Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] LOGAN PRESTIGE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
MARCI
An 2007,primul proprietar,86000km, dotari full, in stare f. buna. pret.. 4500 euro. neg.Taxa a fost platita in 2007.
MARCI
UP!!. PRET NEGOCIABIL. TEL.0744229299
#Dino
Ceva incidente?
Are ceva revopsit?
Taxa e platita?
Carte de service?
Primul proprietar?
Cateva poze cu rezolutie mare cu: motor, pedale, volan, schimbator, parte stanga scaun sofer, contact - se poate?
MARCI
Carte servis pe durata garantiei,are portiera spate revopsita partial, dupa un mic incident,dar nu se vede,taxa achitata, sunt primul proprietar,pun si poze la rezolutie mare Luni . pret,. negociabil.Deocamdata am doar aceste poze cu interiorul, sper sa fie relevante.:
MARCI
Dupa cum am promis am revenit cu poze recente.
lucifer
Incerci sa vinzi masina inca din 2009 si pui aceleasi poze . In afara de cele cu instlatia de gaz...
paul_78f
se poate pune poze recente ?
MARCI
1. Nu incerc sa-mi vand masina din 2009,ci doar de cateva zile, daca vroiam sa o vand oare nu gaseam un client pana acum? Nu neg ca am incercat,dar probabil la alt pret. O vand ca sa-mi iau alt LOGAN.
2. Pozele sunt foarte actuale, se poate observa din data care apare in partea de jos,facute ieri 14.10.2013 Intr-o poza apare o piscina plina cu frunze, dar sunt de acum 4 ani radmasa.gif
3. Daca nu va intereseaza sa cumparati, nu mai postati de dragul de a face postari
4.Care este vina mea ca masina arata ca acum 3 sau 4 ani.... am intretinut-o, ati prefera poze cu alta masina?
Cred ca pt. necredinciosi era relevanta si o poza cu kilometrajul masinii.... sau si asta e o proba neconcludenta? evident ca nu pt. unii,doar l-am dat in fata cateva zeci de mii de km ca sa fiu cool. O seara faina si vedeti-va de rachetele voastre, ca eu am logan, de care-s mandru si voi avea logan....nou daca am noroc.
lucifer
Pe 6 octombrie arata la fel ca in 2009 smile.gif
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=163346&hl=
MARCI
Auzi ,prietene Lucifer, Daca ai dubii cu privire la aspectul sau km. masinii ,te invit sa o vezi live. Nu inteleg problema ta, te deranjeaza ca arata aproximativ la fel ca acum cativa ani? Nu e treaba ta cum arata in prezent din moment ce nu faci altceva decat sa deviezi fondul problemei,masina este de vanzare si imi caut client. Tu nu esti altceva decat un carcotas., ocupate de masinuta ta,si lasa pe altii sa traga concluziile cu privire la masina mea . Domnule esti intr-o mare eroare sau chiar esti Toma necredinciosul, daca nu accepti o realitate evidenta.

Si pt. cei interesati cu adevarat, un UP!! pret. neg.
lucifer
Faza e ca eu chiar imi caut un Logan sau un Sandero , una din reguli ale forumului era ca vanzatorul sa dea detalii cat mai precise si poze ale produsului vandut . Eu unu daca o sa vand Dacia mea , ca la Remat nu stiu daca o sa o mai primeasca de la anu , as pune poze actuale plus poze pe care le-am facut de-a lungu timpului cu diferite reparatii , schimbari suferite , etc . Presupun ca as fi mult mai credibil , mai ales ca in trecut am postat si au ramas pe forum acele postari .
Acum nu mi-o lua in nume de rau ,dar ca si viitor potential cumparator imi place sa fiu informat .
Masina pe care o vinzi arata foarte bine , daca erai din Bucuresti as fi vrut sa o vad .

Spor la vanzare ! Si considera posturile mele ca pe un UP . O seara buna !
#Dino
Si eu sunt in cautari. Am avut ceva probleme care m-au intarziat dar acum sunt gata de cumparare...

Nu inteleg atitudinea vanzatorului, care da foarte putine detalii. Un drum pana la Baia Mare inseamna timp si bani, de aici din Bucuresti. Daca vin pana acolo si constat ca masina are probleme, ce sa fac, pot sa ii dau cu ea in cap pana spune tot ce nu a scris pe forum?
lucifer
O sa ii stricam omului topicul . Pe mine ma batea gandul sa iau o masina de la ADRAS masini rulate cu garantie 3 sau 6 luni parca, dar nu stiu ce sa fac , stau in dubiu . NU am gasit pe forumuri pe cineva care sa-i laude sau sa-i huiduiasca .
#Dino
Ha ha ha, adras = samsari. Fugi cat poti de tare.

Masini bune gasesti direct de la particulari pe tocmai, mercador, dar trebuie sa ai rabdare. Sau pe forumuri, desigur.

