Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Imbunatatire auto
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Btzz
Salut am un logan din 2006 cu sistem audio stock pe el, vreau sa ii pun astea din urmatoarele linkuri : http://www.altex.ro/boxe-auto-pioneer-ts-g...27-000-hz-negru

http://www.altex.ro/radio-auto-jvc-kd-x40-...w-wma-mp3-negru

Cum credeti ca s-ar auzi si cam cati wati asi scoate ? mersi.
god
Se va auzi mai bine decat cu boxele si playerul stock dar atat, sa nu te astepti la ceva extraordinar ca nu ai de ce.
FRATELLO
Avantaj player : se poate folosi satelitul de comanda de Logan (cu interfata adecvata).
Dezavantaj : NU are fata detasabila !
Se aude frumos si clar, receptie radio destul de buna (dar sub Alpine !).
"Only supports WMA and MP3 formats on the thumb drive. If you like WAV, FLAC or OGG format - sorry they won't play."
carmanager
Se poate pune in portierele din spate boxe?
VyruSU
Btzz, alea sunt niste pocnitori, daca vrei ceva serios ia ovale sau mai mari pt spate, iar pt fata indicat ar fi altceva, mai puternice. Alea nu cred ca au mai mult de 50W RMS.

Carmanager, da, se pot pune, dar trebuie sa dai fata de usa jos.
mario1980
Cu adevarat pocnitori, ce-a ales initiatorul topicului.

In fata: boxe de 16.5, cu inel adaptor, si portiera insonorizata. Este o mare diferenta, intre o portiera cu tabla cheala, zdranganind numai daca latra un ciine pe linga masina, si o portiera cu 1-2 straturi de aluband, inchisa cit-de-cit ermetic, si eventual o mocheta prinsa pe aluband (pe interiorul usii, desigur).
Eu am cules masticul de izolare de pe fata usii, si l-am indesat intre tabla portierei si ranforsarea, sau cu i-o spune acelei bare orizontale. Asta ajuta mult la rigidizarea tablei respective. In loc de mastic, pe fata usii am pus burete de usi, sa nu bata vintul iarna pe-acolo, si sa nu intre praful in masina.

In spate, 16,5 sau ovale, dar nu as pune coaxiale.

Daca faceti o treaba, faceti-o de la inceput bine, sa nu va treziti la un moment dat cu o cosarca de boxe, si vreo 4 caschetofoane, asa ca mine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.