Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Itp Dacia Papuc
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andyyy_77
Am facut astazi ITP.ul la o Dacie Double cab 1.9d, autoutilitara.
Dupa cei de la statia Itp mi.au dat actele am vazut ca a fost facut pe un an.
M.am intors la ei ai si au spus ca de anul trecut la autoutilitare se face pe un an. Din ce am citit pe site.ul rar ar fi pe 2 ani.
http://prog.rarom.ro/rarpol/rarpol.asp
Ce spuneti? Cum este?
val2011
pe 1 an. parca a spus si la tv.
chirilasorin
1 an
roland
Citim de pe site:

d. autovehicule destinate transportului de mărfuri, având o masă totală maximă autorizată mai mare de 3.500 kg - la un an;

f. autovehicule cu cel putin 4 roți, destinate transportului de mărfuri, având o masă totală maximă autorizată care nu depășește 3.500 kg, cu excepția tractoarelor - la 2 ani;

Cat are Dacia double cab masa totala max autorizata? Daca are sub 3500, ceea ce cred ca are, atunci e vorba de 2 ani.

Din ce stiu eu, poate ma insel, masa maxima e de 2250, deci ar intra, conform legii, la 2 ani.

Cei care ati raspuns anterior ca e 1 an, pe ce va bazati?
tarzy
cred ca site-ul RAR-ului nu e actualizat, nu am informatia formalizata, dar stiu ca de anul trecut si utilitarele de sub 3500 Kg trebuiesc itp-uite la 12 luni.

roland
aha...
marian_6963
Vedeti pe site-ul RAR:
aici la pagina 5, ultima modificare a legii (RNTR-1) e din 23.07.2012.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.