Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning SN !
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
fenomen15
As dori sa-i adaug SN-ului meu urmatoarele :
-bad boy look
-toba hd racing
-eleron spate
Cam cat m-ar duce totul?Cu tot cu montaj si toate cele? happy.gif
fuzzzy
Ce inseamna "toba hd racing"?
fenomen15
fffffdas
nova tuning
pai te duce vreo 6-7 mil daca gasesti preturi mari, sau daca ai noroc de preturi mici iesi mai ieftin, daca montezi u iesi si mai ieftin. si chiar nu e greu, eu la a mea iam montat singur toba sport, eleron si iam facut si badboy.
fenomen15
6-7 milioane cu totul sau doar cu o anumita parte?
Iulikk
Da' era nevoie de topic nou?
fenomen15
scuza-ma dar am cautat si erau cateva topicuri dar total aiurea...omul zicea ceva si se ajungea la altceva...vreau sa-mi spuna direct cineva cat face,nu ca mi-e lene sa caut dar nu am fost lamurit indeajuns..
puiu82
Bad boy....hmm.....poti sa faci din fibra sau din tabla.....daca nu le faci personal.....o sa dai cateva milioane bune pe manopera si vopsit capota.
Eleron.....daca vrei cat de cat utilitate cauta unul original.....poate ai noroc si il gasesti la culoare.
Toba.....hmm.....cauta una cu silencer si preferabil de inox.
Despre marci si preturi,ma abtin.......tu stii cat te tine buzunarul.
Bafta!
Tince1290
corect...depinde ce vrei sa faci tu cu mana ta...materiale nu trebuie multe, dar manopera da..deci in functie de cat vrei si poti sa faci se stabileste pretul...pentru bad boy o sa ai nevoie de o prelungire la capota (s-au facut aici pe forum si din fibra si din tabla), o alta bara (2-500 lei)..praguri...nu stiu..eventual parcurge sectiunea poze si imbunatatiri, vezi cine ce a facut si trimite pm

la eleron nu e complicat..iti trebuie doar piesa

toba la fel...piesa + montaj(30-60 mi)
era o toba asemanatoare si pe sn:


da' eu zic ca daca tot ai chef de chestii custom, mai ales la exterior, trebuie sa vorbesti cu Pisleagmarius...e tinichigiu, are timp, are curte..sunt sigur ca te ajuta cu placere 04.gif
Maskatu
Avem cateva zeci de topicuri legate de de aceste imbunatatiri. Deci nu avem nevoie de topic nou ca sa mai poluam forumul.

Se inchide. wacko.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.