Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
adită
????????????????????????????
gabize
QUOTE(adită @ 26 Sep 2013, 18:03)
salutare,
de aproximativ o luna mi-am cumparat un apartament.momentan nu stau in el deoarece nu e renovat.
fostii proprietari sunt niste nesimtiti...nu mi-au dat contractul de parcare,nu si-au achitat datoriile(intretinere,curent,gaze) si nici nu mi-au dat cheia de la cutia postala.
Am tot sunat...nimic, mi-au dat ignore.
asa ca astazi am spart cutia postala si acolo printre facturi am gasit 3 recomandate pe numele meu...de fapt cred ca era aceeasi trimisa de 3 ori.
Acum ceva timp cineva m-a amenintat ca ma da in judecata....asa ca intrebarea mea este urmatoarea:
-citatia la tribunal vine direct la cutia postala sau poate sa fie si sub forma de recomandata si trebuie sa te duci sa o ridici de la posta?
multumesc
*



Ai o viață tare agitată... wink.gif
Markos
Păi a spart cutia poștala (că foștii proprietari nu i-au dat cheia, doar facturi neplătite, niște nesimțiți) ca să scoată citațiile la judecată de la agenția imobiliară (pe care nu i-a plătit, alți nesimțiți). Ce vezi anormal aici?
adită
da vezi tu?eu trebuie sa platesc peste tot.si colo si colo.
si da....am fost si eu nesimtit la randul meu.
gabize
E o vorbă la români: Cum îți așterni, așa dormi!
adită
mda...
l@u
Io nu vad unde e problema, ai semnat de bunavoie un contract si ai dat teapa, nu era normal sa iti ia banii ?Ma mir cum de ai avut curajul sa mai deschizi topicul.

PS: sa te fereasca Sfantu' sa vada ei topicul asta ca sa vezi atunci judecata si daune,pe care ai sa le platesti cu varf si indesat!
Markos
Păi crezi că pe contract apare ca adiță? nedumerire.gif
l@u
La cate informatii a sifonat putea sa il cheme si Stefan cel Mare !!!
adită
s-a semnat acordul de mediere!the harm is done!
in fine...doar am vrut sa ii pun pe altii in tema....sa nu pateasca ca mine....adica sa ii tepuiasca daca pot face asta 10561582.gif 243.gif gun3.gif
moarte agentiilorrrrrrrrrrrrrrr!
tepari din toata lumeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa UNITI-VAAAAAAAAAAAAAAAAA!! ph34r.gif wub.gif

23 Oct 2013, 21:16:
QUOTE(l@u @ 23 Oct 2013, 20:50)
Io nu vad unde e problema, ai semnat de bunavoie un contract si ai dat teapa, nu era normal sa iti ia banii ?Ma mir cum de ai avut curajul sa mai deschizi topicul.

PS: sa te fereasca Sfantu' sa vada ei topicul asta ca sa vezi atunci judecata si daune,pe care ai sa le platesti cu varf si indesat!
*


daca intr-un exces de nervi l-am amenintat ca ii rup toate foile de pe masa si ca il calc in picioare,el a redus suma.....ma gandesc ca acum nu vor mai mult tongue.gif
DragosP
popa.gif
Am zis eu că suntem pierduti...
adită
hai ca nu sunteti distractivi neam.
gabize
Topicul era o caterincă?? ohmy.gif

Scuze, am uitat să râd! radmasa.gif radmasa.gif

coolspeak.gif

Ți-e frică să nu te dibuie agenția și ți-ai șters urmele?
Poate-ți ștergi și contul.

Părerea mea!
DragosP
QUOTE(adită @ 23 Oct 2013, 22:11)
s-a semnat acordul de mediere!the harm is done!
in fine...doar am vrut sa ii pun pe altii in tema....sa nu pateasca ca mine....adica sa ii tepuiasca daca pot face asta 10561582.gif  243.gif  gun3.gif
moarte agentiilorrrrrrrrrrrrrrr!
tepari din toata lumeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa UNITI-VAAAAAAAAAAAAAAAAA!! ph34r.gif  wub.gif

<span class='edit'>23 Oct 2013, 21:16:</span>

daca intr-un exces de nervi l-am amenintat ca ii rup toate foile de pe masa si ca il calc in picioare,el a redus suma.....ma gandesc ca acum nu vor mai mult tongue.gif
*


l@u
Smechereala de 2 lei de copitala, tipa ca zmeul si cand isi da seama ca a facut-o lata editeaza tot si da din coada !
adită
L am sters caci sunteti naspa.numai sfinti pe aici!in loc sa facem putina caterinca ca suntem la cafenea voi aruncati cu pietre. Pace voua suflete pure.
DragosP
Și ție, că ai nevoie!
klaus
De curiozitate intreb: notarul cum a incheiat contractul de v/c daca vanzatorii aveau datorii la intretinere?
Sau cumparatorul si le-a asumat, deci nu ar avea motiv sa se planga?
gabize
Am ajutat, în urmă cu doi ani, o rudă să-și vândă casa. Până să accepte notarul să se prezinte vânzătorul și cumpărătorul pentru a încheia contractul de vânzare-cumpărare, vânzătorul a trebuit să aducă la dosar ultimele facturi și chitanțe de la utilități și certificat fiscal de la taxe și impozite. Trebuia să facă dovada că proprietatea e liberă de orice datorie.
l@u
nu are rost sa mai comentam, esenta topicului s-a vazut si s-a evaporat !
crintea1949
Draguta ai data 600 euro fara chitanta ai luat teapa!!!
Ai facut precontract, contract promisiune de cumparare?
Ai rezolvat contractul prin notar? In contract sunt clauze privind defectele ascunse ale constructiei?
Tota patitul ii priceput. Toate au cate o rezolvare mergi cu calm.
sa auzim numai de bine.
UXE
Daca n-ar fi banii si femeile..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.