Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] auto clasa mica
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mrkiry
Salut, m-am hotarat sa achizitionez un autoturism de clasa mica.
Ma gandeam la un VW LUpo 1.2 TDI sau 1.4 SDI, dar nu ma deranjeaza nici pe benzina.
De asemenea, o alta varianta la care m-am gandit ar fi Fiat Punto 1.3 JTD(2002-2004) sau benzinar 1.2, desi nu prea ma atrage Fiat.O alta varianta ar fi Opel Corsa C, motor 1.2 benzina.

Astept oferte,idei,eventual pareri.
Buget disponibil: 2000euro
mrkiry
nimeni? blink.gif
BV87FFF
De ce nu Clio?
mrkiry
Pentru ca am deja un Renault si sunt putin cam satul biggrin.gif Iar Clio..este foarte urat.Nu imi place deloc cum arata.Motorul de 1.2 nu cred ca e atat de economic pe cat as dori.
TRK
Astra G au si motoare de 1.2 aceleasi ca pe Corsa si e mult mai confortabila, antifonata, interior mai placut. Ford Fiesta.
doctoru1980
smart?
mrkiry
@TRK, Astra cu motor 1.2 consuma cam mult
@lucik002, cam scump biggrin.gif Adevarul este ca imi place, dar depaseste bugetul
@doctoru1980 Smart in niciun caz.Totusi vreau o masinuta, nu o cutiuta de chibrituri.
Ms de sfaturi, inca astept biggrin.gif
alexumf
Fara SDI!!!
Leo0608
oltcit? nissan micra? subaru libero?
TRK
Consuma mult pana o sa mergi cu ea. Am facut un drum Cluj- Constanta cu 35 de litri de benzina (700 de km). Mers frumos 90-110 de cateva ori pana la 170 pe A2. Am Ford Fiesta masina de serviciu si papa cu aproximativ 1,5-2l mai mult ca Astra tot motor de 1.2. Am fost in concediu cu ea si sub 6.5 in exterior nu am reusit sa ii scot si la fel mers frumos si fara AC ca nu era nevoie (consumu asta mi-a iesit dupa vreo 1800 de km). In oras in jur de 10, drumuri scurte, opriri dese. Una peste alta sunt mult mai multumit de astra decat de fiesta in privinta consumului si al confortului, spatiului, stabilitate.
Diesel la mana a doua la bugetul care il ai e cam loterie, doar sa il iei de la cunoscut. Eu unu am fost in situatia ta si am evitat dieselul, benzinarul e si el complicat in felul lui dar sunt piesele mai ieftine.
adytym
daca astra consuma mult polo ce crezi ca consuma mai putin, vezi ca polo consuma mult in oras si chiar genertaie mai noua
mrkiry
Multumesc pentru sfaturi Trk, iau in considerare si Astra.Imi place nu am ce zice,dar cum sta la fiabilitate?piesele au preturi acceptabile?
nonic
Skoda Fabia 1.4 benzina + GPL din 2001 la 2300 euro?
mrkiry
Astept detalii.Esti proprietar?
nonic
Ai PM.
mrkiry
valabil
mrkiry
Se poate inchide! s-a achizitionat un Peugeot 307 1.4Hdi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.