Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 2.2 Luxe Privilege
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
shepard
Vand Renault Megane pe benzina, motor 1600 cm3, an de fabricatie 2006, model Luxe Privilege.
Masina a fost cumparata in decembrie 2006 de mine de noua din show-room si este intr-o stare excelenta. Deci sunt unicul si singurul proprietar de cand e fabricata. Are cam 85.000 km, folosita mai mult pe timp rece, in restul timpului, deplasandu-ma cu o motocicleta.
Pretul este de 5000 euro, negociabil. Ofer si bari portbagaj si roti de iarna pe 15' cu jante de tabla.

Telefon 0733042350
rdn_shepard@yahoo.com
[attachmentid=1627916914] [attachmentid=1627916916] [attachmentid=1627916915] [attachmentid=1627916917] [attachmentid=1627916918] [attachmentid=1627916919]
DanCVA
Are platita taxa de prima inmatriculare?
shepard
Nu are platita nici o taxa. Cand am cumparat-o eu, in decembrie 2006, nu se plateau taxe de inmatriculari sau cum s-or mai numi ele.
DanCVA
Scuze, dar iti mai pun o intrebare: Este euro 3 sau euro 4?
Sunt foarte multe masini fabricate in 2006 care au fost trecute ca euro 3 de inteligentii de la RAR.
calinnov
Este E3 din pacate.
NB
DanCVA
Eu asteptam sa spuna proprietarul. Noi ne dam cu presupusul.
shepard
Da, este euro 3.
shepard
In momentul asta, masina sta degeaba si steapta un nou proprietar.
#Dino
Taxa 2313 Euro???

1590/7-8 ani/175 CO2 .... sad.gif
shepard
Eu nu cred ca e atat taxa. Asta e propaganda.
De fapt, poti lua una proaspat adusa din afara cu 100 si ceva de mii de km la bord (manarita), dar care, de fapt, are 600 si ceva de mii. Alegerea e a ta.
Prin negociere, putem ajunge la a face taxa pe jumate, adica scad din astia 5000, jumate din taxa, sau negociem la mai putin, prin vanzare cu procura de folosire la notar.

13 Nov 2013, 04:42:
QUOTE(kissfm @ 11 Nov 2013, 23:26)
Taxa 2313 Euro???

1590/7-8 ani/175 CO2 .... sad.gif
*



Eu zic sa ne mutam aici cu parerile despre masina mea.
Poti sa dai sursa acestei sumel? Sau, daca nu stii ce e aia sursa, pune unlink unde ai gasit tu suma suma asta fabuloasa.

Dupa cum mi se pare mie, mai bine zis, dupa cate vad, asta nu e o manifestare a interesului de a cumpara masina. Este pur si simplu o aberatie a unui pustan, care se da inretesat sa cumpere o masina, dar inca traieste din banii parintilor. Sau, mai sunt unii pe un alt forum, care posteaza aiurea, la orice topic de vanzare, doar ca sa faca posturi, sa devina supermembrii
Daca esti interesat, intradevar, discutam, daca nu, te rog frumos sa-ti vezi de viata ta. Cand termini treburile tale, asa in general, nu mai trece sa le rezolvi pe ale altora! Asta iti spun spre binele tau. Intr-o zi vei da de unul care nu te mai tolereaza, si vei plati.
diesel_power
@kissfm Ai gresit cand ai pus 175g CO2. Emisiile sunt de doar 163g CO2, de unde rezulta o taxa de 1750 Euro.
Putea si proprietarul sa clarifice acest lucru in loc sa scrie multe randuri despre cum unii au rele intentii si sa scrie amenintari pe forum.
#Dino
Mda, am gresit cu 15... cat despre amenintarile lui, ce sa spun, releva ce fel de persoana este.
shepard
Dragilor, va repet: nu e topic de discutii despre taxa auto. Vrei sa cumperi, faci o oferta. Vrei doar sa discuti, muta-te la cafenea!

Eu nu am cum sa lamuresc problema taxei de unde sunt plecat si nici nu ma intereseaza. Eu vreau sa vand masina, nu sa cumpar. Am zis doar ca ofer jumate de tata.

Acum e clar?

Si, inca ceva pentru cei care intreaba daca are taxa platita: de credeti voi ca as fi platit, in 2006, decembrie, o taxa care urma sa fie introdusa cativa ani mai tarziu? De astea sunt atat de multe randuri scrise, ca sa va lamuresc sa va vedeti de treaba, cei care va dati doar cu presupusul. Si nu sunt amenintari ce am scris eu mai devreme, e un sfat pentru individ sa-s- vada de treaba.
MyKe89
In 2006 inca se dadeau numere de inmatriculare cu steagul tricolor. smile.gif
ady_vasiloiu
4000 euro + 1750 taxa = 5750 euro pe un megane ....eu abia daca vand laguna cu 5000 si e diesel si e si mai noua si mai dotata.Din pacate treaba cu taxa te va trage destul de mult in jos si iti va fi foarte greu sa o vinzi.Oricum masina arata foarte bine(in afara de scaun sofer rupt), considera un UP de la mine.
shepard
QUOTE(MyKe89 @ 14 Nov 2013, 16:46)
In 2006 inca se dadeau numere de inmatriculare cu steagul tricolor. smile.gif
*



Este doar un stiker cu steagul UE llipit peste steagul tricolor. Ce nu intelegi ca sunt singurul si unicul proprietar. Asta e motivul pentru care nu vrei s-o cumperi?! Am inteles, asa da!

