Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: piesa dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ilie.claudiu90
cum se numeste aceasta bucata de caroserie si cam cat costa?are vreun coleg vreuna de vanzare?
deceneu32
Tehnic ,in catalogul de piese de schimb,se numeste ''Intaritura spate dreapta ansamblat''.
In magazin,pe etichete,e trecut ''stalp spate dreapta''.In seara asta am tinut unul in mana intr-un magazin.Produs de TESS CONEX-Iasi,35 LEI.
PH-06-BOA
Se poate face foarte usor, din tabla si mai groasa, daca cel ce ti-l pune, e meserias. Aproape orice piesa se poate confectiona, cu exceptia fetelor de usi si aripi. Asa ca nu te ingrijora, daca nu mai gasesti.
STORMTROOPER
Poate te ajuta cu ceva acest anunt:
http://mercador.ro/oferta/pasaje-aripa-car...html#939c6bd883
Succes
ilie.claudiu90
o sa caut poate gasesc gata facut,desi stiu ca piesele de conex sunt cam indoielnice,ms pentru link de pe mercador.
ilie.claudiu90
postez aici pentru a nu mai deschide un nou topic,am o problema cu usa de la sofer in sensul ca este putin infundata,pentru ca am scapat masina la vale cu usa deschisa si s-a proptit intr-un pom,usa se inchide bine,nu ramane prea cracanata,dar daca o deschid la maxim loveste in aripa,ce as putea sa-i fac in cazul in care o repar sa nu mai atinga de aripa ?postez si o poza ca sa va puteti da seama despre ce este vorba
owy_2010
QUOTE(ilie.claudiu90 @ 28 Jan 2014, 21:42)
postez aici pentru a nu mai deschide un nou topic,am o problema cu usa de la sofer in sensul ca este putin infundata,pentru ca am scapat masina la vale cu usa deschisa si s-a proptit intr-un pom,usa se inchide bine,nu ramane prea cracanata,dar daca o deschid la maxim loveste in aripa,ce as putea sa-i fac in cazul in care o repar sa nu mai atinga de aripa ?postez si o poza ca sa va puteti da seama despre ce este vorba
*


cred ca daca imi dai mie acele genti, nu o sa ti mai atinga tongue.gif
payty
QUOTE(owy_2010 @ 29 Jan 2014, 21:13)
cred ca daca imi dai mie acele genti, nu o sa ti mai atinga  tongue.gif
*




cu jantele alea devine mult mai atractiva pt furat, asa ca mai bine nu iti montezi asa ceva (sunt patit, nu vorbesc din auzite) smile.gif
Au o gramada de aluminiu si la reciclat se iau bani buni pe ele smile.gif

Pt colegul cu usa, uita-te la balama, in mod normal are un opritor care face ca usa sa nu se deschida de tot. Poate s-a deteriorat ala de la lovitura cu pomul.

Te poti uita la celelalte usi ca sa vezi exact cum ar trebui sa fie.
owy_2010
QUOTE(payty @ 31 Jan 2014, 08:50)
cu jantele alea devine mult mai atractiva pt furat, asa ca mai bine nu iti montezi asa ceva (sunt patit, nu vorbesc din auzite) smile.gif
Au o gramada de aluminiu si la reciclat se iau bani buni pe ele smile.gif

Pt colegul cu usa, uita-te la balama, in mod normal are un opritor care face ca usa sa nu se deschida de tot. Poate s-a deteriorat ala de la lovitura cu pomul.

Te poti uita la celelalte usi ca sa vezi exact cum ar trebui sa fie.
*


mss
ma bate gandu sa iau un set de genti ca lumea, sa arate bn masina
ca inchidere centralizata am cu tot cu senzor, asa ca tipa daca o violeaza cinewa... tongue.gif oricum mss de sfat, payty wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.