Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
Markos
Laba.
D-Ice
La, sau de la? blush.gif
Markos
La.
l@u
Luni dimineata l-am gasit cu labutza rupta, nu stiu cum a reusit dar cred sa si-a prins-o intr-un gard si s-a zbatut pana si-a rupt-o.Partea proasta este ca si-a rupt osul care nu se poate gipsa.
iulia_boris
Bietu' de el.. sad.gif
Sanatate!
GIC
Se va reface, dar ii mai raman doar 8 vieti blush.gif .
l@u
Sa speram ! De ieri pana astazi la 13.00 a dormit incontinuu fiind sub anestezie(am dormit aseara cu el la munca, sub anestezie fiind ma cauta prin pat sa se bage cu botul in mine sad.gif ), astazi am fost la injectii iar, peste 9 zile mergem la control timp in care face tratament acasa.S-a trezit, e vioi mananca doar ca labutza o tine sus, asa a spus si doctorul ca nu o sa o puna in pamant caci doare inca.
Markos
QUOTE(l@u @ 19 Oct 2013, 21:12)
am dormit aseara cu el la munca
*


Nu prea e de lucru, nu? dry.gif
l@u
eu nu lucrez de noapte si nici nu am program smile.gif !
kum
user posted image
gabize
wub.gif
l@u
Dovleacul facut de fiica-mea ! biggrin.gif
gabize
up.gif
GIC
QUOTE(l@u @ 19 Oct 2013, 20:12)
Sa speram ! De ieri pana astazi la 13.00 a dormit incontinuu fiind sub anestezie(am dormit aseara cu el la munca, sub anestezie fiind ma cauta prin pat sa se bage cu botul in mine sad.gif ), astazi am fost la injectii iar, peste 9 zile mergem la control timp in care face tratament acasa.S-a trezit, e vioi mananca doar ca labutza o tine sus, asa a spus si doctorul ca nu o sa o puna in pamant caci doare inca.
*


Ce-ti mai face ranitul?
corbex
S-a culcat pe o tastatura Lenovo si i-au ramas flocii intre taste.
kum
Bine ca nu si-a agatat oole frustrat.gif
GIC
Ca noroc ca nu i-a imprastiat toate tastele prin casa.
Draga, L@u, iti trimit ajutoare?

LE - si nu-i niciun pericol de agatat la al meu ca nu mai are ce.
cdadan
QUOTE(kum @ 25 Oct 2013, 10:33)
user posted image
*


I-ai taiat si urechile? ohmy.gif
Squirrel


Povestea …
iulia_boris
Superbe clipuri. wub.gif
Da' nici pisicile nu stiau de frica asta insemnand ca oamenii nu le agreseaza..
Asa da!
l@u
Sa vezi cate poze trimite fiica-mea cu pisicile de prin parc-uri, toate stau la mangaiat si la alintat, au cip si zgarda la gat, cred ca este obligatoriu !Caut acum clipul cu ultimul motanoi.
iulia_boris
Asta pt ca acolo sunt f multi iubitori de animale..
l@u
pis-pis, kitty-kitty biggrin.gif

&feature=youtu.be
iulia_boris
Sunt chiar prea satui de-atata draganeala.. biggrin.gif
Markos
QUOTE(l@u @ 5 Nov 2013, 21:51)
de prin parc-uri
*


HSFU....
l@u
chiar si doo !
a fost cu tinta dar te-ai bagat tu, cultule ! mad.gif
l@u
biggrin.gif
kum
Se face bine Tomita wub.gif rolleyes.gif
l@u
Se face, numai ca in foto e maidaneza de acasa !
Squirrel
iulia_boris
Ce frumusete.. wub.gif
l@u
QUOTE(kum @ 8 Nov 2013, 23:38)
Se face bine Tomita  wub.gif  rolleyes.gif
*



Tomita e recuperat 85% dupa operatie, in Decembrie i s-a scos tija de la labuta, acum fuge ca un dement prin curte dar cred ca il mai doare inca deoarece dupa un timp schiopateaza foarte putin.Inca sta noaptea in birou, dimineata am program de asezat la loc tot ceea ce da el jos ca sa se joace.Cost total, 3 operatii si tratamentul aferent ~500 lei plus motorina pentru 200 km deoarece toate au fost facute la un cabinet veterinar din Braila.
Markos
QUOTE(l@u @ 17 Jan 2014, 21:31)
in Decembrie i s-a scos tija de la labuta
*


i-ar prinde bine un hands-free nedumerire.gif
corbex
Nici doctori zoologi n-aveti in Galati?
l@u
QUOTE(Markos @ 17 Jan 2014, 21:46)
i-ar prinde bine un hands-free nedumerire.gif
*



ai ceva disponibil ?


QUOTE(corbex @ 17 Jan 2014, 21:48)
Nici doctori zoologi n-aveti in Galati?
*



avem da e ai dreaq de scumpi !
DragosP
Ș'aci la cine-ai fost?
l@u
Pe straduta aia de la Tribunal, Vet Consult parca !
gabize
la veterinar!
DragosP
Aha.
l@u
ma uitai acu pe cartea de vizita,B-dul Al.I.Cuza nr 16
DragosP
Da mă, știu.
l@u
dupa ce iti zisei cred si io tongue.gif
Markos
Veta Consult.
l@u
Veta e aia cu chiuveta !
medelin
Din cap daca dadea...
kum
QUOTE(l@u @ 17 Jan 2014, 21:31)
...Cost total, 3 operatii si tratamentul aferent ~500 lei plus motorina pentru 200 km deoarece toate au fost facute la un cabinet veterinar din Braila.
*


Si ai simtit nevoia sa ne impartasesti aceasta informatie pentru ca...?

Valoarea mea/Valoarea mea?
gabize
Mai daț-o-n frasin de prietenie, că deja pe unde lecturez numa' de subtilitățile voastre foarte evidente dau.
Da' faceți bine și vă-ntâlniți la o cafea, ceai, coniac... uatevăr și rezolvați ÎNTRE VOI disputa.
kum
Pai io deja uitasem galceava, da' a simtit stimabilu' nevoia acu' vreo cateva seri sa depene amintiri trunchiate...

QUOTE(l@u @ 16 Jan 2014, 21:53)
ohmy.gif
sa va zic ce fel i-au tremurat chilotii fumaciosului(io am mutit), condus de domnu' kum cand a luat o curba si a intrat pe celalat sens, unde circula regulamentar altcineva?
*




QUOTE(l@u @ 16 Jan 2014, 22:59)
ok, atunci sa va zic cand s-a kkt pe el fumaciosu(io cred ca eram deja ud ca era a doua gafa) atunci cand acelasi domn nu a vazut un picior de pod si era sa  ma bage in el ?
*




QUOTE(l@u @ 16 Jan 2014, 23:29)
e, daca nu vreti nu va spun, pe aia cand s-a scapat pe ea leguma doite cu xenoane OEM la trecerea la nivel cu cale ferata, cand soferul nu a vazut semnalul rosu si trenul la la ~100 nu o mai spun ca o stiti deja.
*


dacis
QUOTE(gabizegrean @ 18 Jan 2014, 12:04)
Da' faceți bine și vă-ntâlniți la o cafea, ceai, coniac... uatevăr și rezolvați ÎNTRE VOI disputa.
*

Ori maine dimineata, in deschidere la gala Bute? unsure.gif

PS Daca nu puteti aranja sa se transmita in direct, acceptam si live text pe DC! icon_mrgreen.gif
kum
Pai n-auzirati ma ca intre noi nu are nici o disputa? Problema lui e aicișa, pe forum... huh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.