Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: parere jicloare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raduw0w
Astazi am fost la magazin si (iony, sibiu) si mi-am luat un set de jiglere cu 15 lei, SET JICLOARE DACIA 1310 PRECIZIA BUZAU ... am un carburator care mi l-a spalat un prieten care cunoaste la spalat cum trebuie .. cu o solutie...
Ce parare aveti despre acele jiglere ? schimb carburatoru deoarece am un consum foarte mare la dacie (+15 l la 100 de km)
RaduWra
Am cumparat si eu un set din acestea de jiglere dar mai mult pentru saibele cele doua de cupru. Jiglerele nu le-am montat. Dar eu te sfatuiesc sa incerci sa cauti un carburator carfil cu jiglere din fabrica... am facut si eu o proba mai de mult cu niste jiglere "noi" pai era dezastru. Cum le-am pus pe cele cu care a venit carburatorul, merge ca una straina.
raduw0w
Pai am carburator carfil pe ea cu jiglerele lui ... dar imi cunsuma de rupe, si nu stiu de ce, am primit raspunsuri aici ca din cauza la jiglere..
val2011
dute la un mecanic sa ti regleze bine plutitorul, .parerea mea
raduw0w
Dar se poate din cauza la plutitor sa consume +15 l la suta ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.