Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: verificare bujii
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
S0rin
salut! stie careva daca se pot verifica bujiile cu cuartul de la bricheta? la modul adat scanteie cand am incercat dar nu stiu daca se pot folosi, abia am reusit sa pun la punct aprinderea si nu as scoate bujiile sa ma bag pe acolo sa fac "treburi".daca nu stie nimeni ma risc dar cu frica de rigoare
bygy007
mai bine le scoti si verifici vizual
S0rin
...la modul verificat daca da scanteie si da ,se poate verifica. deci daca aveti dubii daca mai e buna vre-o bujie gasita random prin gospodarie stricati-va bricheta si incercati cu cuartul dupa ce o curatati bineinteles.
nikuniku
S0rin de ce nu pui cuartu de la bricheta direct,in locu bujiei,astfel scapi se bobine,fise,platine si alte chestii care se strica
de unde dr,,,,ai auzit si de idiotenia asta cu incercatu bujiei cu bricheta?
tu ai luato de buna
nu mai pune botu la toate idioteniile care se scriu pe net
ai ceva nelamuriri cu bujiile,altele noi,nu mai stai sa le bibilesti/cureti/pupi ca poate mai merg
S0rin
QUOTE
nu mai pune botu la toate idioteniile care se scriu pe net
ai ceva nelamuriri cu bujiile,altele noi,nu mai stai sa le bibilesti/cureti/pupi ca poate mai merg


Da, ai dreptate, asa o sa fac, oricum cred ca am 2-3 seturi de bujii noi pe undeva...multam de sfat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.