Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine angajeaza fara experienta?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
GhitzalaPortitza
Salutare tuturor!
Sunt nou pe aici si am si eu o problema, sper sa ma ajute cineva.

Am terminat o facultate, da nu-mi gasesc nicicum de lucru in domeniu, ceea ce nu prea e de mirare dupa profilul pe care mi l-am ales dar nu mai conteaza acuma. Mi-am gasit ceva, unde trag de mine toata ziua si imi dau un salar de ra*at sa o spunem pe a dreapta.

Pasiunea mea dintotdeaua sunt masinile si de cand sunt mic mi-ar placea de fapt sa fiu sofer (ai mei au protestat din greu la aceasta idee, m-au obligat mai mult sau putin sa ma duc la facultate, ma rog...). Ideea e ca am luat deja toate categoriile necesare ca sa lucrez pe TIR, ar mai trebui doar sa-mi dau niste atestate.

Ceea ce imi face griji este ca nu prea cunosc firme care angajeze tineri fara experienta (in orice domeniu), am auzit de o firma din Timisoara, Hartl parca ii zicea, care cica angajeaza, dar nu-mi pun baza in auzite pe ici si colo.

Credeti ca am vreo sansa sa gasesc de lucru ca sofer profesionist in conditiile in care nu am aproape deloc experienta? Sau aveti vreo idee cum as putea sa capat niste experienta?
Markos
QUOTE(GhitzalaPortitza @ 31 Oct 2013, 21:19)
Ideea e ca am luat deja toate categoriile necesare ca sa lucrez pe TIR, ar mai trebui doar sa-mi dau niste atestate.
*


Păi dă-le și vorbim, te bag la citrice. Marty a fost mulțumit, la fel și kum, deci mergi la sigur.
corbex
Ei aveau si atestatul intervamal. Sau cum sa treci prin Albita fara sa schimbi a sasea.
DannyY
Kum mi s-a parut cam carcotas, drept sa spun...
corbex
Chiar ciorditor.
Marty
Nu mai zicem ca eu n-am vazut tirul pe dinafara decit cind m-a suit in el si cind m-am dat jos. 3 luni mai incolo.
corbex
Este ca era confortabil? Avea si buda.
kum
QUOTE(DannyY @ 31 Oct 2013, 23:04)
Kum mi s-a parut cam carcotas, drept sa spun...
*




QUOTE(corbex @ 31 Oct 2013, 23:06)
Chiar ciorditor.
*


Da ma... cat poti sa traiesti fara salar'?
Daca de maine nu ati mai fi platiti si dusi cu vorba de la luna la luna, ce-ati face?
Plus ca io aveam si atestat de motostivuitorist. sleep.gif Doua calificari cum ar veni. Si tot degeaba...
Markos
Bravo mă! Mersi pentru reclamă!

Credeți că-mi mai răspunde acum băiatul ăsta la ofertă? mad.gif
l@u
Pai el cauta de lucru pentru experienta nu pentru salariu, ajuta-l ca vine Craciunul si il poti plati in portocale sau banane !
Markos
QUOTE(kum @ 31 Oct 2013, 22:36)
Plus ca io aveam si atestat de motostivuitorist.
*


Cumpărat din Corfu pe 70 de iepuroi, mersi.
MyKe89
radmasa.gif
kum
Deci tata evazonistilor (si a returnarilor ilegale de TVA) imi reproseaza ca mi-am cumparat certificatu' sa mananc si io o paine nedumerire.gif
Markos
Mă rog, să revenim...

Ghiță, ai PM!
kaspersky
QUOTE(kum @ 31 Oct 2013, 23:41)
Deci tata evazonistilor (si a returnarilor ilegale de TVA) imi reproseaza ca mi-am cumparat certificatu' sa mananc si io o paine nedumerire.gif
*


da' de ce nu povestesti cum te-a pus sa duci ditai tiru' incarcat cu carne de pui cu salmonella la selgros? ia zi cit ti-a dat pentru transportu' ala?
Markos
Cineva să închidă topicul ăsta.
dacis
Sugerez ca urmatorul post privindu-l pe Markos si "afacerile" sale sa contina neaparat cuvinte precum "bomba", "explozie", "moarte", "teroare", "americani impututi", "sereisti statuti", chiar ceva "hashhash" etc..

PS Markose, singura ta problema este sa ai grija ca pe maine dimineata sa ai la indemana unu-doua pachete de cafea. Si, evident, sa te trezesti pe la cinci jumate, sa apuci sa faci cafeaua, ca atunci cand vin musafirii (de obicei nu intarzie dupa 6,10 tongue.gif ) sa ii astepti si tu, ca omul, cu o ceasca febinte si tare!

PS 2 Markos, daca pe maine dimineata ai alt program scrie si tu in dimineata asta ceva de genul: "Nu se poate, diseara trebuie sa apasam butonul. Bum, bum!..."
DragosP
Și asta pentru că se știe că peste 90% din informații sunt luate din surse publice.
ady77
De mos Corbex.
Marty
Jitsa, vezi ca s-a eliberat un post la astia, baga-te!
DannyY
QUOTE(kaspersky @ 1 Nov 2013, 01:28)
da' de ce nu povestesti cum te-a pus sa duci ditai tiru' incarcat cu carne de pui cu salmonella la selgros? ia zi cit ti-a dat pentru transportu' ala?
*


A semnat un NDA wink.gif
bion
Intersante discutiile. Io am o mica nelamurire pe care antepostacii avand experienta in domeniu o rezolva rapid. In prima postare un simbol* inlocuieste o litera. E vorba de "t" sau de "h"? unsure.gif
Marty
Sau "b"?
Markos
De fapt e "s".
neumann
grecu' angajeaza, da nu direct, foloseste o agentie de resurse umane (i s-a dus vorba ca ba intarzie cu banii, nu-i plateste pe toti, sau isi exploateaza salariatii). Ai PM!
Markos
Oricum nu-s nebun sa-i dau un volan pe mana, asa fara experienta (ai idee cat costa un tir?)

