Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese Renault Laguna 1PH2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
Gabryel.GLN
Dezmembrez Renault Laguna 1PH2, an fabricatie 2000. De pe masina s-au dat motorul si cutia. Dotari: geamuri si oglinzi electrice, climatornic, cd-player original cu comenzi volan, interior semi-piele, volan piele, 4 airbag-uri, parbriz heliomat, jante aliaj originale.
Pentru alte informatii si preturi folositi forumul, PM sau 0721.192.812.
tunderbird
Pretensionarile centurilor de siguranta sunt disponibile?
La ce pret?
luc14n_v
Salut!! Ceva poze cu cozorocul si suportul de prindere al displayului se poate ?
Ms.
andri1940
Salut! In ce stare sunt arcurile fata, sunt rupte vreo spira? Daca sunt bune ma intereseaza, chiar cu tot cu amortizoare.
Gabryel.GLN
QUOTE(tunderbird @ 21 Oct 2013, 13:34)
Pretensionarile centurilor de siguranta sunt disponibile?
La ce pret?
*


Am doar una de la scaunul pasagerului, de la interiorul asta se dau cu tot cu scaune. 50 lei.

21 Oct 2013, 23:07:
QUOTE(luc14n_v @ 21 Oct 2013, 20:27)
Salut!! Ceva poze cu cozorocul si suportul de prindere al displayului se poate ?
  Ms.
*


Poze o sa fac maine, ca azi m-am luat cu altele si am uitat.

21 Oct 2013, 23:08:
QUOTE(andri1940 @ 21 Oct 2013, 20:55)
Salut! In ce stare sunt arcurile fata, sunt rupte vreo spira? Daca sunt bune ma intereseaza, chiar cu tot cu amortizoare.
*


Din ce am vazut astazi sunt in stare buna, o sa ma uit maine mai atent si te anunt.

22 Oct 2013, 19:41:
QUOTE(luc14n_v @ 21 Oct 2013, 20:27)
Salut!! Ceva poze cu cozorocul si suportul de prindere al displayului se poate ?
  Ms.
*


Gabryel.GLN
UP!
soryn_soryn
proiector stanga?pret?o poza cu farurile mai de aproape
Gabryel.GLN
Proiectorul stanga e bun si e 50 lei, iar farul pe stanga e spart, cel pe dreapta e bun, dar trebuie polisat, il voi polisa saptamana viitoare dupa ce termin cu schimbatul motorului.
soryn_soryn
unde locuiesti?chiar in constanta?eu lucrez momentan la mangalia
Gabryel.GLN
Da, in oras.
TnM
Scaunele pe fata? ai putea sa pui si o poza cu mufa de sub scaun?pret?
Gabryel.GLN
Interiorul de pe Laguna asta il voi pune pe a mea si le vand pe cele de laguna 2, scaunele + banchetele la 400 lei.
Gabryel.GLN
De pe masina s-au mai dat: interiorul, volanul, cd-playerul si pompa de benzina.
Gabryel.GLN
S-a dat si pompa de benzina.
tunderbird
QUOTE(Gabryello @ 21 Oct 2013, 22:06)
Am doar una de la scaunul pasagerului, de la interiorul asta se dau cu tot cu scaune. 50 lei.


Prin amabilitatea colegului soryn_soryn, caruia ii multumesc si pe aceasta cale, pretensionarea pentru scaunul pasagerului a ajuns la mine... Numai ca nu este de pe o Laguna 1faza 2, ci de pe una din 1995, adica faza 1.
Daca voi constata incompatibilitate cu calculatorul de airbag, am rugamintea de a anula tranzactia.
Multumesc!
Gabryel.GLN
Nu este nici o problema, daca nu se potriveste mi-o trimiteti inapoi si va returnez banii, eu m-am uitat pretensionarile interiorului acesta si am vazut ca sunt la fel si am zis ca se potrivesc.
darksleep
Salut, jantele sunt originale de Renault din cate am inteles, la ce pret le oferi ? Imi poti spune si modelul de jante ca sunt frumoase smile.gif.


EDIT: M-ar interesa si volanul de piele, daca il montez cu al tau, nu se descentreaza directia sau sa am vreo problema cu airbag-ul ?

So, un pret pentru ambele obiecte.


Multumesc.
Gabryel.GLN
Salut! Da, jantele sunt originale dar au prinderea 5x108 si momentan sunt pe masina mea, ca a trebuit sa schimb si fuzetele cand am schimbat motorul ca nu se potriveau senzorii de la abs. Iar volanul s-a vandut.
darksleep
Of, m-am indragostit de volan instantaneu.

Suspensiile in ce stare sunt ? In special cele pe spate, ca ale mele sunt praf si ma intereseaza si alea smile.gif
Gabryel.GLN
Te intereseaza amortizoarele sau puntea cu totul?
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
Radiator antigel + radiator AC + ventilatoare - tot ansamblul 500 Lei
Punte spate cu discuri completa - 650 Lei
Cutie viteze JB3 in stare foarte buna - 800 Lei
Planetare cu dintii de la ABS - 350 Lei
Interior Laguna II, varianta Dynamique (scaune + banchete) - 400 Lei (poze mai sus)
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
Prețuri negociabile!
luc14n_v
Radiatorul la ce pret il ai?
Gabryel.GLN
Cel de antigel - 150 lei, de AC - 150 lei.
Gabryel.GLN
UP!
tunderbird
QUOTE(Gabryello @ 3 Nov 2013, 01:13)
Nu este nici o problema, daca nu se potriveste mi-o trimiteti inapoi si va returnez banii, eu m-am uitat pretensionarile interiorului acesta si am vazut ca sunt la fel si am zis ca se potrivesc.
*



Sambata trecuta am finalizat si inlocuirea sistemului airbag. Totul este OK... calculatorul de pe o masina din 2000 a "acceptat" si mariajul cu pretensionarea dreapta de pe masina din 1995. Singura diferenta este ca are cablul ceva mai scurt si pasagerul din dreapta trebuie sa fie un pic mai insistent la cuplarea centurii.

Cele bune!
Gabryel.GLN
Ma bucur ca s-au potrivit si am putut sa te ajut !
Numai bine !
Gabryel.GLN
Polita portbagaj cu perdeluta si boxe ovale alpine 170 lei.
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
Etajera portbagaj cu perdeluta si boxe alpine - 170 lei
Cal cu cotiera - 80 lei
Bloc lumini cu proiectoare + bloc stergatoare cu buton pentru computerul de bord + pamblica airbag - 150 lei
Satelit comenzi volan - 80 lei/buc
Aeroterma climatronic - 200 lei
Gabryel.GLN
Maine ajung in capitala, daca sunt doritori de piese, contactati-ma si le livrez.
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Tzache_co
Grila fata si volanul (daca arata bine ) un pret te rog. Multumesc
Gabryel.GLN
Grila fata are prinderile rupte, iar volanul s-a vandut.
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
tunderbird
Un ECU motor 1.6 16V complet (+UCE+2radiocomenzi de cheie, toate imperecheate) perfect functional, gasesc la tine?
Gabryel.GLN
Nu am, am 2 de 1.8 8v si unul de 2.2d.
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
Up!
Gabryel.GLN
UP!
Gabryel.GLN
UP!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.