Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu mai pleaca de pe loc :(
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Nvidia3D
Fie ca este pe liber, fie ca este in viteza, atunci cand ridic ambreiajul se aude un zgomot mare ca si cum ar fi 2 pinioare care au dintii rupti si acum patineaza unul pe altul.

Un video cu problema:
&feature=youtu.be
B17XGG
Sunetul nu este prea edificator. Cel mai probabil este ambreiajul. Nu cred ca a cedat mansonul canelat al prizei (din interiorul CV). Oricum, va trebui sa scoti cutia.
nikuniku
caneluri de la priza directa,trebuie schimbat trenu fix si priza directa,sau alta cutie de viteze
Nvidia3D
planetara dreapta iesita
&feature=youtu.be
nikuniku
cum naiba ai reusit performanta asta?
Nvidia3D
de ce zici ?

//imi poate da si mie cineva niste sfaturi/indicatii inainte de a da roata si restul pieselor jos ?
B17XGG
radmasa.gif O fi lipsind antretoaza dintre lonjeroane si s-a cracanat masina sau are planetare scurte in loc de lungi.
iulica89
A mers fara bolt/stift...Asa a patit un unchi de-al meu, a schimbat capul planetarei si a rezolvat problema.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.