Il bag întai 2-3 ani pe DriveIn, la tejghea.
kum
Meserie wub.gif Macar are haleala moaca si uita de salar'.
bion
Daca manca ce baga grecu e ca si mort. Nu vezi ca in poza nu apar nici musterii nici muste. Chifteaua greceasca e mai ceva ca baygonu`.
gabize
QUOTE(Markos @ 1 Nov 2013, 15:55)
Oricum nu-s nebun sa-i dau un volan pe mana, asa fara experienta (ai idee cat costa un tir?)

Il bag întai 2-3 ani pe DriveIn, la tejghea.
*



Carnea aia de pui, de-o adusei din Călărași, merge bine la senvișuri? asteapta nervos.gif
Markos
Ca focu' taci.gif
mariusciprian78
sa fac pe mine si nu alta! radmasa.gif
ptr atestate astept pm! icon_mrgreen.gif
Markos
Cineva să șteargă topicul ăsta, am dat și riport mad.gif
Ake
la ceaslovu moderatoriului scrisu-s-a ca numai intaiul postatoriu poate orandui jalba intru sburarea pisaniei.
gabize
Grecu-le, vorbele mai-marelui moderator sunt greu de înțeles și pentru vorbitorii nativi de română. Da-ți fac eu un rezumat: marcă banu'! tongue.gif
DannyY
Pe aici obiceiul e ca moderatoru' sa dea banu' wink.gif
gabize
Bag de samă că unii se răzvrătesc, și vor să mai și încaseze.. tongue.gif
neumann
QUOTE(neumann @ 1 Nov 2013, 16:41)
grecu' angajeaza, da nu direct, foloseste o agentie de resurse umane (i s-a dus vorba ca ba intarzie cu banii, nu-i plateste pe toti, sau isi exploateaza salariatii). Ai PM!
*




QUOTE(Markos @ 1 Nov 2013, 16:55)
Oricum nu-s nebun sa-i dau un volan pe mana, asa fara experienta (ai idee cat costa un tir?)

Il bag întai 2-3 ani pe DriveIn, la tejghea.
*



Firma noastra, parte a unui important grup multinational, ofera numai personal cu experienta si cele mai inalte atestate in domeniu!
Markos
Da' și ce tarife aveți.. sad.gif
neumann
ai aici unul din cele mai recente proiecte, a trebuit sa gasim un vibrator pentru judetul Constanta.

http://www.hotnews.ro/zoom.html?desc=Foto:...l-constanta.jpg
maho
Au disparut barbatii din Ct ? huh.gif
corbex
Ultimul desprea care stia lumea s-a imbarcat acum 3 ani. Pe un vapor grecesc. Deci n-are net. Il hranesc aia numai cu pastrama. Chiar si in cazul lui, exista banuiala ca i-ar fi mincat sobolanii scula.
neumann
QUOTE(Markos @ 2 Nov 2013, 16:04)
Da' și ce tarife aveți..  sad.gif
*



Hai ca acum incepi sa ma superi.. Munca noastra e dificila si presupune multe eforturi. Uite, de exemplu, initiatorul topicului nu poate sa se angajeze ca n-are experienta. Tu, pe de alta parte, duci lipsa de angajati, din cauza ca ultimii pe care i-ai avut ti-au cam dus buhu ca nu esti cel mai bun patron. Noi, prim mijloace specifice, facem cererea sa se intalneasca cu oferta, initiatorul capata brusc experienta necesara, pe care altfel i-ar lua ani buni sa si-o faca singur, iar tu capeti o noua imagine, proaspata, europeana, prospera, fara datorii neplatite.. Si asta numai in 2-3 zile! Ce mai conteaza acolo cateva mii de euro pentru o treaba asa bine facuta?
corbex
Ce te miri? N-ati mai avut clienti greci? Makedonii nostri de la cine s-au molipsit? Ala care a molipsit tot Branul de avaritie, tocmai facuse un pelerinaj la muntele Athos.
GhitzalaPortitza
Staiiiii nene nu-mi inchide topicul! Duc si pui cu salmonella daca trebuie ce sa si fac.

N-am primit niciun PM eu cred ca tu ma duci cu zaharelu, Markos!!
corbex
Spune-i cit e minimum de salariu pe care-l poti accepta, sa stie daca se baga.
Squirrel
QUOTE(bion @ 1 Nov 2013, 20:45)
Daca manca ce baga grecu e ca si mort. Nu vezi ca in poza nu apar nici musterii nici muste. Chifteaua greceasca e mai ceva ca baygonu`.
*



A rezolvat și cu ANSVA, are și materie primă din belșug…
gabize
QUOTE(GhitzalaPortitza @ 5 Nov 2013, 13:10)
N-am primit niciun PM eu cred ca tu ma duci cu zaharelu, Markos!!
*


Bueiiii!!
Grecu-i om serios, ce naiba! mad.gif
Dac-o zis că ți-o dat PM, apoi sigur ți-o dat. Dacă nu l-ai primit, e numai vina ta! slap.gif

Vezi că uneori cam încurcă forumurile, să nu-ți fi dat PM aici. Verifică, n-ai nimic de pierdut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.