Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bancheta spate rabatabila?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
meserie2006
Oare solenza mea diesel avantage, are bancheta spate rabatabila? smile.gif . Daca da unde ar trebui sa ma uit? Ea are in spatele banchetei , niste suruburi cu cap de plastic si as vrea sa stiu daca le -a desuruba .....? ca is strinse cam tare si ma gandesc sa nu fac vreo boacana si sa scartie masina dupa aia

mersi
driver
da ridici sezultul si dupa ce desurubezi alea de plastic se rabateaza in locul sezutului. Asa face toate.
klaus
Scrie chiar si in manualul de utilizare....
meserie2006
in manual nu scrie de asa ceva
mars
Solenza Diesel nu are bancheta spate rabatabila... daca desurubezi alea iti cade bara din fata!
Acum serios, are sens topicul?
meserie2006
da, are sens pentru unii care nu au parerea ta
i96nds
Da, mai, desurubezi cu mult curaj suruburile alea. Au capul de plastic negru si 3 "iesiri" la 120 grade ca sa iti fie mai usor la desurubat. Le scoti de tot si apoi se lasa bancheta spate cu totul daca apesi pe ea.
meserie2006
ok, multam
klaus
QUOTE(meserie2006 @ 10 Oct 2005, 08:03)
in manual nu scrie de asa ceva
*


Din categoria "esti sigur?" si 'ai citit cu atentie, nu-i asa?"
marius80_eugen
Poti incerca si cu bomfaieru , dar s-ar putea sa pierzi garantia la scartaitul de pe spate daca nu se mai manifesta . radmasa.gif
Auzi , dar capota stii de unde se deschide ? Ca , cu treaba asta chiar m-am confruntat si eu la o tipa cu un mergedes . Ma uitam ca vitelu' la tot bordul ala si nu imi puteam imagina de unde se deschide . Mai si avea ala un bord de parca era pupitru de comanda la Boeing 787 . Partea buna e , nu ca am reusit pana la urma sa gasesc butonasul , ci faptul ca i-am luat numarul de telefon . blush.gif

Serios acum , dar pe bune chiar nu te-ai uitat ca ai doua suruburi negre cu capat triunghiular care se vad din portbagaj ? Apropos , vezi ca odata ce le-ai desfacut s-ar putea sa ai probleme and le prinzi ca sunt destul de mici gaurile de prindere si s-ar putea ca atunci cand prinzi la loc spatarul sa nu mai pice la fel si trebuie sa iei putin la pila gauricile . icon_mrgreen.gif Bafta !

Klaus : Tu esti sigur ca ce ai fotografiat tu este o carte de Solenza si nu e de Logan ? Ca a mea este din mai 2003 si nu mi-a sarit in freza nimic din poza ta .
klaus
In primul rand, cred ca lumea s-a lamurit de vreo 2 luni
In al doilea rand, daca voi dati o bancheta de Logan sedan jos asa cum scrie in manualul ala va dau o bere.
Da' daca nu reusiti sa aplicati metodologia aia la logan, imi dati voi mie?
CIPTUNING
QUOTE(marius80_eugen @ 16 Dec 2005, 12:23)
Poti incerca si cu bomfaieru
*


rotuning
logan sedan?!? adica...egzista si altu fel?!? sau ie megane cu facelift de logan?!?ciudat!
klaus
La ala "break" bancheta va fi rabatabila, inclusiv fractionabil.

Si astept berea in continuare...
rotuning
QUOTE(klaus @ 19 Dec 2005, 13:13)
La ala "break" bancheta va fi rabatabila, inclusiv fractionabil.

Si astept berea in continuare...
*



normal, la dricuri se fractioneaza intotdeauna!
marius80_eugen
Offtopic ! Dricuri ... ah mor de ras ..... frate , da' inspirat ai fost ... chiar ca dric va fi ... Oricum erau ele cu probleme la frana si la curbe , acum , daca popa.gif ( Doamne fereste ) , esti deja asigurat ca esti deja in dric ... Mai bine le faceau papuc si terminau treaba , ca e clar ca cine le va lua le va folosi pentru carat si nu pentru un consum mic pentru familie . Si cred ca vor fi dotate si cu parasuta pentru oprire de urgenta ( ca la rachete ) ca ABS si frane in parti . Bafta !
klaus
Off topic:Psss.. Si cu berea mea cum ramane?
zaher
Dupa ce rabatezi bancheta din spate si desfaci suruburile trebuie sa le strangi iar dupa vreo 20Km ca se slabesc si auzi un scartiit enervant
marius80_eugen
Berea ... pai daca esti cu masina , nu se ofera nimeni sa o dea ! Toti iti doresc de fapt binele , sa nu faci accident din cauza navetelor de bere datorate de colegii de forum . radmasa.gif
UXE
Intreb si eu aici ca sa nu mai deschid alt topic. Stiti cumva daca pe solenza se potriveste spatarul de pe un clio symbol? Eu stiam ca e compatibila cu cea de logan, iar cea de logan nu este la fel cu cea de pe symbol. Am dreptate?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.