Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 2007
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
calaretz
Va salut ! Se vinde masina din semnatura Megane 1.5 dci inmatriculata in 2007 unic proprietar achizitionata in leasing pe o caruta de bani. rolleyes.gif Are 80400 de km distributie schimbata la 79.000.Pret 5000 de euro cu tot cu jantele tuxedo.Las pozele sa vorbeasca, Numai bine! Motivul vanzarii vreau sa trec la Laguna 3.Doritorii sa lase numarul de telefon pe privat si-i voi suna.Masina se poate vedea in Focsani.

sau finantare la dealer http://www.autovit.ro/renault-megane-C31940284.html
Poze

22 Jan 2014, 08:10:
Sus cu el!
espacern
Taxa este achitata/recuperata/alta situatie?

@+
iDoctor
daca in acte figureaza firma de leasing nu are taxa platita .
calaretz
Nu este recuperata, astazi sau maine iese si documentul de la ANAF.In acte figureaza firma de leasing care a platit taxa.Baza de date este comuna acum la ANAF iar in caz ca cei de la Focsani nu gasesc actele prin care a fost platita taxa , mi se elibereaza documentul de cei de rci cu care merg la ANAF si problema e rezolvata.In concluzie Nu se plateste taxa la inmatriculare.Mi-as dori ca masina sa ajunga la un cunoscator de megane pentru ca am avut mare grija de ea.

<span class='edit'>22 Jan 2014, 17:20:</span>
A iesit certificatul fiscal, Nu se plateste taxa de prima inmatriculare si am primit o oferta de 4500 de e.
calaretz
Sus cu meganul, bonus o bara fata putin infundata recuperata de la casco!

24 Jan 2014, 11:18:
Inca o oferta de 4500 de e din partea unui coleg de pe forum.Se da in 4700 iar ca sa nu mai faceti alte cheltuieli exista posibilitatea sa amanam inscrierea pana la sfarsitul anului cu act la notar pentru ca are asigurare pana in noiembrie si taxa de drum pana in aprilie 2015. ITP mai 2015.Documentul de la ANAF nu are o perioada de valabilitate probabil din cauza ca taxa in 2007 la masinile noi a fost destul de mica si nu mai renta sa se recupereze.
calaretz
Sus ! Mai greu de luat acum ca suntem inzapeziti! Se poate doar rezerva sleep.gif
calaretz
Up!
calaretz
Sus, aspir la Laguna 3!
calaretz
Masina este dorita de un coleg de pe forum si este oarecum rezervata pana la jumatatea lui februarie, daca vin oferte mai devreme le iau in considerare.
Lord Hades
Masinuta este rezervata pentru subsemnatul; sper sa reusesc achizitionarea ei. Din considerente economice pot face achizitia doar dupa 17 februarie (de aici si rezervarea oarecum ... )
gutui
smile.gif ...Lord Hades, sa o stapanesti sanatos...cred ca e un pret ff bun...iti doresc km multi si fara de probleme.
andrewtm
O masina cinstita la un pret cinstit.
Din pacate in momentul de fata piata e moarta..
Si eu ma chinui cu a mea Laguna 3 ce e drept nu am pus-o decat aici pe forum la vanzare.
Lord Hades
Pai stimabilul calaretz isi cauta o laguna, poate iese de o afacere.
Asteapta putin sa ii virez eu euroii :-)
calaretz
Am vazut laguna de pe forum, eu vreau laguna 3 break, mai am o laguna 1 break ce va fi transformata in masina de pescuit!
calaretz
Sus! pentru ca fanii marcii sa o admire!
calaretz
Dupa un control amanuntit cu test la reprezentanta si doua drumuri de Brasov Lord Hades este noul posesor! Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea cel putin cat am avut eu. De acum buletin de ,,reno,, rolleyes.gif In alta ordine de idei caut Laguna 3 break cel putin 2009 si culoare gri inchis sau neagra! Km pana in 150.000 iar despre pret se discuta.Toate bune!
Lord Hades
Sa fie intr-un ceas bun! multumesc pentru efortul depus smile.gif
Mult succes cu Laguna sper sa iti para rau dupa Megane biggrin.gif
calaretz
Nu-mi pare rau, doar eventual dupa banii pe care i-am dat pe ea de noua.Ase e cu masinile noi iar in 2007 inca nu era criza! Mergem mai departe si facem upgrade!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.