Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
iulia_boris
[attachmentid=1627927839]
Sa trecem on topic.
G I M
Kum, daca simteai nevoie sa-i dai replica, puteai sa sa o faci bine merci pe topicul dumnealui, ca oricum e varza. Aveti si ceva spectatori fideli pe acolo, abia va asteapta. Pe multi chiar nu ne intereseaza problemele voastre wink.gif.
Multumesc pentru intelegere.
iulia_boris
Privire suspecta.. ph34r.gif
gabize
QUOTE(G I M @ 18 Jan 2014, 16:25)
...Aveti si ceva spectatori fideli pe acolo, abia va asteapta. Pe multi chiar nu ne intereseaza problemele voastre wink.gif.
Multumesc pentru intelegere.
*


nedumerire.gif Da' văz că și matale monitorizezi postările de pe jurnalul lui L@u. Să nu fim ipocriți în declarații! wink.gif
dacis
QUOTE(gabizegrean @ 18 Jan 2014, 18:00)
Da' văz că și matale monitorizezi postările de pe jurnalul lui L@u. Să nu fim ipocriți în declarații!  wink.gif
*

Unde-s, bre, jurnalele astea?!... Ca, daca motivul principal al frecventarii Cafenelei s-a cam flescait, vreu si ieu sa ma dixtrez.

PS Motivul principal, aka rubrica de bancuri... Cu riscul de a shupara pe careva, sper ca nu ma acuzati si ca am intrat la Cafenea cu scopul de a face educatie social-politica, aprofundare a RNP-urilor, educatie moral-civica etc.etc.. icon_mrgreen.gif

PS2 Deci unde-i meciul de box de la Giornale? rolleyes.gif
gabize
Sub Cafenea, la Jurnal de Bord.
G I M
Pentru lamuriri ti-am dat PM, nu e topicul potrivit pentru asta.
gabize
Să-nțeleg c-am stat prea mult pe forum?? huh.gif
G I M
Cum te descurci cu parul?
gabize
bine, am o chelie deasă.... tongue.gif



ON:
Nu lasă păr excesiv. Nu avem alergii, așa că nici nu-i nevoie de operațiuni speciale. Etapele firești de curățenie îndepărtează suficient de bine părul. Asta până îmbrăcăm haine închise la culoare... wink.gif
Dar asta e, întotdeauna am avut pisici, fac parte din decorul firesc al casei.
iulia_boris
QUOTE(gabizegrean @ 18 Jan 2014, 22:03)
Să-nțeleg c-am stat prea mult pe forum?? huh.gif
*


Pisica stie. tongue.gif

Auzi,lasa-ma si cu alergicii la par de animale,vezi Doamne,care nici nu stiu care-i cauza reala si dau vina pe animale.Si pana la urma nu-i vreo mare smecherie iei un antihistaminic si-i ok.Cumnata-mea,cand ne viziteaza,isi ia pastila-n bot dinainte de a pleca de acasa.Si sta ore-ntregi fara stres.
Eu ma transform vara,vad ca mai nou si iarna mad.gif ,in ceva ce seamana c-o reptila,din cauza urticariei care ma invadeaza.
Doar ca alta-i cauza nu parul animalelor.
C a t a l i n
Vara, dacă o tunzi, nu mai lasă așa mult păr. tongue.gif
l@u
o tras ceva rachiu de dimineata ca are ochii rosii ?
gabize
QUOTE(C a t a l i n @ 19 Jan 2014, 10:42)
Vara, dacă o tunzi, nu mai lasă așa mult păr.  tongue.gif
*


Nu cred că ar fi vreo metodă să conving pisica să stea la tuns. Plus că arată ciudat rău tunsă. radmasa.gif
Fără supărare! victorie.gif
C a t a l i n
Până și ea era conștientă că arăta ca dracu. Mergea foarte rușinată. Dar, pe de altă parte, nu îi mai era cald.

A mea, surprinzător, a stat cuminte la tuns, n-aș fi acceptat anestezie. Și în general e cea mai rea pisică din câte am avut din rasa asta. Și au fost vreo 3.
gabize
Podoaba-mi capilară o tund singur. Mașina de tuns pe 6 mm, două ture dus-întors prin "păr" și-s gata. tongue.gif
E, când aude "pociatania" ai' mică utilajul (și e unul soft, cu acumulator, nu ca ălea profi de la frizerii), o "tunde" instantaneu. Probabil o asimilează cu aspiratorul, alt utilaj de care-i este frică.
La ce gheare are în dotare (și le știe folosi, am probat asta sad.gif ), nu cred că ar avea cineva tupeu să apropie o mașină de tuns de ea.
kum
QUOTE(C a t a l i n @ 19 Jan 2014, 10:42)
Vara, dacă o tunzi, nu mai lasă așa mult păr.  tongue.gif
*


Ce taaaaree e radmasa.gif radmasa.gif
ady77
QUOTE(iulia_boris @ 19 Jan 2014, 10:26)
Auzi,lasa-ma si cu alergicii la par de animale,vezi Doamne,care nici nu stiu care-i cauza reala si dau vina pe animale.Si pana la urma nu-i vreo mare smecherie iei un antihistaminic si-i ok.
*


