Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aripa fata departata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ilie.claudiu90
am si eu o problema cu aripa stanga fata,in sensul ca masina a fost revopsita total ,aripa dreapta se aseaza foarte bine, in schimb intre aripa stanga si capota este distanta de aproape 1 centimetru,ce as putea sa fac sa o mai aproprii de capota? precizez ca distanta este aceeasi pana sus la parbriz
Babaq139QMB2
Vezi alea 4 suruburi de 13 la cheie sa le egalizezi si contra-aripa , e sudata prost , da ciocane si se face . wink.gif
ilie.claudiu90
Colegu deci ar trebuii sa dau aripa jos si sa bat in contraaripa sa o indoi mai spre motor
daniel93
Sau daca mai ai loc, da jos aripa si ia la pila gaurile de sus unde vin suruburile, ovalizeaza-le spre stanga masinii, ca sa poti duce aripa mai in interior.
Babaq139QMB2
Da , parca era ceva cu bagatul de PILA , pe la gauri , se trag aripile bine la fata dar cred ca nu era matrita la cote normale , oricum piesele sunt la nimeareala azi . wink.gif
ilie.claudiu90
ms o sa incerc
ilie.claudiu90
am remediat partial problema ,desfacand aripa in partea de sus si impingand contra-aripa mai spre motor,problema este ca partea unde am borcanul de apa pentru parbriz cam ruginita si aripa se departa iarasi si temporar am facut-o prinzand o negresa de aripa si de ochelarul la far,acum sta cat de cat bine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.