Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRAVERSA CUTIE VITEZE
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
ADRIAN_CON
Salut,
caut traversa din doua bucati pentru cutie viteze 5 trepte.
Se pare ca acesta traversa din doua bucati a fost folosita doar pentru modele din 1990.
vercingetorix
Ca aici ? : http://www.daciaclub.ro/-VAND-cutie-5-trep...or-t275005.html
ADRIAN_CON
QUOTE(vercingetorix @ 4 Apr 2014, 10:56)



Nu seamana cu ce am eu dar cred ca merge.
Din pacate m-ar interesa doar sistemul de prindere cutia nu o pot lua.
nikuniku
sunt doar 2 tipuri de prindere sunt pentru cutiii
cea de mai sus si cea cu travesa dintro bucata
pune poze sa vedem si noi de suporti ai pe cutie
nelu_1985
De fapt sunt 3 tipuri de suporti de prindere la cutiile cu 5 trepte, primul tip se vede pe cutia aia de vanzare cu tampoane in pozitie verticala montat pana pe la inceputul lui '89, al 2-lea model montat intre '89 - '90 este tot din 2 bucati, dar cu prindere pe lonjeroane cu tampoane pe orizontala aceleasi ca la 4 tr., iar al 3-lea model este cel cu gaura facut dintr-o bucata cu prindere pe lonjeroane ca 4 tr. respectiv 5 tr. modelul 2.
Primul model este cautat pentru montarea cutiilor de renault.
ADRIAN_CON
QUOTE(nelu_1985 @ 4 Apr 2014, 21:00)
De fapt sunt 3 tipuri de suporti de prindere la cutiile cu 5 trepte, primul tip se vede pe cutia aia de vanzare cu tampoane in pozitie verticala montat pana pe la inceputul lui '89, al 2-lea model montat intre '89 - '90 este tot din 2 bucati, dar cu prindere pe lonjeroane cu tampoane pe orizontala aceleasi ca la 4 tr., iar al 3-lea model este cel cu gaura facut dintr-o  bucata cu prindere pe lonjeroane ca 4 tr. respectiv 5 tr. modelul 2.
Primul model este cautat pentru montarea cutiilor de renault.
*



Exact asa este cum spuneti, eu am modelul 89-90 cu 2 bucati cu prindere pe orizontala pe lonjeroane. Astept inceperea programului Remat pentru a merge la ei sa caut suportii.
ADRIAN_CON
Am reusit sa gasesc poze la suportii pentru cutia de viteze trepte>
Daca ati vazut asa ceva spuneti-mi si mie. Multumesc![attachmentid=1627943540]
Leo0608
vezi ca are tuner-man pe forumul 4tuning la vanzare acele traverse
lasa-i un pm sau suna-l direct pe 0786594678
Omul e din Buzau
ADRIAN_CON
QUOTE(Leo0608 @ 24 Apr 2014, 22:06)
vezi ca are tuner-man pe forumul 4tuning la vanzare acele traverse
lasa-i un pm sau suna-l direct pe 0786594678
Omul e din Buzau
*



Multumesc mult! Il sun imediat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.