Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault 10 Major
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tavi_dacia1100
Masina e din 1965 (primul an de fabricatie).
Arata foarte bine, dar mai e de lucru la ea: trebuie facut/schimbat motorul, la fel si cutia de viteze si un rulment pe dreapta spate, apoi mai e de schimbat un pivot pe dreapta fata, o macara la geam pe dr fata, robinetul de caldura de sub bord, tapiteria de pe plafon si curatata si izolata podeaua interior-exterior. Am si marea majoritate a pieselor necesare pt. a fi reparata si adusa aproape de perfectiune.
Dupa aceea va fi beton masina si totusi in ciuda faptului ca are aproape 50 de ani, inca face fata lejer traficului, conditiilor si masinilor actuale.
Impozitul e la zi, tata e proprietar. ITP-ul si RCA-ul nu sunt o problema.
Oricum, dupa ce o sa fie facuta, masina se poate atesta ca vehicul istoric fara probleme, asa crescandu-i valoarea si avand niste beneficii (scutire de la impozit si rovinieta + RCA care se poatre face pe o luna).
Valoarea de catalog se vede in ultima poza (eu consider ca masina asta e undeva intre 3 si 4, deci intre 2000 si 900 de Euro).
Astept oferte si intrebari pe privat sau pe Mail: tavi_dacia1100 @ yahoo . com !

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
tavi_dacia1100
UP!

De ieri masina are motor pe ea (cu toate accesoriile de pe langa originale) si este in stare de functionare. Cu ea mai dau o cutie de viteze buna si un set motor nou. Daca ofera cineva peste 5.000 de lei, masina e a lui, cu ITP-ul facut.
tavi_dacia1100
Valabil!
Accept si schimb cu Dacia 1300 fabricata in 1971 (ma intereseaza doar cu seria de caroserie intre 4500 si 8500). In functie de stare si acte pt. schimb poate fi +/- o diferenta.
diesel_power
Pretul este obligatoriu.
Forumul nu functioneaza ca o licitatie.
tavi_dacia1100
Se intelege foarte bine din ce am spus ca nu e a batut in cuie, sunt deschis la propuneri...
Dar daca e musai, dau cateva variante (care sunt batute in cuie): 4500 de lei fara cutie si set motor (daca asa vrea cumparatorul pt. inca ~ 400 de lei ii pot face ITP si RCA) / 5.000 de lei cu cutie si set motor (la fel, la cerere si contra cost pot face ITP si RCA). Pt. schimb depinde de mai multi factori.
tavi_dacia1100
Oameni neseriosi si oferte de rahat am avut destule... Cu schimbul nu sare-n schema nimeni?
CRAZY_MOUSE_87
salut,

Am o dacie 1310 break din 1999 in stare buna, este rosu toreador, un fel de visiniu.
Daca esti interesat de un schimb ?!
Numai bine!
tavi_dacia1100
QUOTE(tavi_dacia1100 @ 27 Nov 2013, 18:17)
Accept si schimb cu Dacia 1300 fabricata in 1971 (ma intereseaza doar cu seria de caroserie intre 4500 si 8500).
*

tavi_dacia1100
Ultima strigare, valabila pana de Craciun: daca il vrea cineva asa cum e, vine cu 900 de euro si l-a luat. Daca nu, il duc la tara, il bag in sura si acolo moare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.