Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] MEGANE 2 Hatch
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
yuly_megan
A venit vremea sa ma despart de ea. sad.gif
VAND Megane 2 Bicorp .
Motorizare 1.5DCI 82 CP
An Fab : 2003
Cumparata din Romania.
Imatriculata in 09.2003
Km : 135.000
Optiuni : Piele integral, Xenon original, Jante Aluminiu, RC Mp3 Sony, Scaune incalzite.
Service facut la timp din 8000-8000KM
Sau investit in masina 2000 E : Amortizoare, discuri,placute, bielete, bascule,alternator, electromotor, distributie, compresor AC, etc.. Nu mai necesita nici o investitie.

Pret Auto : 3700 E
Pret Auto + Roti iarna 4000 E

Accept si unele schimburi.

Se PLATESTE TAXA MEDIU
M i h a i
QUOTE(yuly_megan @ 3 Oct 2013, 20:30)
Xenon original
*


stropitoarele? wacko.gif

Ai uitat motorizarea
yuly_megan
QUOTE(M i h a i @ 3 Oct 2013, 21:55)
stropitoarele?  wacko.gif 

Ai uitat motorizarea
*



A avut dar le-am dat jos.

Motorizare 1.5DCI 82 CP
yuly_megan
up.gif
yuly_megan
up.gif
yuly_megan
up.gif
and_rei
alternator ,electromotor....cam devreme..135000...

Masina este ff frumoasa dar ai cam exagerat cu pretul...totusi e 2003...
diesel_power
Cam mare pretul, dar noh, poate se gasesc doritori.
Se mai adauga si timbrul de mediu ~700 euro.

P.S. Spalatoarele de faruri sunt chiar utile.
dinbuc
Un schimb cu masina mea si diferenta din partea ta v-ar interesa? Anuntul cu masina mea este tot aici pe forum. Merci.
yuly_megan
QUOTE(dinbuc @ 7 Oct 2013, 19:38)
Un schimb cu masina mea si diferenta din partea ta v-ar interesa? Anuntul cu masina mea este tot aici pe forum. Merci.
*



din buc iti multumesc pentru oferta sunt in cautare de masini mai noi 2012 .
Bafta la vanzare

8 Oct 2013, 14:40:
QUOTE(and_rei @ 7 Oct 2013, 18:53)
alternator ,electromotor....cam devreme..135000...

Masina este ff frumoasa dar ai cam exagerat cu pretul...totusi e 2003...
*




Nu vreau sa fiu rautacios dar chiar daca masina are 135000 asta nu inseamna ca nu se strica piese, totusi este o masina din 2003. Sunt masini noi care dupa 20000 au schimbat motorul.

Cat despre pret Eu nu cred ca este chiar asa mare in comparatie cu alte masini. Presupun ca daca ii puneam pretul de 500 E ce mai aveati de zis ca este terminata de se da la pretul ala.

Pretul este negociabil iar daca luam in calcul taxa si eu o platesc pentru viitoarea masina.

Este o masina buna am bagat destui bani in ea nu mai necesita investitii.

Prefer sa comenteze doar persoanele care sunt intradevar interesate de cumparare.

Multumesc
#Dino
Cei care sunt interesati ti-au spus ca pretul e mare... Altii nu au comentat.

Sunt interesat de o masina, dar la pretul asta nu te pot incurca. Daca mai adaugam si taxa de 700, nici atat.

Si ca sa inchei, ai putea sa ne indici care sunt elementele de valoare adaugata care conduc la acest pret: vopsea originala? un singur proprietar? Numarul de km nu este un argument.

PS Cum adica "daca luam in calcul taxa si eu o platesc pentru viitoarea masina" radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
mihaigr21
stai linistit ca daca masina e ok, isi gaseste client. nu toti cauta pomeni
pe mine m-a dus 7000 euro megane-ul luat acum 5 luni si pana acum in 15000 km nu am regretat deloc ca am dat mai multi bani decat "se spune" ca face un megane
yuly_megan
QUOTE(kissfm @ 8 Oct 2013, 20:23)
Cei care sunt interesati ti-au spus ca pretul e mare... Altii nu au comentat.

Sunt interesat de o masina, dar la pretul asta nu te pot incurca. Daca mai adaugam si taxa de 700, nici atat.

Si ca sa inchei, ai putea sa ne indici care sunt elementele de valoare adaugata care conduc la acest pret: vopsea originala? un singur proprietar? Numarul de km nu este un argument.

