Vand 4 jante Dezent V pe 16 inch, latime J7, PCD 5x114.3, ET40.

Am cumparat jantele in luna octombrie din magazin pentru masina mea, un Suzuki Swift Sport. Jantele originale ale masinii au latime J6,5, iar cele Dezent J7. Le-am montat la jumatatea lunii noiembrie cu gume de iarna, dar dupa montaj am constatat ca pe masina mea arata un pic ciudat din cauza latimii mai mari. Le-am tinut pe masina 2 saptamani, timp in care masina mai mult a stat, am parcurs undeva intre 200 si 300km. Intre timp am cumparat alte jante, am demontat gumele de pe jantele Dezent si le-am curatat. Arata IREPROSABIL, nu au nicio urma/zgarietura/stersatura, absolut nimic, arata ca scoase din cutie. Am lasat pe ele numai supapele metalice care m-au costat 40 lei si le ofer cadou. Era pacat sa le arunc.
Configuratorul DEZENT da acelasi cod de janta si pentru Duster (si alte masini cu butuc japonez), respectiv TVP0, deci nu este vreo improvizatie de tipul "merge si-asa". Diferenta o constituie kitul de montaj (inele centrare + prezoane) care trebuie comandat separat (vine in aceeasi zi) si costa 200lei.
Configuratorul Dezent se gaseste la aceasta adresa, iar jantele sun modelul DEZENT V: http://www.dezent-wheels.com/AlcarKonfigur...86byqxns&lng=de
Jantele au costat 1600lei. Se vand cu 1000lei, la care cumparatorul mai adauga 200lei kitul de montaj. Practic cumparatorul se alege cu un set de jante NOI cu 400lei discount fata de cel mai bun pret de pe piata, plus valvele metalice cadou.
Pentru orice detalii va stau la dispozitie la adresa de mail alexradoi@gmail.com