Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nivel completare baterie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
silviu2002
Cat trebuie sa fie nivelul solutiei in baterie si daca e nevoie de apa distilata pana la ce niel sau reper se completeaza? Am o baterie STECO de 55 Ah de un an pusa pe o Dacia Break. Multumesc.
geonic
QUOTE(silviu2002 @ 28 Sep 2005, 18:32)
Cat trebuie sa fie nivelul solutiei in baterie si daca e nevoie de apa distilata pana la ce niel sau reper se completeaza?  Am o baterie STECO de 55 Ah de un an pusa pe o Dacia Break. Multumesc.
*


se scot doapele de la fiecare element in parte si se umple numai cu apa distilata pana imediat deasupra elementului (in asa fel incit sa stea scufundat in intregime in electrolit). La fel se procedeaza cu fiecare element in parte.
RIon
aici la tutoriale exista o solutie pentru tine, asta nu e subiect de tutoriale...
diaconuliviu
QUOTE(silviu2002 @ 28 Sep 2005, 09:32)
Cat trebuie sa fie nivelul solutiei in baterie si daca e nevoie de apa distilata pana la ce niel sau reper se completeaza?  Am o baterie STECO de 55 Ah de un an pusa pe o Dacia Break. Multumesc.
*


15 mm deasupra placilor.
Pe unele sint din turnarea carcasei doua dungi de min-max, dar valoarea de sus e buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.