PS Cum adica "daca luam in calcul taxa si eu o platesc pentru viitoarea masina"  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*



Eu nu inteleg problema voastra. Care e problema ca masina este scumpa o pun la ce pret cred eu tinand cont si de restul de pe alte site-uri si de pe strazi . Daca o cumpara cineva bine daca nu ramane tot in posesia mea nu o dau de pomana tinand cont ca eu am dar 4800 + 2000-2500 investiti in ea.
Iar cu taxa nu eu am puso si nici mie nu imi convine pentru ca sunt constient ca o sa vand masina mult mai greu.

PS "Cum adica "daca luam in calcul taxa si eu o platesc pentru viitoarea masina" "
Eu daca imi cumpar alta masina noua sau adusa din afara nu trebuie sa platesc taxa o plateste vanzatorul dupa mintea voastra. Inainte sa mai comentati aiurea si sa criticati pe mine si restul userilor cu anunturi la bursa puneti-va si in locul lor, voua va convine sa pierdeti bani pe care ii munciti cu greau.
Eu dintr-un Salariu de 800 ron m-am chinuit ani sa pot sa cumpar masina asta si sa o intretin .


QUOTE(mihaigr21 @ 8 Oct 2013, 20:35)
stai linistit ca daca masina e ok, isi gaseste client. nu toti cauta pomeni
pe mine m-a dus 7000 euro megane-ul  luat acum 5 luni si pana acum in 15000 km nu am regretat deloc ca am dat mai multi bani decat "se spune"  ca face un megane
*



Multumesc mihaigr21 pentru intelegere si sper sa nu ajungi sa ai probleme cu masina si sa te bucuri de ea .
argon
QUOTE(diesel_power @ 7 Oct 2013, 19:18)

Se mai adauga si timbrul de mediu ~700 euro.


*




Numai ca taxa e 1300 de euro, daca era benzinara era 700 wink.gif
RadulescuRomulus
yuly_megan rezista!
iti cunosc frustrarea! si o inteleg.

trebuie sa accepti ca pretul pietei e facut de samsari si cazane. depinde de tine daca alegi sa tii masina la tine sau sa o dai la pret de cazan/cazatura.

eu nu mi-as fi vandut renoul, ca ma multumea. Daca aveam spatiu, o pastram inca 10-15 ani si o vindeam apoi ca auto de colectie ceva... adica, nu ca pe o masina destinata rulajului zilnic.
yuly_megan
QUOTE(argon @ 8 Oct 2013, 20:58)
Numai ca taxa e 1300 de euro, daca era benzinara era 700 wink.gif
*



Argon tu imi lipseai daca ai informatii precise despre cat este taxa la masina asta cu cea mai mare placere astept sa ne spui pentru ca ma intereseaza si pe mine daca Nu stii cat este taxa exact te rog sa iti vezi de drum .



Va rog nu mai comentati aiurea Nu este un topic pentru discutii .
Este un topic despre o masina pusa la VANZARE .

Astept Oferte. Pretul este Negociabil in limita bunului simt.


8 Oct 2013, 21:12:
QUOTE(RadulescuRomulus @ 8 Oct 2013, 21:01)
yuly_megan rezista!
iti cunosc frustrarea! si o inteleg.

trebuie sa accepti ca pretul pietei e facut de samsari si cazane. depinde de tine daca alegi sa tii masina la tine sau sa o dai la pret de cazan/cazatura.

eu nu mi-as fi vandut renoul, ca ma multumea. Daca aveam spatiu, o pastram inca 10-15 ani si o vindeam apoi ca auto de colectie ceva... adica, nu ca pe o masina destinata rulajului zilnic.
*



Multumesc RadulescuRomulus .
Tin la masina asta foarte mult am mai puso de cateva ori la vanzare dar nu m-am indurat sa o dau din cauza ca am muncit foarte mult la ea si am investit in ea , dar vreau sa o vand pentru ca am nevoie de o masina mai mare (Break,Suv,Sedan) pentru tatal meu iar eu preiau Meganul lui tot 1.5 dci 2007 Sedan.
argon
Nu spun eu, asa a dat un calculator de taxa la motor de capacitatea aia, euro 3, din anul 2003. Lamureste tu cat e taxa daca ce am zis e gresit, doar e o informatie ce-i priveste direct pe eventualii cumparatori,
yuly_megan
QUOTE(argon @ 8 Oct 2013, 21:59)
Nu spun eu, asa a dat un calculator de taxa la motor de capacitatea aia, euro 3, din anul 2003. Lamureste tu cat e taxa daca ce am zis e gresit, doar e o  informatie ce-i priveste direct pe eventualii cumparatori,
*



Eu am facut pe autovit si mia dat asa
Valoarea timbrului de mediu, calculata conform OUG 9/2013, in vigoare din 15/03/2013: 759 €

A nu se considera reclama rog moderatorii sa stearga daca e cazul.
http://www.autovit.ro/calculator-taxa-polu...s=euro3&co2=125
new_banderas_232003
Stai linistiti @yuly_megan, vei vinde masina fix la pretul dorit.

