016, 22:40)
Weekendul acesta am trecut pe la parinti pe acasa, ocazie cu care l-am vazut din nou pe Klaus dupa vreo 2 luni.
*


Mai moderează?
Andy_ACS
Ha. Ma obisnuisem sa ma intrebe lumea daca mai prinde soareci la Cotroceni
Doar ca aici pe forum alt Klaus e mai popular si mai cunoscut smile.gif
Coincidenta de nume wink.gif
Btw ii place ceafa de porc la gratar
l@u
Mi-a luat mama plapumioara noua!Nu o impart cu nimeni! mad.gif
Markos
E mai degrabă o pernă huh.gif
l@u
Varsta grecule, sau poza facuta naspa, e plapumioara bre!
gabize
Io văd așa: pisica "acoperă" o pernă. Adică pisica e plapuma?
Han Solo
Io văz adulți disperați să-si antropomorfizeze petsii intr-o cursă futilă cu tinerețea care apune inexorabil tongue.gif
gabize
A fost prea vechi pecorino? tongue.gif
l@u
Baaa, voi sunteti nebuni, aveti perne de 90/90/5? Ca ma puseti sa trezesc mata sa masor plapumioara. mad.gif
gabize
Plapumioara e mâța? Că io aia vad în poxa.
l@u
Da, asa e, mata e plapumioara si plapumioara e mata, poza e de vina, ba pardon, pozaru'. mad.gif
sorin1983
frumos vocabular biggrin.gif
Han Solo
pisica, dé. ma-ta are cratima tongue.gif
sorin1983
a scris in viteza am citit in viteza smile.gif
Markos
QUOTE(l@u @ 21 Mar 2016, 22:54)
Baaa, voi sunteti nebuni, aveti perne de 90/90/5?
*


Io n-am pisică.
M.C.
Perina e sub pixica,sau pixica e plapumioara? icon_mrgreen.gif
l@u
Da. tongue.gif
M.C.
Câtă prețizie,maică,câtă prețizie......
Liviu
Vad ca e la moda de pus poze cu mâțe pe net. Și cum stăteam eu pe budă și citeam topicul cu poze cu mâțe, am văzut ca mâța din inventar era pe covoraș, asa ca i-am făcut o poza, ca sa completez albumul foto de aici.
Acum întrebarea e, ce titlu sa ii dam pozei? Mâță în baie?
DragosP
Am vrut afară, da' acu' vreau înapoi...[attachmentid=1628027775]
l@u
Englezoaicele, Irina si Lulu!
Bicicleta galbena
Frumoase amandoua! wub.gif

A, nu stiam unde am mai vazut pisica lui Dragos... mi-a bantuit tineretea blink.gif

gabize
kiss the cat... smile.gif
gabize
La tăț' ni-i greu...
maho
Zici? Pe la garaj, responsabil(a?) cu urmele de pe capota:
[attachmentid=1628029577]
koldun
Tasha


user posted image

user posted image
l@u
Irina, nu pleci nicaieri fara mine!
iulia_boris
Mi se pare.mie sau chiar e trista?
l@u
S-ar putea, a mea cand vede ca facem bagajele se posteaza in fata usii de la intrare, cred ca simt ele ceva.
radian
Cand colegul de birou e decis sa-ti saboteze munca...
iulia_boris
Frumos tare da' nu-i cam prafuit?
radian
Colegul prafuit? Nuuu, a golanit toata noaptea, dimineata si-a facut toaleta cap coada, a tras un somn zdravan de cateva ore si apoi a venit ora alintului.
Squirrel
A încercat careva așa ceva?
DragosP
doh.gif
Han Solo
da' de ce sa nu mergem direct la sursa? icon_mrgreen.gif
DragosP
Corect. E din naștere așa. blush.gif
Aia cu "addiction" e dăcât pentru des informare.
Garett
QUOTE(Squirrel @ 13 Jun 2016, 14:40)
A încercat careva așa ceva?
...
*


radmasa.gif
Nu stiu de ce sa ma minunez mai tare: ca unuia i-a venit ideea asta "geniala" sau ca altii dau banii pe asa ceva (si presupun ca le si folosesc)!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.