Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vrem aragaz
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
marian_6963
Pe langa problema cu protejarea casei, nevestimii i-a venit ca vrea alt aragaz si are dreptate ca vechiul arctic am avut noroc sa gasim unul bun care a rezistat aproape 10 ani. Acum ... am umblat prin magazine si pe net, i-a placut mult asta: http://www.tonis.ro/electrocasnice/electro...6-g21-sxro.html insa e belea ca nu vrea inox.
Dorintele noastre:
sa fie alb, cu 4 ochiuri, marime de 60x60, siguranta flacara si la ochiuri si la cuptor, aprindere electrica ochiuri si cuptor. Nu vrem neaparat grill si rotisor.
Suplimentar eu as vrea ochiul mare sa fie "wok", ceea ce pe net am gasit doar la arctic care iese din discutie din cauza materialului slab la ce am vazut prin magazine.
Negativ la ce am vazut prin magazine ... materialul oribil (sunt constient ca ma va tine maxim 5 ani cel nou) subtire, spatiul de depozitare de jos fara arc sau gasisem la unul din ele doar o usa care se tinea cumva sa nu cada si avea tabla de jos doar pe mijloc (daca nu erai atent gaseai ce bagai acolo pe langa aragaz), la unele garnitura de la usa cuptorului era ceva "hai sa o punem si p'asta" pe trei sferturi din gura cuptorului, piciorusele de reglare a aragazului lipsa la multe.
Deci ... va rog, cei care ati achizitionat recent un aragaz, indiferent de marca sa-mi spuneti pareri ca eu deja dupa o luna sunt habauc de cap. Poate ceea ce ati cautat voi, caut si eu. Bugetul, ca sa nu ma trezesc cu variante de 100.000 ron, este preferabil intre 1000 si 2000 roni, daca o sari nitel asta e doar sa fie ok.
Markos
Mariane, nimic personal, dar e cam aiurea să deschizi câte un topic nou pentru orice problemă personală. Cauți și sigur găsești unele existente.

Imaginează-ți că fiecare forumist deschide topic propriu pentru că vrea aragaz, mașină de spălat, perdele, pază la curte, chiloți noi, laptop, imprimantă, hotă, aer condiționat, termopane, mobilă, cameră video, parchet laminat, lenjerie, mochetă, lustre, mâncare de pisici etc.
corbex
Cind ai luat pusca aia bengoasa, care se vede in poza cu paza, ai deschis topic?
D-Ice
QUOTE(Markos @ 12 Oct 2013, 18:26)
Mariane, nimic personal, dar e cam aiurea să deschizi câte un topic nou pentru orice problemă personală. Cauți și sigur găsești unele existente.

Imaginează-ți că fiecare forumist deschide topic propriu pentru că vrea aragaz, mașină de spălat, perdele, pază la curte, chiloți noi, laptop, imprimantă, hotă, aer condiționat, termopane, mobilă, cameră video, parchet laminat, lenjerie, mochetă, lustre, mâncare de pisici etc.
*



Io caut basculanta. blush.gif
kum
Io stiu ce mancare tre' sa-i iau lu Leo. sleep.gif

user posted image

user posted image
gabize
înseamnă că nu vrei aragaz
kum
Pai am blush.gif
corbex
Poate-ti trebuie o bricheta, sa-l aprinzi.
kum
Nu-mi trebuie, ca-i cu aprindere electrica sleep.gif
cdadan
[URL=http:// http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/mobilier...c-dijon-3c.html]recomand[/URL]
marian_6963
QUOTE(Markos @ 12 Oct 2013, 17:26)
Mariane, nimic personal, dar e cam aiurea să deschizi câte un topic nou pentru orice problemă personală. Cauți și sigur găsești unele existente.
Imaginează-ți că fiecare forumist deschide topic propriu pentru că vrea aragaz, mașină de spălat, etc.
*


Da, stiu ca este aiurea dar nu am alta varianta. In orasul unde stam avem doua magazine mici care aduc asa ceva si acolo puse impreuna au cam maxim 10 modele de la 3 firme producatoare (baza fiind arctic care iese din discutie), in rest doar pe net mai vedem cate ceva. Ca sa ne facem o idee reala despre o marfa apelam la internet (care prezinta partile bune si mai rar negativele) sau sa mergem in Tg Mures ... ceea ce inseamna alte belele (copii la soacra si se bat de ne suna asta nonstop, ori copii cu noi si in loc sa ne uitam la ce ne intereseaza trebuie sa ii lamurim ca avem treaba nu suntem la plimbare). Daca as avea alt program sau mai multe variante nu as deschide 100 de topicuri pentru orice rahat, dar cand eu sunt cu naveta si nevasta cu juniorii ... ne adaptam.
Deci la noi la investitii mai serioase ar fi ok sa mergem punct ochit, punct lovit si asa ca ... apelam la aceasta varianta.
Markos
Ai mei folosesc de vreo 5-6 ani un Gorenje și sunt mulțumiți de el. Mai precis modelul ăsta.