In rest, bafta la vanzare si ti-am lasat PM, nu te lasa influentat de una sau alta, invidii.
and_rei
Sa nu ma intelegi gresit.Nu contest starea tehnica a masinii,pe langa asta se vede ca este ingrijita si crede ma as prefera sa cumpar de la un forumist decat de pe autovit.Banii investiti in ea uita i ca nu poti sa ti i bagi in pretul masinii.

@sunt in cautarea unei a 2 masini ,pe benzina in schimb dar nu dispun de 4000.Sper sa o vinzi cuiva care sa aibe grija de ea si care sa ti ofere atat cat sa te multumeasca.Bafta!
#Dino
Barile fata si spate nu par a avea aceeasi vopsea cu restul masinii. De ce au fost revopsite? A fost cumva avariata fata spate? Acordeon?

La fel si hayonul...
yuly_megan
QUOTE(and_rei @ 9 Oct 2013, 09:47)
Sa nu ma intelegi gresit.Nu contest starea tehnica a masinii,pe langa asta se vede ca este ingrijita si crede ma as prefera sa cumpar de la un forumist decat de pe autovit.Banii investiti in ea uita i ca nu poti sa ti i bagi in pretul masinii.

@sunt in cautarea unei a 2 masini ,pe benzina in schimb dar nu dispun de 4000.Sper sa o vinzi cuiva care sa aibe grija de ea si care sa ti ofere atat cat sa te multumeasca.Bafta!
*




Andrei iti urez multa bafta in cautare. Stiu ca bani investiti nu o sa mii scot. De curiozitate daca masina ar fi a ta la ce pret ai puneo la vanzare?

QUOTE(kissfm @ 9 Oct 2013, 11:45)
Barile fata si spate nu par a avea aceeasi vopsea cu restul masinii. De ce au fost revopsite? A fost cumva avariata fata spate? Acordeon?

La fel si hayonul...
*



KissFm da este adevarat ca sunt revopsite dar nu din cauza ca a fost avariata, am vopsit din cauza ca avea puncte de vopsea sarita pe hayon iar barile erau zgariate.
Pentru cei ce doresc am si pozele din urma cum era si daca se doreste mergem si la service sa verifice daca a fost lovita .
Sper ca te-am lamurit .
#Dino
Ar fi extrem de util (si corect) daca ne-ai spune tu ce anume SI DE CE mai e revopsit pe ea.
Diac
kissfm, pe bune gaseste tu masina din 2003 care sa nu fi fost revopsita. Si ti-a raspuns omu'. Zgârieturi.
yuly_megan
QUOTE(kissfm @ 9 Oct 2013, 19:49)
Ar fi extrem de util (si corect) daca ne-ai spune tu ce anume SI DE CE mai e revopsit pe ea.
*




QUOTE(Diac @ 9 Oct 2013, 19:51)
kissfm, pe bune gaseste tu masina din 2003 care sa nu fi fost revopsita. Si ti-a raspuns omu'. Zgârieturi.
*




KissFm hai sa incheiem subiectul am Scris mai sus DE CE nu o mai lungi aiurea cu intrebari. Vrei sa imi faci o oferta bine daca Nu cauta alt topic de discutat .
Incerc totusi sa vand o masina nu rabla .
Ai raspunsul in pozele de mai jos.
Cine doreste sa imi puna intrebari despre masina exista Mesaje private nu trebuie sa murdarim topicul si sa speriem lumea sa nu cumpere o masina ca suntem rai.
Si apropo nu sunteti Detectivi de masini sa aflati tot ce s-a intamplat cu masina in trecut.
M i h a i
QUOTE(yuly_megan @ 9 Oct 2013, 16:03)
curiozitate daca masina ar fi a ta la ce pret ai puneo la vanzare?
*


știu că ai întrebat pe alticneva , dar sunt trei variante în momentul de față
1.ai curte , o dezmembrezi și iei clar mai mult
2.o vinzi la un pret de nimic
3.o păstrezi

eu sper să o vinzi dar toți se așteaptă la maxim 3000 E...
RadulescuRomulus
yuli,

cauta topicul lui soare body ...
#Dino
Omule, eu sunt interesat, dar mi se pare normal sa spui exact conditia masinii fara sa te trag eu de limba. Daca spuneai de la inceput de bare nu aveam aceasta discutie. Daca nu observam eu din poze, unui potential cumparator i-ai fi spus?

