Buna seara! Acum cinci ani de zile am fost implicat intr-un accident de circulatie. Dupa accident a rezultat ca vinovatul nu imi poate repara dauna produsa. Pentru faptul ca asigurarea sa expirase cu o zi inainte de accident. Am fost nevoit sa al actionez in instanta. Procesul a durat un an de zile. In Iunie 2010 am primit hotararea definitiva care obliga pe cel vinovat la plata daunelor.
Am fost la un executor judecatoresc imediat dupa incheierea procesului. Iar dumnealui mi-a spus: ca la itm nu l-a gasit inregistrat, bunuri nu are declarate.
Singura solutie pe care o vedea executorul era cea de a actiona din nou in instanta, pentru a-l obliga pe respectivul sa faca partajul deoarece era coproprietar la un apartament cu sotia sa.
Poate ca va intrebati si voi de ce dupa atat timp. Stiu anii au trecut. Mi-am pierdut speranta. Am vorbit cu o persoana care nu ai venea sa creada ca am renuntat asa usor. Si mi-a dat un pic de incredere ca as m-ai putea face ceva. Insa nu stiu cat timp este valabila hotararea judecatoreasca. Sa imi iau gandul sau...?
Va multumesc pentru timpul acordat citirii problemei mele. Va astept cu un sfat!