QUOTE(ady_vasiloiu @ 14 Nov 2013, 17:09)
4000 euro + 1750 taxa = 5750 euro pe un megane ....eu abia daca vand laguna cu 5000 si e diesel si e si mai noua si mai dotata.Din pacate treaba cu taxa te va trage destul de mult in jos si iti va fi foarte greu sa o vinzi.Oricum masina arata foarte bine(in afara de scaun sofer rupt), considera un UP de la mine.
*



Multumesc pentru UP! Pretul se negociaza, dupa cum am zis, dar cu un cumparator serios, nu cu cei care gasesc motiv ca nu am steagul tricolor pe numar.
shepard
Ia sa vedem! 4000 de euro da cineva?
shepard
...
shepard
Schimb si cu o Dacia Sandero + diferenta din partea D-voastra.
shepard
...
shepard
...
shepard
...
Lord Hades
Daca era diesel veneam pe jos sa o iau cu 4000.
Spor la vanzare!
Privilex
QUOTE(Lord Hades @ 15 Dec 2013, 09:50)
Daca era diesel veneam pe jos sa o iau cu 4000.
Spor la vanzare!
*


La 4000 iti dau eu laguna mea 😃
Daca era hatch mă băgam eu...bafta la vanzare
ionutzxxx
salut. am si eu o nedumerire cam ce diferente ar fi intre echiparea privilege si luxe privilege? din poze se vede ca ar fi un privilege.
shepard
Este fix Luxe Privilege. Habar nu am care sunt diferentele, eu stiu doar ce masina am.
Daca sunteti curiosi care sunt diferentele, cautati-le si voi pe google.
ionutzxxx
nu te supara dar ce ai tu e privilege, lux privilege are in plus mp3, trapa, piele, xenon, senzori parcare, esp ori tu nu le ai pe astea, poate optional oi avea mp3. succes la vanzare.
speedman
Ionut, nu ai dreptate...lux privilege nu are trapa, piele si tot ce insiri pe acolo fara sa stii,,,,doar esp sigur avea in plus. Mp 3 era si pe varianta privilege in 10.2006 cand am luat eu megane ul.
Mai bine lasa omul sa si vanda masina, oricum ai si tu ceva asemanator la bursa. Caut ce are in plus versiunea asta si te anunt, pe pm
baftala amandoi
ionutzxxx
pai nu am nimic cu omu poate sa isi vanda masina fara nici o grija. eu am intrebat avand masina de noua in echiparea privilege cu dotarile aferente si optional am mai avut mp3 air-bag spate si scaune incalzite. eram curios sa specifice ce are in plus varianta asta lux privilege fata de cele enumerate de mine ca pe net nu am gasit.
shepard
Daca vrei informatii in plus, ti-am mai spus, google e mare, tata, cauta acolo. Daca vrei discutii, muta-te la cafenea.
Nu crezi ca m-am cam saturat de chestii de astea: are volanul rotund, nu e pe motorina, daca e pe motorina, e ca nu e pe benzina, nu are mp3 (care era optional) iar daca are, ca de ce are, ca nu e bun.
Chiar vrei sa-ti trimit fotocopii dupa hartiile originale pe care le am sa vezi tu ca e Luxe Privilege? Cum crezi tu ca m-as simti daca vine omul sa o cumpere si vede ca e doar modelul Privielege?! Nu cred ca-mi poti raspunde. Eu inca sunt om de cuvant, nu vand gogosi pe net.

Deci, Vand Renault Megane, varianta Luxe Privilege, cumparata de mine de noua din reprezentanta AMAT din Pitesti. Sa va spun si numele celui care mi-a vandut-o acolo? Nu, daca veniti sa o cumparati, va duc la AMAT Pitesti sa va convingeti.

Multzzzzxxxumit domnu' Ionutzxxx?
shepard
...
s_j_teo
Cea mai prosta ideie sa-ti vinzi masina pe forum ! Ai sa gasesti o gramada de bagatori de seama total neinteresati care pun tot felul de intrebari . Pune anuntul la mica publicitate la ziar si ala care suna chiar este intesesat de masina. Aici la fiecare anunt de vanzare auto se poarta discutii sterile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.