Intrebarile mele sunt pertinente si ma ajuta sa ti pot face o oferta.

1. Te-am intrebat mai sus daca mai e si altceva revopsit pe ea in afara de cele doua bari si hayon. Apoi ma mai uit in poze si te mai intreb si de altele.

2. Carte service ai? Pana la ce nr. de km? Facturi de la revizii?

3. Pentru reparatiile facute ai facturi, macar la piese daca manopera nu a fost facuta la reprezentanta?

3. De cat timp esti proprietar si cati apar in carte?

Sunt intrebari de bun simt, cred ca esti de acord. Ai fi putut sa scrii de la inceput.

Multumesc in avans pt raspunsuri
yuly_megan
Astept oferte nu comenturi.
O seara placuta
Tel. 0755104787

<span class='edit'>10 Oct 2013, 00:01:</span>
QUOTE(yuly_megan @ 3 Oct 2013, 21:30)
A venit vremea sa ma despart de ea. sad.gif
VAND Megane 2 Bicorp .
Motorizare 1.5DCI 82 CP
An Fab : 2003
Cumparata din Romania.
Imatriculata in 09.2003
Km : 135.000
Optiuni : Piele integral, Xenon original, Jante Aluminiu, RC Mp3 Sony, Scaune incalzite.
Service facut la timp din 8000-8000KM
Sau investit in masina 2000 E : Amortizoare, discuri,placute, bielete, bascule,alternator, electromotor, distributie, compresor AC, etc.. Nu mai necesita nici o investitie.

Pret Auto : 3700 E
Pret Auto + Roti iarna 4000 E

Accept si unele schimburi.

Se PLATESTE TAXA MEDIU
*

#Dino
OFERTA

Iti ofer posibilitatea sa ne spui cum ai rezolvat cu motorul.

http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=214743&hl=#

Stima!
yuly_megan
ROG UN MODERATOR SA STEARGA POSTURILE CARE NU AU NICI O LEGATURA CU OFERTELE FACUTE PENTRU AUTO DIN TOPIC. MULTUMESC
R19/16v
Postarile raman.
yuly_megan
QUOTE(kissfm @ 10 Oct 2013, 10:56)
Nu ti se apre corect sa stie toata lumea ca vinzi o masina cu 5 proprietari si care a avut probleme grave?
*




QUOTE(R19/16v @ 10 Oct 2013, 14:00)
Postarile raman.
*




Daca posturile raman SA VINA CU O OFERTA nu cu tampenii nu il intereseaza pe el ce a avut masina . Daca intradevar il intereseaza sa vina la fata locului si discutam.

Nu mai raspund decat la oferte Nu la aberatii.
#Dino
Omule, tu vinzi o masina care a avut probleme grave. Dar doresti cumparatori seriosi. La ce oferte raspunzi?

Uite, eu ofer 2750 E cu taxa inclusa, dar daca la tester ies alte elemente revopsite decat cele declarate, esti de acord sa o dai pentru 150 euro.

Esti de acord? Daca nu - spune ce e revopsit pe ea in plus fata de ceea ce e declarat.
yuly_megan

Oferta REFUZATA poti sa cauti in alta parte .
Cypry Brasov
Eu zic colegu sa nu te superi !!!Daca nu ai nimic de ascuns le poti raspunde la intrebari colegilor!Referitor la pret tu poti cere cat vrei pe ea,doar e marfa ta.Spor la vanzarea ei.Stima
yuly_megan


Le raspund cu cel mai mare drag cand vin sa vada masina live, nu la intrebari ironice care le comenteaza doar din poze . Si sa fim serios nu este un megane care sa nu fi avut probleme sau erori. Sunt propietar de 3 ani si am investit bani in ea daca nu iau cat cred eu ca merita nu o sa se vanda sau decat sa o vand pe 2000 prefer sa o dezmembrez. O sa ramana tot in propietatea mea asa ca nu am nimic de ascuns . Dar prefer sa nu raspund pana nu vad clienti si masina asa cum este ea .
yuly_megan
UP!!
yuly_megan
UP!!