La Flanco e scump, îl găsești mai ieftin. Zece bulioane juma' merită fără discuție. Transportul la domiciliu (Târnăveni Mureș) ar fi 57 de lei.

QUOTE(marian_6963 @ 12 Oct 2013, 18:22)
Dorintele noastre:
sa fie alb, cu 4 ochiuri, marime de 60x60, siguranta flacara si la ochiuri si la cuptor, aprindere electrica ochiuri si cuptor. Nu vrem neaparat grill si rotisor.
Suplimentar eu as vrea ochiul mare sa fie "wok"
*


Are tot ce-ai cerut, plus grill și rotisor. Bănuiesc că "wok" înseamnă asta (poza e făcută acum, că m-am nimerit în vizită):
marian_6963
QUOTE(Markos @ 13 Oct 2013, 13:40)
Ai mei folosesc de vreo 5-6 ani un Gorenje și sunt mulțumiți de el. Mai precis
*


Interesant, in special "program AquaClean". Multumesc de idee!
Da ala e wok, face nevastamea o carne la ceaun super si banuiesc ca acel tip de ochi ar ajuta-o mai mult.
Markos
Păi atunci ți-am găsit aragaz, pune mâna și comandă-l biggrin.gif
marian_6963
QUOTE(Markos @ 13 Oct 2013, 13:59)
Păi atunci ți-am găsit aragaz, pune mâna și comandă-l  biggrin.gif
*


Daca il comand pe ala raman dator cu o bere! Mai studiez pana pe miercuri, ce aflu de la voi cu ce am vazut prin magazine si trag linie.
bion
Bosch [attachmentid=1627912654]
Am un din asta de freo 10 ani e ca panzeru wub.gif
La vremea lui a costat 1800roni
corbex
Moschieru-le!
Markos
Are trei joburi, îsi permite..
bion
Numai pentru doua primesc o datA pe luna cate o atentie( buana zice ca e salar icon_mrgreen.gif ) cenzurat pe DC e voluntara. Decat sa-mi creasca tensiunea dupa ineptiile de pe plantatii mai bine o esapare pe DC unde se gasesc practicanti de deepthroat kakalau. biggrin.gif
marian_6963
Recent am primit sugestii de aragaz si la topicul cu baragladine, deci va rog sa inchideti/stergeti si acest topic. Multumesc celor care chiar m-au ajutat!
D-Ice
Pai oamenii vor sa ajute...
volint
Da'... doamnei i-ai aratat sugestiile primite pe topicul celalalt?

04.gif

Sugestie:


[attachmentid=1627914212]
Markos
QUOTE(marian_6963 @ 23 Oct 2013, 14:39)
va rog sa inchideti/stergeti si acest topic. Multumesc celor care chiar m-au ajutat!
*


Păi ai luat aragaz?
D-Ice
Pai problema era cu baragladinele ca au inceput sa vina cu sugestii. Sau asa am inteles io. blush.gif D-aia il vrea inchis, ca i s-a luat de ele.
gabize
QUOTE(Markos @ 23 Oct 2013, 20:28)
Păi ai luat aragaz?
*


Pare-se că s-a oprit la modelul indicat de tine:
QUOTE(Markos @ 19 Oct 2013, 21:41)
user posted image
*


marian_6963
QUOTE(D-Ice @ 23 Oct 2013, 20:00)
Pai problema era cu baragladinele ca au inceput sa vina cu sugestii. Sau asa am inteles io.  blush.gif D-aia il vrea inchis, ca i s-a luat de ele.
*


Am vazut amandoi topicul ala si sugestile, no fost bai ca a mea stie de glume doar a lucrat in transporturi multi ani si nimic nu o supara asa usor.

@Markos eram decisi sa luam modelul sugerat de tine, dar ... au intervenit modificari si am anulat comanda. Acum sa trecem perioada asta, facem iar calcule si probabil tot la ala ne intoarcem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.