Eu am gasit un 1.6 16v 2007 pe un forum fara legatura cu dacia sau masinile in general, 50k km la 4000 E negociabil, cu roti de iarna la pachet... dar am avut o problema care m-a incurcat si masina s-a dat cu 7-8 zile inainte sa rezolv.
MARCI
Salut, Kiss si Lucifer, imi pare rau ca nu sunt credibil dar mai mult nu stiu ce sa fac, sa va conving de veridicitatea pozelor.La ce sa mai fac poze, am facut la interior,la exteriorul masinii, la motor ,portbagaj, toate facute acum 3 zile(14.10.2013).Masina arata asa cum arata acuma dupa 6 ani de circulat, va las pe voi sa faceti aprecieri.Daca doriti sa vedeti ce am schimbat la masina puteti citi tot ce am postat referitor la piese de schimb. De asemenea puteti citi si despre consumurile inregistrate de-a lungul anilor pe diverse trasee. Nu am exagerat nimic cu privire la acestea pt. eu am fost multumit de performantele masinii. Poate veti descoperi ca motorul a beneficiat si de un chiptuning acum 3 ani aproximativ, deci are mai multi caluti si un consum mai redus pe benzina . Poate va intrebati de ce am a mai montat GPL pe ea, simplu, facand un calcul tot mai economic e sa circuli cu gaz indiferent cat de mic e consumul de benzina . Apropo consumul de gaz e cu 1 sau 1,5 litri mai mult decat pe benzina, depinde de mediul in care se circula (ext. sau int.). Sincer regret ca nu am facut acest pas mai repede cu cativa ani, performantele masinii nefiind afectate, totusi sunt peste 100 CP.
Referitor la piesele schimbate sau la consumabile se poate vedea din postari ce,cum si cand am pus aceste piese. Oricum nu e de schimbat nimic important pe masina ,totul functioneaza bine,in parametrii. Anul acesta am schimbat doar placute de frana TRW, 4 bujii Bosch,un bec faza scurta-lunga Philips.si binenteles uleiul si filtrele prin luna iunie.(Motul si Mann). Eu dau in scris aici pe forum ca cel ce va lua masina va primi un plin de gpl(43 l) cu care ajunge pana in Bucuresti sau echivalentul distantei. Am un nr. de tel. si oricine ma poate contacta, sincer nu mai am chef de scris ca sa conving pe cineva de ceva. Masina vazuta si incercata poate sa spuna mult mai multe. O seara faina. Apropo daca vine cineva pana aici si constata probleme reale de functionare , il cazez aici, remediez problemele si dupa aceea pleaca cu masina.
#Dino
Mestere, nu vrea nimeni sa te tina din treaba, multumesc de raspunsuri, ti ai fi facut un bine daca scriati toate astea de la inceput.

O intrebare mai am - e ceva revopsit pe masina?
MARCI
Cum am zis intr-un post anterior, in iarna am avut un eveniment in urma caruia s-a deformat tabla portierei din spatele soferului,undeva sub bandoul de protectie. Intre timp s-a revopsit. Nu am schimbat nimic,nici ornamentul, macaraua la geam sau ce mai e pe acolo. Nici macar nu am dat jos portiera.Totul functioneaza ca inainte.Am uitat sa mai mentionez ceva la schimburi piese, am montat o alta toba intermediara (ceva marca nemteasca) anul acesta in luna Mai. La cea originala s-au dus ceva filtre si scotea o rezonanta undeva intre 2400 si 2800 turatii, exact unde o folosesti mai des.
MARCI
UP. UP!!
MARCI
PRET NOU. 3900. EURO. In prezent 87.200 km.. Detin dovada ca nu am recuperat taxa de inmatriculare.
#Dino
Sa ma scuzi dar ala nu e volan de 88.000 ci de 188.000.

Pozele pe care le pui sunt mici ca rezolutie si fara relevanta> La cele din exterior unghiul e atat de mic incat masina pare pictata, nu fotografiata.

Sfatul meu - daca tu crezi ca pozele pot reflecta adevarata stare a masinii... pune niste poze facute cu o camera foto. Eventual le postezi pe un site de image sharing daca sunt prea mari pt forum.
horsewhisperer27
numa aiureli la bursa,ca de obicei,peste tot se gaseste un carcotas!
kiss fm,daca te intereseaza du te frate sa vezi masina,daca nu lasa topicul omului in pace.

ba pune poze cumva,ba altcumva,ba ca are nu stiu cati km!
iti raspund eu:ca am avut in ultimii ani numa masini cu volane de piele: n ai de unde sa stii cat a stat in soare,sau cat i au transpirat mainile fostului sofer in timpul mersului.(care transpiratie,acida fiind,degradeaza f tare volanul daca nu e spalata periodic).in nici un caz nu e volan de 188000 km!!!

atitudinea vanzatorului a fost foarte ok,a dat explicatii si a pus poze.ba ca s vechi,ba ca s expirate,numa comentarii.
up MARCI,si sfatu meu e sa nu mai raspunzi decat celor interesati!
cristyjas
[quote=kissfm,2 Nov 2013, 00:26]
Sa ma scuzi dar ala nu e volan de 88.000 ci de 188.000.

