Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Scaune fata masini straine
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cookie
Ma intereseaza sa cumpar un set de scaune fata de pe masini straine, cu sustinere laterala, in scopul de a le adapta pentru LOGAN.

Cine ma poate ajuta cu adaptarea unor scaune pentru Logan il rog sa ma contacteze.

Nu am pretentii de marca, vreau sa fie comode, nu de pe masini cu volan pe dreapta sau cu scaune rabatabile.

Astept oferte.

Multumesc,
Bucuresti
0744 916 551
adrian_74
interior de Laguna am daca te intereseaza, iti dau si omul care a mai adaptat scaunele de Laguna pe un Logan, insa se vinde cu totul fata-spate. Detalii in PM daca esti interesat.

1 Dec 2013, 19:35:
poza[attachmentid=1627920835] [attachmentid=1627920836] [attachmentid=1627920837]
cookie
up
Gabryel.GLN
Arunca un ochi si aici poate iti plac astea.
rss25
eu am prin garaj 2 scaune de sant fe, daca poti sa le adaptezi,si iti plac vb, stau degeaba pe acolo
CiprianM
Cred ca mai am scaune de Alfa 147, material textil "Tessuto Sportivo"
Atasez niste poze generice, de pe net, cu modelul si materialul.
Scaunul soferului are reglaj pe inaltime si lombar.
cookie
Daca ma poate ajuta cineva cu un mester care sa faca adaptarea, as dori sa iau legatura cu el mai intai sa imi spuna ce caracteristici ar trebui sa aiba scaunele ca sa poata fi adaptate pe Logan.
Daca cunoasteti pe cineva care sa imi faca adaptarea scaunelor, anuntati-ma, va rog!
Multumesc frumos,
cookie
Inca interesat!
Maskatu
QUOTE(cookie @ 18 Dec 2013, 20:53)
Daca ma poate ajuta cineva cu un mester care sa faca adaptarea, as dori sa iau legatura cu el mai intai sa imi spuna ce caracteristici ar trebui sa aiba scaunele ca sa poata fi adaptate pe Logan.
Daca cunoasteti pe cineva care sa imi faca adaptarea scaunelor, anuntati-ma, va rog!
Multumesc frumos,
*


Ceea ce vrei tu se numeste improvizatie. Am facut-o si eu pe super nova. Am pus scaune de renault megane 2. Nu exista mester specializat in asa ceva. Daca crezi ca o sa gasesti pe cineva specializat care sa te ajute si indrume, o sa ai de asteptat.

Mai bine pune mana si apuca-te de masurat. Vezi ce inaltime maxima poate sa aiba scaunul ca sa nu dai cu capul in tavan si masoara distanta dintre usa si consola centrala ca sa nu te trezesti ca nu iti incape. Eu asa am facut. Dar a trebuit sa tai suportii care erau din fabrica pentru ca altfel sezutul era la nivel cu... volanul.

Cel mai bine este sa iei ruleta cu tine si sa masori scaunele peste tot sa vezi daca incap bine. Improvizatii tot trebuie sa faci. Eu le-am fixat direct in podea cu suruburi groase si lungi.

bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.