Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
GIC
QUOTE(skija @ 14 Mar 2011, 17:04)
ee... parca nu intra asa des in calduri...

Si mai ales ca a ta este tomberoneza, are un organism mai rezistent...
Sa-ti traiasca!
*


Nu e tomberoneza, elevat e "rasa europeana" radmasa.gif . Asa scrie in carnet la motanul meu.
Merci Vet de raspuns. Am sa astept pana il apuca nebunia, demonstrandu-mi astfel ca e apt de pisicute - deci pot zice ca e aproape adult si abia apoi il decapitez de oo. Ma rog nu eu ... un confrate de-al tau.
I-a uitati loc de dormit radmasa.gif
l@u
Sa va traiasca .......frumoase foc , mai ales gugal ,e belea tuns!!!!!
l@u
wub.gif
pisica de la munca ...pisoii au 1 ora !!!
Markos
QUOTE(l@u @ 4 Apr 2011, 12:54)
pisica de la munca

da' tu ce muncesti? nedumerire.gif
l@u
taci.gif
liniste dorm pisoii
corbex
E fotograful oficial al adapostului comunitar de pisici "Sf. Kotoianu cel Mare".
skija
gata... Gugal a ramas fara "FINALE"... l-am tunat... momantan e ok... astept sa vad schimbarile in 2-3 saptamani...

Ciudat e ca nu plange deloc... se vede ca-l doare dar nu plange...sper sa bine, ptr. ca i-a facut doar o doza de antibiotic...
corbex
Acu' sa-i aduci asa, la oftica, in fiecare zi cite o mitsa capabila, sa-l oftici. Il impiedici sa se ingrase.
G I M
rolleyes.gif
radian
QUOTE(Markos @ 4 Apr 2011, 23:11)
da' tu ce muncesti? nedumerire.gif
*



Cultiva matze...
Victoras2001
Le insamanteaza. tongue.gif
bion
QUOTE(corbex @ 5 Apr 2011, 11:01)
Acu' sa-i aduci asa, la oftica, in fiecare zi cite o mitsa capabila, sa-l oftici. Il impiedici sa se ingrase.
*


Pe tine asa te tine asa de atzos? biggrin.gif
kum
Mă, la câte luni trebuie vaccinat un pui de mâță pentru prima oară? La 3 luni? huh.gif
corbex
Nu stiu, adu-i un cotoi, o vaccineaza el.
kum
Mos pervers sad.gif
ady77
QUOTE(kum @ 7 Apr 2011, 00:35)
Mos pervers sad.gif
*


Cotoi batran tongue.gif
l@u
QUOTE(kum @ 6 Apr 2011, 23:38)
Mă, la câte luni trebuie vaccinat un pui de mâță pentru prima oară? La 3 luni? huh.gif
*


Citat:

,,la varsta de 4-5 saptamani: deparazitare intestinala cu rapel la 2 saptamani;
daca are si purici- Stronghold puppy la varsta de 6-8 saptamani;
primul vaccin la varsta de 12 sapt - polivalent;
rapel 1 la alte 2 saptamani - polivalent (+/- vaccin antigiardia, de recomandat in familiile cu copii sau persoane varstnice);
la alte 2 saptamani al 3-lea vaccin - polivalent (+/- vaccin antigiardia, de recomandat in familiile cu copii sau persoane varstnice);
vaccinul antirabic (obligatoriu prin lege), se poate face concomitent cu ultimul rapel sau la 2 saptamani dupa acesta;
urmeaza vaccinul anual, la aceeasi data cu ultimul rapel".

EDIT:
Cred ca am sa le fac un jurnal de bord biggrin.gif
kum
Sar'na!
corbex
Sa n-o lasi sa ajunga asa, dava vrei sa se vada ceva la ecograf!
bogdan2001
am sterilizat-o pe soko acum 2 sapt si maine ii voi lua jos gulerul
corbex
Am avut si eu, pe vremuri, un motan, Kotto Y il chema. L-au momit astea prin cluburi, dus a fost!
Markos
QUOTE(bogdan2001 @ 14 Apr 2011, 15:29)
maine ii voi lua jos gulerul
*


parca e reclama la Dolce icon_mrgreen.gif
bogdan2001
ieri i-am dat jos gulerul .
corbex
A durut?
bogdan2001
nu,ca avea o curelusa si pe aceea am slabit-o si i-am scos afara gulerul
bygy007
am si eu nevoie de un sfat de specialitate , pisicii mele i s-a umflat o ureche , din ce am citit pe net ar fi un hematom , voi ce ziceti , miine ma duc cu ea la un doctor, i-am facut citeva poze
Merced
Te rezolva vet cu o cauterizare daca nu ma insel. unsure.gif
corbex
N-o mai lasa libera, s-o muste soarecii!
argon
I-ai dat prea mult in cap de s-a umflat? huh.gif
vet
QUOTE(Merced @ 21 Apr 2011, 11:20)
Te rezolva vet cu o cauterizare daca nu ma insel.  unsure.gif
*