Una-i sa te duci in vizita la cineva care are caine/pisica si alta-i sa-ti cumperi caine/pisica daca esti alergic.
l@u
Am facut-o si pe vetu' , i-am scos ultima ata care de fapt era un fir ca ala de pescuit.Tomita a stat cuminte chiar si la dezinfectat cu spirt ! Oare ar trebui sa il dau cu ceva tinctura de iod ?
iulia_boris
Sau betadina.

ady77,f multi dau vina pe animale atunci cand le apare cate ceva pe piele desi nu-s diagnosticati de medici.Da' stiu ei ca-i de la cainele ori pisica ta din casa.. mad.gif
De fapt asta am vrut sa reliefez.

Alergiile si urticariile pot avea f multe cauze iar parul animalelor provoaca rar alergii..
Taranii de la parul animalelor ar fi trebuit sa fie toti plini de bube..N-ar mai creste unu'vreo oratanie.
Si oricum este vorba de o bacterie care daca-i prezenta in blana oricarui animal provoaca alergia ci nu parul efectiv.
ady77
La mine asta-i motivul penru care nu mi-am (mai) luat caine, alergia sotiei. Asa ca am canar si pesti biggrin.gif
l@u
la canar + pesti ar merge brici si o pisica !
iulia_boris
icon_twisted.gif
Markos
QUOTE(iulia_boris @ 19 Jan 2014, 14:41)
Alergiile si urticariile pot avea f multe cauze iar parul animalelor provoaca rar alergii..
Taranii de la parul animalelor ar fi trebuit sa fie toti plini de bube..
*


Alergiile astea nu se manifestă doar prin bube/chestii care ies pe piele. Par egzampl, nu mai poți respira într-un mediu închis, simți că te sufoci.

Iar țăranii nu prea obisnuiesc să stea cu câinele-n casă.
l@u
QUOTE(Markos @ 19 Jan 2014, 16:04)
Iar țăranii nu prea obisnuiesc să stea cu câinele-n casă.
*



nedumerire.gif
corbex
M-a facut taran?Si alergofil?
Markos
M-am făcut pe mine icon_mrgreen.gif
ady77
Cine? Unde? Kum?
DragosP
QUOTE(Markos @ 19 Jan 2014, 16:04)
Iar țăranii nu prea obisnuiesc să stea cu câinele-n casă.
*


QUOTE(corbex @ 19 Jan 2014, 18:22)
M-a facut taran?Si alergofil?
*


QUOTE(Markos @ 19 Jan 2014, 18:36)
M-a făcut pe mine  icon_mrgreen.gif
*



nedumerire.gif
Markos
Halisem o literă blush.gif
ady77
Sa-ti fie de bine!
DragosP
Mmmm... Bună.
GIC
QUOTE(gabizegrean @ 18 Jan 2014, 22:03)
Să-nțeleg c-am stat prea mult pe forum?? huh.gif
*


Norocosule! Mie mi s-a restrictionat de tot! Sa-l vad pe ala care incearca sa puna mana pe mouse 243.gif !
l@u
frumos tare martanu' , Tomitza m-a compostat tare astazi, ce dreaq i s-a nazarit ca m-a capsat in 5 locuri de mi-a curs sange ca la porcu de Craciun , cred ca a vrut sa fie recunoscator ca nu l-am lasat cu labutza flenduri !
maho
O fi facut cumatru' voodoo.
Poate tre' sa faci o vizita pe la "infectioase".
DragosP
Ne duare-n bască.
[attachmentid=1627929967]
gabize
Știm! tongue.gif
Interesante petele, mai ales pe față. wub.gif
corbex
QUOTE(DragosP @ 30 Jan 2014, 15:07)
Ne duare-n bască.
[attachmentid=1627929967]
*


Ai uitat damigeana destupata?
DragosP
Pisica mea suferă de abstinență. Și de somn cronic.
Acolo era la somnicul de după o alergătură zdravănă după pata de la laser pointer.
Squirrel
Amintiri din copilărie…
Squirrel
Aqualand…
iulia_boris
Sunt belea.Tot ce postezi tu le vad pe FB dar nu ma plictisesc de ele.. rolleyes.gif
b76bgaarh
http://www.spatiulconstruit.ro/articol/o-i...object_id=15446

pt cei care aveti monitoare crt pe acasa.
iulia_boris
Cool.
Tince1290
una din pisicile mele face exact asa cu prietena mea:

http://9gag.com/gag/awrOrRQ

da' in rest e foarte blanda cu toata lumea si n-are apucaturi
l@u
toate fac asa !
Tince1290
am zis "una din pisicile mele"...deci nu chiar toate fac asa...poate toate ale tale tongue.gif

dar da, in general au comportament similar...sunt sigur ca mai toate fac dinastea: biggrin.gif

[attachmentid=1627932006]
C a t a l i n
[attachmentid=1627932216]
corbex
Sa n-ai tu un poster cu femei in cabina?
AR-18-MOS
Macar are jaluzele de aluminiu. cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.