Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dezinsectie echipamente it
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
axabrt
am avut vreo cateva lucruri electronice din astea it gen laptop, monitor, tastatura, mausi care intr o locatie plina de locatari din aia mici si rai. Si multi, da MULTI !
Asta imi aduce aminte sa le urez eventualilor forumisti LA MULTI ANI si tot ce isi doresc pt noul an.

Intrucat din 2014 as vrea sa le aduc inapoi de acolo astept sugestii pentru cei care au mai avut de-a face cu asa problema. As vrea sa aduc doar electronicele, daca ma intelegeti.

nu i caterinca, m-am gandit sa i omor prin infometare, sau sa las alea in masina vreo saptamana sa moara de frig. Nici prea frig nu e.
Sa pun intr-un sac si sa dau cu Raid mi e cam frica. A mai incercat cineva ?




gabize
La multi ani si tie! Si grija mare cu bautura!
Markos
LMA ție și echipamentelor!

Doamne-ajută.
Alydor
La mulți ani. Unii au început mai devreme cu băutura se pare. Sau sunt pe alt fus orar...
Cel mai simplu ar fi sa iei echipamentele si sa le bagi intr-un sac de plastic in care sa bagi la greu un tub de Raid si sa speri ca o sa moară si gandacii si oole lor. Cel mai sigur ar fi sa desfaci fiecare divais in parte si sa il cureti ad-labam, adică manual.




Suma respectelor, Alydor
radian
QUOTE(Alydor @ 1 Jan 2014, 11:24)
... Cel mai sigur ar fi sa desfaci fiecare divais in parte si sa il cureti ad-labam, adică manual ...
*



Operatia are sanse de reusita nunmai daca o faci in dormitor.
kog
Cel mai simplu e cu raid sau alte insecticide puternice. Bagi echipamentul intr-un sac si golesti un tub de insecticid. Inchizi ermetic si il lasi vreo cateva zile la caldura, in caz ca sunt oua or sa eclozeze si or sa crape carcalacii.

Mai este solutia bioxidului de sulf dar acolo trebuie sa arzi sulf si nu cred ca ai o lada asa mare incat sa intre tot ce ai acolo si sa nu le dai foc cand aprinzi sulful ala.
Alydor
Sau poti sa le pui pe toate intr-o lada, pui benzina peste si le dai foc. Cu siguranta nu scapa nimic.



Suma respectelor, Alydor
daniM
Lada sa fie in portbagajul masinii,pentru o siguranta mai mare







Inmultirea respectelor,daniM
Alydor
mai bine a respectelor, decat a gandacilor...


Suma respectelor, Alydor
Ake
QUOTE(axabrt @ 31 Dec 2013, 20:35)
m-am gandit sa i omor prin infometare

Forget about this!
Un individ din asta traieste trei saptamani fara cap. Il doare la basca daca il lasi fara bonuri de masa.

Solutia cea mai buna e cu "vapori de Raid" (sac/cutie inchisa, dat cu spray -nu direct pe scule - printr-o gaurica, lasat 48 ore minim)
Si orice varianta de ai alege, trebuie sa desfaci echipamentele sa indepartezi cadavrele . Recomand un spray cu aer comprimat folosit cu precautie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.