Daca este vorba despre othematom....mu merge cauterizarea. Se practica o incizie de-a lungul othematomului si apoi se cos niste nasurasi de pavilionul urechii, astfel incat sa determine lipirea tuturor straturilor, in timp ce marginile inciziei nu sunt afrontate pentru a permite scurgerea lichidului pana la vindecare. Si o sa stea cu nasturii in ureche cam 2-3 saptamani.
Marty
Cu fermoar nu merge? nedumerire.gif
corbex
Merge si cu capsatorul.
Victoras2001
QUOTE(argon @ 21 Apr 2011, 12:40)
I-ai dat prea mult in cap de s-a umflat? huh.gif
*


Ai si tu niste glume-n tine... Dar niciodata nu te poti pune cu experienta.
argon
Nu e nici o gluma, desi ti-a sunat cunoscut si te-ai sesizat. Si da, vorbesc din experienta, la matsa mea ia picat odata un teanc de nekermane de pe biblioteca in cap, si s-a umflat la fel ca aia din poza. Trece de la sine.
vet
QUOTE(Marty @ 21 Apr 2011, 12:14)
Cu fermoar nu merge? nedumerire.gif
*




QUOTE(corbex @ 21 Apr 2011, 12:31)
Merge si cu capsatorul.
*



Merge si cu T61
Markos
QUOTE(argon @ 21 Apr 2011, 13:36)
un teanc de nekermane de pe biblioteca

deh, familie de 'telectuali tocilar.gif
corbex
QUOTE(vet @ 21 Apr 2011, 13:38)
Merge si cu T61
*


Imi place ca n-are efecte secundare
"Efecte secundare
Nu este cazul". radmasa.gif
Merced
Sa speram ca nu bea de la bideu.


Pisica, sa fim clari.
bygy007
pokey_eye.gif nu am batut-o niciodata , nu iese din apartament , daca o scot afara in brate face foarte urit ca nu a fost invatata (pentru asta a trebuit sa ii iau o cusca) , miine ma duc cu ea la doctor deoarece problema s-a agravat , si vorbiti urit de pisicuta mea showfinger.gif

PS multumesc vet mine o sa ma duc sa vad care este treaba
corbex
Uite aici ! Fac si operatii.
Au capsator si aparat de sudura.
Victoras2001
QUOTE(Merced @ 21 Apr 2011, 13:55)
Sa speram ca nu bea de la bideu.
Pisica, sa fim clari.
*


Banica, desi avea apa lui, se ducea si bea din WC.
Markos
Cîntaretul? huh.gif
bion
Argowoo la matza i-a trecut, tie nu. smile.gif

Nasturii aia cum vin la un rand sau retro la doua randuri. wacko.gif

HSBP ca e dimineata phootoo`y munca . Si cica suntem popor crestin da ne dam la galere in Vinerea Mare sad.gif
See you by Rusalii smile.gif
Marty

bogdan2001
Paste fericit tuturor
Victoras2001
Sa va spun ca l-am gasit pe Banica? 124.gif In Buzau, la 17 km de aici. Jegarit si vai de capul lui. I-a auzit vocea lu' matusi-mea si-a sarit pe ea. Sa lesine babuta de fericire cand l-a vazut. biggrin.gif
Ce jeguri de oameni. Si-mi faceau mie catelu' javra... L-au luat si l-au dus la bloc dupa care s-au plictisit de el si l-au aruncat pe strada. Cand i-am intrebat daca mai stiu ceva de el ziceau ca nu l-au mai vazut, ca nu stiu ce-i cu el. Asta dupa ce-au omorat un caine care le cerea mancare. mad.gif
Am ajuns la o concluzie. Cei mai buni vecini sunt vecinii morti.
corbex
Ai de gind sa faci ceva sau doar de tii de declamatii? In legatura cu vecini.
Victoras2001
Te referi la vecinii morti? radmasa.gif
l@u
Ca sa nu mai poluez topcul cu adoptii postez aici cateva foto cu Mono , care astazi a stat afara si s-a jucat , a stat de vorba cu Tomita( e prietenul lui cel mai bun dintre suratele veterane) si am ispectat daca masina e curata.Cand am plecat de la birou l-am bagat inauntru si s-a dus direct la cutia unde doarme(era rupt de oboseala)
dan22y
Tomita (ala negru) si Noni (cea gri) saluta pe Mono wub.gif

[attachmentid=1627848129]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.