Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buton faruri [POZA]
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Șofaru'
Fara sa intentionez a face flame sau a fi rautacios, vreau o POZA cu butonul de reglat faruri din interior cu marcajele de pe el. Ultimul topic mi-a fost inchis, multumita unui moderator, care vezi Doamne crede ca nu stiu ce e searchul. Vreau POZA cu butonul, nu felul cum se regleaza farurile.


berlina '98 bord cn
ag02cws
Iata!
Șofaru'
Nu ma ajuta, speram la ceva mai apropiat CU marcaje(adica cu toate desenele), nu doar butonul simplu.
mecanick_maverick
blink.gif ce marcaje vrei la buton de reglare faruri la o berlina din '98 - acela e butonul care prin rotire actioneaza 2 cabluri care ajung la far , fiecare cablu la rindul lui actioneaza o pirghie care misca farul . E sistem mecanic , ceea ce vrei tu ( marcaje ) gasesti doar la sistemele electrice cu motoras - si nu e cazul .
M.C.
Ia vezi,poate te ajuta astea.
[attachmentid=1627921292] [attachmentid=1627921293]
Șofaru'
QUOTE(M.C. @ 5 Dec 2013, 08:53)
Ia vezi,poate te ajuta astea.


Asa voiam, un pic mai mari, da' mersi oricum.

Stii cumva si ce inseamna fiecare simbol?
val2011
QUOTE(Șofaru' @ 5 Dec 2013, 18:48)
Asa voiam, un pic mai mari, da' mersi oricum.

Stii cumva si ce inseamna fiecare simbol?
*


happy.gif Pai ce sa insemne fiecare simbol? Atunci cand rotesti de el se ridica lumina de la faruri cat mai sus pana il orbeste pe cel din fata ta. smile.gif
Șofaru'
pe partea cu marcajul crescator inteleg ca e intensitate/inaltimea, dar punctele? [sunt cate 3,2 respectiv 1 punct] care tre' sa insemne o pozitie anume sau ceva...
Babaq139QMB2
Ala ... e informativ , poate atunci era ok cind iesea pe poarta uzinei , de noua .
B17XGG
Punctele reprezinta numarul de persoane din masina. Peste 3 pers. si bagaje se regleaza in sectorul cu sageata.
Babaq139QMB2
Si la ce greutate erau calculate persoanele , ca difera 10561582.gif .
Șofaru'
QUOTE(Babaq139QMB2 @ 5 Dec 2013, 20:19)
Si la ce greutate erau calculate persoanele?


70-80 kg, restu' la bagaje radmasa.gif
Babaq139QMB2
Tot ce se poate , chiar stie cineva ???
iulica89
In mod normal butonul este pozitionat astfel incat farurile sa fie la maxim in sus. Cand ai pe cineva in masina/bagaje/saci cu cartofi sau ciment si ea sta "ca pe gard"(ridicata de partea din fata), de bun simt ar fi ca soferul sa roteasca de acel buton, dand farurile in jos pentru a nu orbi pe ceilalti participanti la trafic. Eu am asa ceva, inca functioneaza si il folosesc de cate ori am nevoie pentru a nu creea, cum am mai spus, orbirea pe moment a celorlalti.
B17XGG
Cititi instructiunile din manual la o "injectata" fiindca radeti degeaba (remarcati eleganta !). Dar cand va urcati in ascensor, ce scrie pe placuta ???
Șofaru'
QUOTE(B17XGG @ 6 Dec 2013, 17:15)
ce scrie pe placuta ???



pai, ce scrie?
Floryn_Cis
una suta lei , putin foarte putin =)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.