Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri albe la faruri pozitie/faze
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
marianfcsb
Eu am becuri de pozitie /faze normale adica lumina calda, da sunt becuri ,acelas model ptr Sol. da albe ?smile.gif si de pozitie si de faze???
Florin27
Poti pune la pozitie cu smd-uri. Pentru celelalte becuri inclusiv pozitie cauta Philips Xtreme-vision etc gasesti pe site-ul lor si albe...
marianfcsb
http://www.philips-shop.ro/7268.p.html
acest set este standard nu? ca dupa imagine sar potrivi,mersi de sfat.smile.gif
Florin27
Se potrivesc... In faruri ai H4 si in proiectoare H11..
marianfcsb
QUOTE(Florin27 @ 24 Oct 2013, 19:58)
Se potrivesc... In faruri ai H4 si in proiectoare H11..
*


mersi, raman dator wink.gif
nikuniku
as vreo so vad si asta ,,solenza cu lampi neon in loc de faruri,,
Iulikk
Eu as vrea sa vad una cu lampi pe gaz.
marianfcsb
QUOTE(nikuniku @ 24 Oct 2013, 20:58)
as vreo so vad si asta ,,solenza cu lampi neon in loc de faruri,,
*




QUOTE(Iulikk @ 24 Oct 2013, 21:09)
Eu as vrea sa vad una cu lampi pe gaz.
*


Cer ajutor ,niste informatii ,si ce spuneti voi..........mai bine nu mai faceti posturi aiurea..
marius80_eugen
Prima observatie din ultima vreme a fost ca pe Philips-urile cu led-uri de 4000 K , scrie clar ca sunt pentru "off-road use only" . Cele blue-vision inca sunt legale , dar nu sunt cele mai deosebite ca putere luminoasa .
LED-urile de orice fel in pozitie pot duce la amenzi ... patit , trecut de faza prin scoaterea ledurilor . Cateodata prea mult zel ... strica , dar stiti cum se spune , sa nu te pui la mintea lor , ca ramai fara talon .
O rezolvare pentru o lumina mai alba , nu albastra , dupa cum se stie , sunt Philips si Osram , variantele "plus".
nikuniku
marianfcsb stii cum se zice--masina ta,banii tai,faci ce vrei cu ei--dar daca vei posta pe forum ca ai ramas fara talon,ne vei da dreptate
marianfcsb
QUOTE(nikuniku @ 25 Oct 2013, 18:24)
marianfcsb stii cum se zice--masina ta,banii tai,faci ce vrei cu ei--dar daca vei posta pe forum ca ai ramas fara talon,ne vei da dreptate
*


ma-m gandit sa o las asa la urma urmei am ce imi doresc pe ea fiind model rapsodie din 2004 ,poate voi schimba centralizata ca s-a stricat si doar din cheie deschid.
marius80_eugen
haide prietene , ca o inchidere centralizata e 70-80 ron , ce naiba . Un set de Philips-uri Power2Night sau NightVision depasesc 120 ron .
Iulikk
Nu chiar.

http://www.philips-shop.ro/1830.c.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.