Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] set 4 jante tabla 15" 4x100 ET 43.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
silviustel
Vand un set de 4 jante tabla pe negru pe 15'', distanta intre prezoane 4x100, latime janta 6J, ET 43, diametru gaura centrala 60,1 mm. Jantele provin de pe masina mea, au fost inlocuite astazi cu un set de aliaj.
Jantele au fost achizitionate de noi pe 27.12.2010 o data cu anvelopele de iarna, au fost folosite cu bun simt 3 sezoane de iarna, sunt impecabile. Pretul lor de noi a fost si este aprox 250 de lei bucata. Nu sunt originale Renault sunt produse de o firma germana cred, nu m-am uitat pe ele pentru ca sunt murdare de ferodou si le-am pus direct in cutiile celor de aliaj. Detin factura de la achizitie pentru sceptici.
Pretul meu este 400 de lei pentru toate 4, pret fix, nediscutabil, valabil numai pentru Bucuresti.
Ofer bonus si setul de capace originale Megane, in stare buna, 3 modelul Dryos si una modelul Bahamas.

Contact aici, pe PM sau la 0766205354, de preferat intre orele 18-21.
silviustel
Se adauga la vanzare un set de 16 prezoane pentru jante de tabla, originale Renault, la pretul de 50 de lei.
catalyn_grigore
Le vreau eu . Maine dimineata te sun.
silviustel
Sus cu ele!
silviustel
Up!
hellcat
QUOTE(silviustel @ 4 Dec 2013, 15:42)
distanta intre prezoane 4x100, latime janta 6J, ET 43, diametru gaura centrala 60,1 mm.
*


Dupa cifre jantele sunt de fapt de megane 1, clio 2 sau logan ph2.

Jantele de megane 2 au 6,5 latime si ET49.

Spor la vanzare!
silviustel
Posibil, eu am luat datele de pe factura de achizitie, ele au fost luate dupa catalogul de jante pentru Megane 2 si folosite ca atare.

L.E.: m-am murdarit teribil pe maini, dar m-am uitat acum la una din ele, are un sticker pe care scrie 6J 15 H2 ET 43 suitable for Renault Scenic si mai e ceva scris cu vopsea din fabrica Magnetto sau cam asca ceva si France.
Ele sunt luate de la Auto Zone conform cu catalogul de jante pentru modelul Megane Scenic.
Acum ca m-am uitat si eu pe aici pe forum am vazut ca cele de fabrica au intradevar ET 49 si 6,5J.
In orice caz eu le-am folosit fara nici un fel de problema asa cum sunt.
silviustel
Sus!
silviustel
Up!
silviustel
Up!
espacern
QUOTE(silviustel @ 8 Dec 2013, 16:50)
cele de fabrica au intradevar ET 49 si 6,5J.

Pentru info....ET 45 la cele de origine.

@+
silviustel
Merci pt info. Teoretic diferenta este de 2 mm, deci nesemnificativa. Pe masina mea (din semnatura) veneau foarte bine, nu am avut nici un fel de problema.
Daca am timp o sa scot una sa o curat de negreala si o sa ii fac niste poze cu ce este inscriptionat pe ea.
silviustel
Vandute, se poate inchide topicul.
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.