Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pierde apa!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bogdan_i710
Salutare. Am o Dacia 1304 1.9d tractiune spate. Si o mare problema mai ales acum ca vine iarna si trebuie antigel... imi pierde apa din vas si nu imi pot da seama pe unde.. problema a inceput cand mi sa rupt un furtun cunosut si sub numele de caracatita si face legatura intre radiator, vasul de apa si motor parca.. L-am schimbat nou cu tot cu colierele de prindere. Ce ar mai putea fi ?
IONEL87
Trebuie sa verifici toate furtunele la coliere sa nu se prelinga lichid, radiatoru de racire daca ii umezit in partea de jos ii posibil sa curga.
bogdan_i710
am rezolvat problema.. era un cot care intra in blocul motor ... acum sa vad daca mai pierde zilel astea... mai am o problema... se tot arde siguranta de la caldura .. defapt o topest.. care sa fie problema? pe ea e legata si instalatia de frig.. sa fie asta oare problema? ce fel de siguranta trebuie pusa? eu am rosie de 25 parca.. va multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.