Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme gpl
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nix0010
salut am si eu o proble am o dacie cu gpl (carburatie ) si cand ii trag socul pe gaz imi moare motorul eu am avut furtunul alcela care vine din plama in carburator pus la capacul de la filtrul de aer si am fost la unu nene car zice ca se ocupa cu instalatii gpl si a zis ca nnu e bine cum vine ca tr sa vina in carburato si l.a pus asa cum zicea el si am problema asta (cand aveam furtunul pus in capul carburatorului aveam probleme cu ea la relantiu acum a aparut aceasta problema )
giuscam
La gaz nu se trage socu [nu e bine pt. membranele din plamin], daca iti merge binece nevoie ai de soc?
nix0010
pai sa vezi cand e rece imi moare motorul si cand merg cu viteza si o scod din viteza trepideza putin motorul si se opreste nu stiu ce sa ii mai fac( am marit si relantiul dar tot asa face )
pcostica
înarmează-te cu cu răbdare și citește că nu ai nimic de pierdut!
http://www.daciaclub.ro/Instalatie-GPL-t4917.html
Baftă!
bucatzel
Daca ai fi dat un ochi peste functia search inainte, dadeai deja de topicul pomenit mai sus.

Spor la citit, aici se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.