3650E Negociabil
#Dino
Salut,

Incerc sa fac o oferta... Ajuta ma cu un raspuns mortorul a fost schimbat sau nu?

Aici spuneai ca are probleme grave... http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=214743&hl=#

In functie de raspuns mai pun sau nu ceva la oferta la care mam gandit!

MS
yuly_megan
QUOTE(kissfm @ 16 Oct 2013, 22:21)
Salut,

Incerc sa fac o oferta... Ajuta ma cu un raspuns  mortorul a fost schimbat sau nu?

Aici spuneai ca are probleme grave... http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=214743&hl=#

In functie de raspuns mai pun sau nu ceva la oferta la care mam gandit!

MS
*



5. a ) Nu se admit posturi offtopic, de exemplu posturi de genul: "Da scump mai este", "Am eu mai ieftin" etc. Toate posturile de genul acesta vor fi sterse iar autorul lor va fi avertizat prin sistemul de warn al forumului. In cazul in care se acumuleaza trei abateri pe aceasta tema, in decurs de maxim 2 luni de la prima abatere, utilizatorului respectiv va fi banat 3 zile.
5. b ) Pretul unei oferte/cereri poate fi discutat doar de catre cei interesati sa vanda/cumpere (de catre cei care negociaza tranzactia respectiva). Orice alte comentarii si/sau aprecieri asupra pretului se incadreaza la art. 5 lit a).

Kissfm pentru tine anuntul nu este valabil deoarece tu esti interesat de o masina super buna la un pret de caruta . Mai bine cauta Logan sau Sandero ce anunturi ai tu si spor la treaba .
Nu incerca sa afli ce nu o sa iti spun tie si nu iti accept nici o Oferta pe care o faci . Nu esti un om serios care sa stie sa poarte o discutie . Din cate observ pari un Samsar . Daca nu iau bani care vreau pe ea o pastrez in continuare nu sunt disperat sa o vand . Numai bine si sper sa nu ma mai deranjezi.
yuly_megan
up.gif
#Dino
Salut!

Spuneam ca sunt interesat de masina, dar nu ai precizat daca motorul este schimbat sau nu. uite, aici spuneai ca masina are PROBLEME GRAVE http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=214743&hl=#

In functie de ceea ce s-a facut la masina iti fac o oferta.

Nu inteleg unde este problema ta, vrei sa o vinzi sau nu?
yuly_megan
QUOTE(kissfm @ 17 Oct 2013, 22:56)
Salut!

Spuneam ca sunt interesat de masina, dar nu ai precizat daca motorul este schimbat sau nu. uite, aici spuneai ca masina are PROBLEME GRAVE http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=214743&hl=#

In functie de ceea ce s-a facut la masina iti fac o oferta.

Nu inteleg unde este problema ta, vrei sa o vinzi sau nu?
*




Hai sa ne intelegem ca sa fii tu fericit motorul nu sa schimbat e cel original . Problema sa rezolvat avea un senzor defect de supraalimentare , care s-a schimbat . Piese pe masina sa vopsit doar ce am precizat mai sus nu mai sunt alte elemente vopsite . Pretul ramane tot acelasi 3650 E nu accept oferte de la tine.
Iar kissfm te rog sa cauti in alta parte . Prefer sa vand masina la cineva care va avea grija de ea si care nu comenteaza pe forumuri , vine o vede si daca o vrea bine daca nu iarasi bine.
Sper ca am incheiat cu posturile offtopic . Daca nu inseamna ca Moderatorii nu isi fac treaba pe forum sanctionand pe cineva care nu este interesat de cumparare ci doar de a face comenturi.
DragosP
Circul si circarii vor primi instant câte o pauză generoasă.
Mersi.
yuly_megan
UP!!!
yuly_megan
UP!!!

Curand se va face si revizia wub.gif 134.500km

argon
QUOTE(yuly_megan @ 3 Oct 2013, 21:30)

Km : 135.000
*




QUOTE(yuly_megan @ 21 Oct 2013, 18:30)
Curand se va face si revizia  wub.gif  134.500km
*



Ai mers in marsarier 500 de km?
yuly_megan
QUOTE(argon @ 21 Oct 2013, 18:36)
Ai mers in marsarier 500 de km?
*



Nu aragon am trecut mai mult pentru ca trebuia sa fac un drum mai lung si nu sa mai intamplat . 134.500 Are acum .
yuly_megan
up.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.