Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rugina duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Probleme tehnice - Dacia Duster
lucian26x
Astazi am sa pun cateva poze cu dusterul meu, care dupa 3 ani a inceput sa rugineasca, nu ma astetam la o masina noua sa apara rugina dupa 3 ani de folosiinta, in conditiile in care in 3 ani am facut aproape 18000 km. Veti vedea pozele mai tarziu
C@talin
doar 18000 in 3 ani ? wee / mai mult a stat in parcare. se strica mai repede asa e si diesel ?
Ov
QUOTE(C@talin @ 5 Dec 2013, 12:15)
doar 18000 in 3 ani ? wee / mai mult a stat in ploaie. se strica mai repede asa e si diesel ?
*


cielo99
Cu tot statul in ploaie nu avea voie sa apara rugina in 3 ani atat timp cat are garantie anticoroziune 7 ani. Nu stiu sa fie specificat undeva ca trebuie sa faci minim 15.000/an ca sa beneficiezi de garantia anticoroziune.
Babaq139QMB2
OFF >>> Razbunarea Daciei TLX si MLS post-336-1110552475.gif

ON>>> Pareau frumoase in reclame .
klaus
.[attachmentid=1627921379]
P-A-C-O
sigur nu e de la spuma activa care s-a folosit? sad.gif

lasa-ma sa ghicesc, e cumva alba masina ?! huh.gif
Lord Hades
la logan a aparut rugina dupa 1 an, tu la 3 poti fi fericit. oricum dacia iti va da cu flit la garantie biggrin.gif welcomed in the club!
hai cu pozele ca-s multi curiosi ...
Squirrel
În măsura în care garanția este de 6 ani cu condiția să ai reviziile la reprezentanță și să vezi prin tablă…
Marius 77
QUOTE(lucian26x @ 5 Dec 2013, 09:24)
Astazi am sa pun cateva poze cu dusterul meu, care dupa 3 ani a inceput sa rugineasca ..........
Veti vedea pozele mai tarziu

Și-a făcut Pinocchio cont pe Dacia club.
P-A-C-O
parca Dusterul gj82uau era prezent pe la toate intalnirile off-road ale clubului dedicat (cel putin asa imi pare din pozele postate pe net).... pai si atunci ce garantie mai vrei d-le daca toata ziua esti cu masina prin munti si o rupi in off-road?!
jelly
Hai cu pozele sa vedem si noi !
Kitros
Parca se facea referire la niste poze !!???
Squirrel
Au ruginit și pozele…
P-A-C-O
s-a rezolvat imediat.... asa e cand ai prieteni sus pusi cu care faci tot felu' de intalniri off road rolleyes.gif
Ampt
Orientare față de client! sleep.gif
Squirrel
@P-A-C-O: Pe principiul dat s-ar fi calificat și B 26 GXR…
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.