Salut,nu cunosc nici istoricul, nici km masinii colegului Marci,dar volanul masinii mele, la 80000km, arata mai rau ca ala.

MARCI
Inca 2 poze cu,cu bordul si cu difuzoarele. Scuzati calitatea pozelor, am doar un Canon de 16 megapixeli. biggrin.gif . In fata sunt Alpine, in spate Pioneer.
MARCI
Up!! Urgent pret. nou 3900 . neg.
ursul_bipolar
QUOTE(kissfm @ 2 Nov 2013, 01:26)
Sa ma scuzi dar ala nu e volan de 88.000 ci de 188.000.

Pozele pe care le pui sunt mici ca rezolutie si fara relevanta> La cele din exterior unghiul e atat de mic incat masina pare pictata, nu fotografiata.

Sfatul meu - daca tu crezi ca pozele pot reflecta adevarata stare a masinii... pune niste poze facute cu o camera foto. Eventual le postezi pe un site de image sharing daca sunt prea mari pt forum.
*



Pe bune acum, de ce nu mergi sa vezi masina daca aia nu e asa, cealalta nu e altfel? Pielea de pe volan poate arata si mai rau la mai putini km.
Daca tot vrei sa iti cumperi masina, mergi cu cineva care sa pricepe, verific-o si daca e ceva in neregula vino apoi si spune pe forum.
Pozele nu sunt relevante, ete na... mergi cu aparatul tau si trage niste poze cu chestiile care nu sunt in regula si pune-le pe forum sa vada toata lumea.
Pana atunci UP, masina arata bine.

Bogdan_B
Omule e o masina de 6 ani . Cum ai vrea sa arate volanul ? Parerea mea ca arata decent. Priveste si calitatea cu care a iesit din fabrica.

Zici ca ascunde ceva pentru ca nu pune 20 de poze ? Poate nu stie omul sa isi puna in evidenta masina. Ghinion, nu o va vinde repede. Sau poate ascunde ceva. Daca vezi ca nu ajungi la liman cu el lasa-l in pace si cauta alta masina de 4000 de euro.

Hai bafta !
dadoshel
QUOTE(horsewhisperer27 @ 2 Nov 2013, 03:37)
numa aiureli la bursa,ca de obicei,peste tot se gaseste un carcotas!
kiss fm,daca te intereseaza du te frate sa vezi masina,daca nu lasa topicul omului in pace.

ba pune poze cumva,ba altcumva,ba ca are nu stiu cati km!
iti raspund eu:ca am avut in ultimii ani numa masini cu volane de piele: n ai de unde sa stii cat a stat in soare,sau cat i au transpirat mainile fostului sofer in timpul mersului.(care transpiratie,acida fiind,degradeaza f tare volanul daca nu e spalata periodic).in nici un caz nu e volan de 188000 km!!!

atitudinea vanzatorului a fost foarte ok,a dat explicatii si a pus poze.ba ca s vechi,ba ca s expirate,numa comentarii.
up MARCI,si sfatu meu e sa nu mai raspunzi decat celor interesati!
*


de fapt se gaseste peste tot acelasi carcotas
#Dino
Au aparut aparatorii patriei!

@MARCI Nu mai insist la poze si de ajuns pana acolo slabe sanse...
MARCI
Multumesc sustinatorilor. Si inca ceva pt. pretentiosi exista masina noua.
slider2
QUOTE(kissfm @ 2 Nov 2013, 00:26)
Sa ma scuzi dar ala nu e volan de 88.000 ci de 188.000.
*



inseamna ca daca iti pun o poza cu volanul meu la 107.000km o sa spui ca volanul de pe masina lui marci este nou. calitatea pielii de pe masinile low-cost gen logan, symbol lasa de dorit si se degradeaza foarte repede. al meu se cojeste mai ales unde tin mainile cel mai des.

@marci bafta la vanzare, eu unul care am condus si am fost pasager destul de mult intr-un logan 1.6 16v si am avut un megane 1 1.6 16v, consider ca este o masina cu raport calitate pret foarte bun
horsewhisperer27
QUOTE(kissfm @ 5 Nov 2013, 21:04)
Au aparut aparatorii patriei!


*



oare de ce?

8 Nov 2013, 01:58:
QUOTE(kissfm @ 5 Nov 2013, 21:04)


si de ajuns pana acolo slabe sanse...
*




mai bine.daca tot nu ti convine,macar poate o ia cineva care o si apreciaza!

8 Nov 2013, 02:00:
QUOTE(kissfm @ 17 Oct 2013, 22:18)

O intrebare mai am - e ceva revopsit pe masina?
*



si la asta Marci a raspuns f ok...
Pioul
Arata foarte bine mașina, parca o vad pe a mea când ma uit la ele. Iar prețul este decent pentru acest model, trebuie sa luați in calcul toate dotările mașinii, nu doar ce se vede în poze.

Bafta la vânzare!
Lord Hades
Daca ai drum prin Brasov (poate vii la ski) da-mi un mesaj.
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.