Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalare gpl pe stepway
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
Ovi83
Salutare.Ma bate gandul sa imi montez instalatie gpl,la un sandero stepway,motor 0.9 tce(benzinar)iar parrile sunt impartite.Voi ce pareri aveti?
Babaq139QMB2
LPG se baga la alea vechi , aste noi , se strica , cica merg mai pe uscat .
paul80
Babaq139QMB2
vreau sa te anunt ca esti prost informat
gpl-ul asigura o ungere mai buna deoarece acesta lasa o pelicula ceea ce nu se intampla cu benzina


6 Aug 2014, 15:19:
Ovi83
eu personal am vazut masina de taxi de 0.9 echipata cu instalatie gpl Landi renzo
adevarat masina nu era un sandero ci o berlina normala dar motorizarea era aceeasi iar persoana care o conducea era foarte multumit
Ovi83
Multumesc de informatie paul80. Momentan am intrat in banii de instalatie (concediu, etc) si pana mai strang ceva poate mai aflu vreo informatie. Si eu am auzit pe cativa multumiti, intradevar nu stepway, dar mai vedem... O zi buna
jelly
Pune gpl si garantat vei fi multumit! Bafta!
torquemada
Din punct de vedere al garantiei, in secunda 2 dupa montarea instalatiei GPL iti poti lua adio de la garantie.

Exista cateva Logan II TCe (berlina si MCV) cu instalatii GPL montate chiar din 2013. Din pacate posesorii nu sunt prezenti pe niciunul din forumurile marcii / masinii.

Nu era mai simplu sa iei un Sandero cu GPL din fabrica?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.