Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme frane
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mariusss15
Nu pot sa scot pompa de frana din avarie(4 conducte cu icp). Schimbat placute frane, curatat pistonase fata+spate, aerisiri ca la carte cu icp scos .Mentionez ca frana tine mult mai bine pe spate
DJ-55-AMC
Iti apare martorul in bord?
mariusss15
da ,martorul ramane aprins
ChrisSs
Scoti sonda ICP, faci cateva pedale mai sanatoase cu motorul oprit, o montezi la loc si gata. Tine mai bine frana pe spate din cauza circuitului by-pass unde e sonda, cum ea e in avarie trimite mai multa presiune pe spate.
RaduWra
Am si eu o mica nelamurire. Cand am schimbat placutele de frana, am aerisit toate rotile cu sonda icp bagata. Bun dupa montarea placutelor, pompa era in avarie, am mers 2 km cu ea asa pe strada, ce sa zic frana tinea beton, doar atingeam pedala si frana. Ajung acasa, cum a spus si colegul mai sus, cu motorul oprit, scot sonda dau 4 pedale "oarecum puternice", pompa iese din avarie, dar atunci a scazut putin de tot pedala, adica nu mai franeaza la o atingere, dar nici la sfarsitul cursei, franeaza normal sa zic asa. Este vreo problema ceva ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.